Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 2019

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 2019

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 97 21.02.2019, 17:52
Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair Yaptığımız Keyifli Röportaj ! Parti Zımbırtıları Hakkında Merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Parti Zımbırtıları; insanların en özel günlerinde yanlarında olan, bu özel günlerine renk ve güzellikler katan cıvıl cıvıl, yeniliklerle dolu bir marka.

Mutluluklara ortak olup , her kutlamada farklılıklar yaratan Parti Zımbırtıları ’nı bir de kurucusu Zeynep Ekmen’den dinlemek istedik. Kendisiyle yaptığımız bu keyifli röportaj için bir kez daha teşekkür ediyor ve sizleri yazımızı okumaya davet ediyoruz.

 • Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Tabii, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası ticaret ve İşletmecilik bölümü mezunuyum. Reklamcılığa ve tasarıma olan ilgim sebebiyle mezun olduktan sonra farklı reklam ajanslarında Marka Yöneticisi olarak çalıştım, sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi bölümünde yüksek lisansımı tamamladım ve özel bir bankada Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak görev aldım. 29 yaşındayım, 3 yıllık evliyim.

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

 

 • Parti Zımbırtılarınasıl ortaya çıktı, hikayesi nedir?

Mesleğimi çok seviyor olmama rağmen, reklam ajanslarında geçen yoğun yıllar ve kurumsal hayatın katı kuralları bana yıllar içinde bir şeyleri yanlış yaptığımı düşündürmeye başladı. Yaratıcılığımı kullanmadığım ve yoğun psikolojik baskıya maruz kaldığım yıllar beni git gide daha da mutsuz etti.

Kendime mesleki anlamda bir çıkış yolu ararken “Zımbırtı hikayesi” başlamış oldu.

İlk kez kendi kına organizasyonum ve düğünüm için hazırladığım ufak parti malzemeleri sonrasında arkadaş çevrem tarafından ilgi görünce “Parti Zımbırtıları” fikri iyice olgunlaştı ve hayata geçti. 2019 yılından bu yana müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Parti Zımbırtıları En Mutlu Gününüzde Yanınızda

 • İnsanların en mutlu, özel günlerinde yanlarında oluyor, mutluluklarına ortak oluyorsunuz. Nasıl gelişiyor bu süreç ? Ne kadar zaman öncesinden sizlerle iletişime geçmeleri gerekiyor?

Evet, oldukça keyifli bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Evlilik teklifi partisi için zımbırtı hazırladığımız bir çiftin, sonrasında hayata gelmesini bekledikleri minik bebekleri için baby shower zımbırtıları hazırlıyoruz.  Bu da işimizin en güzel tarafını oluşturuyor.

Sipariş sürecimiz etkinliğe ve ürünlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Basımı ve üretimi göreceli olarak hızlı hazırlanacak ürünleri 1 hafta-10 gün içerisinde müşterilerimize gönderiyoruz. Tema-logo-konsept gibi konularda hizmet vereceksek tasarım ve onay süreci 1-2 aylık bir zaman dilimini kapsayabiliyor. Bu sebeple tüm müşterilerimize bu tip organizasyonlarına renk ve fark katacak detayları son gün ve haftalara bırakmadan netleştirmelerini öneriyoruz.

 

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

 

 • Özellikle içinde bulunduğunuz sektör için yaratıcılık çok önemli bir faktör, kadın olmanın avantajlarından biri olan dişil gücünüzün ağır bastığını söyleyebilir miyiz? Ürünlerinizi hazırlarken nelerden, nerelerden ilham alıyorsunuz?

Haklısınız, yaratıcılıktan uzaklaşıp tekrar eder şekilde aynı ürünleri sundukça güç kaybedilecek bir sektör içindeyiz. Sadece yeni ürün yaratmakla yetinmiyor, o ürünü trend haline getirmeyi, olmazsa olmaz kılmayı hedefliyoruz.

Ürünlerimizi tasarlarken müşterilerimizin “farklı olmak” isteğinden ilham alıyoruz, biz de onların ve ürünlerimizin farklı olmasını diliyoruz dolayısı ile hem tasarımlarımız hem de kullandığımız materyaller ile bunu ortaya koymak için çalışıyoruz.

Tabii ki bir kadın olmak bu işte önemli bir avantaj, zira müşterilerimizin %95’ini kadınlar oluşturuyor, onlar gibi düşünmek ve fikir yürütmek önemli.

 

 • Farklı temalarda birçok ürününüz bulunmakta, okuyucularımızı bilgilendirmek adına sormak istediğimiz bir soru da; bu ürünleri neye göre fiyatlandırıyorsunuz? Temalara özel bir paketiniz mi var yoksa her ürün için ayrı bir fiyatlandırma mı söz konusu?

 Özellikle bir paket belirleyip müşterilerimizi sınırlamak istemiyoruz, butik hizmet veren bir firma olduğumuzdan istedikleri ürünleri, istedikleri metinler ile ve en önemlisi istedikleri adetlerde hazırlıyoruz. İsterlerse paketlerini kendilerinin oluşturabileceği bir akış hazırladık. Fiyatlandırma da bu doğrultuda yapılıyor, tekli ürün fiyatlandırmaları ile çoklu alımlar arasında baremli fiyatlar oluyor. Yine bizimle iletişime geçerek bu konuda en detaylı bilgiyi alabilirler.

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

 

Sosyal Medya Hesaplarının Aktif Kullanımı Özellikle Yaratıcı Markalar İçin Çok Önemli

 • Sosyal medya hesaplarınızı çok aktif kullanıyorsunuz, buna ek olarak da hem hem de blogunuz var. Hepsinin koordinasyonunu nasıl yapıyor, birbirine nasıl entegre ediyorsunuz?

Evet, hayatımıza her gün farklı bir sosyal kanal giriyor, son olarak markalar için vazgeçilmez hale gelen snapchat ve instagram story de bunlara eklendi. En az ürettiğimiz ürünler kadar önem taşıyan bir konu, sosyal medya. Görselliğe dayalı bir iş yapıyorsanız sosyal medya kanallarınızı iyi yönetmeniz gerekir. Tüm yenilikleri, uygulamaları takip etmek ve müşterilerimizin olduğu yerde bulunmak bizim için çok büyük önem teşkil ediyor. Ürünlerimizi hazırlarken harcadığımız zamanı aynı şekilde fotoğraf çekimlerine, ilham verici paylaşımlar yapmaya, yarattığımız içerikler ile müşterilerimize fikir vermeye de harcıyoruz. Bu, her zaman işimizin vazgeçilmez bir parçası olacak.

 

 • Genç girişimci bir bayan olarak deneyimleriniz size neler kattı ? Genç yaşta bu kadar iş ve başarı üzerinizde bir baskı oluşturuyor mu?

Yaptığım işe bir başarı hikayesi olarak bakmıyorum aslında. Parti Zımbırtıları benim ufak bebeğimdi, şimdi birlikte büyüyoruz ve zor denilen şeyleri yapıyoruz. Yolculuğumuzda karşımıza çıkacak sürprizleri karşılamaya hazırız, her geçen gün deneyimlerimize yenisi ekleniyor ve biz de bu şekilde gelişip büyüyoruz. Her yarattığımız yeni üründe deneyimimizi sıfıra indiriyor ve heyecanla bu süreci yaşıyoruz.  Zaman zaman daha iyi ve yeniyi yapmakla ilgili baskı yaşasam da bunu can sıkıcı bir baskı olarak görmüyorum, işi için çok emek harcamış olan her insanın daha iyiye ulaşmakla ilgili baskı yaşaması üretkenliği kesinlikle arttıran bir şey. Tabii ki bunun stres yaratacak şekilde artıyor olmaması gerekiyor. Böyle anlarda ben kendime “bu hikayeye başlama sebebim sadece sevdiğim işi yapmaktı, şu an buna sahibim” hatırlatmasını yapıyorum.

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair

 

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Öneriler

 • İş hayatına atılan ve kendi işini kurmak isteyen gençlere ne tavsiye edersiniz?

Cesaretli ve kararlı olmalarını öneririm, dış etkenlerden çok fazla etkilenmemelerini, sabırla inandıkları işe odaklanmalarını tavsiye ederim. Peşinden gittiğiniz fikir ne kadar yaratıcı ya da farklı olursa olsun tüm mesainizi ve konsantrasyonunuzu ona kanalize etmeden başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını düşünüyorum.

Başka bir tavsiyem de büyük yatırımlar yapmadan önce bu yeni fikir ya da işin olgunlaşmasını beklemek, aceleci davranmamak olabilir. İşinizi sabırla en iyi şekilde yapmaya odaklanırsanız, zamanın size planladığınızdan bambaşka bir yol çizeceğini göreceksiniz.

 

 • Parti Zımbırtıları ile ilgili gelecek hayalleriniz nelerdir?

Hayallerim oldukça geniş :) Önümüzde hayata geçirmek istediğimiz çok sayıda proje var ancak temkinli ilerlemeyi tercih ediyoruz. Bunlardan ilki “Parti Zımbırtıları” nı mağazalaştırmak, “Zımbırtı Corner” lar yaratmak. Marka işbirlikleri ile koleksiyonlar oluşturmak ve satış kanallarımızı fazlalaştırmak da diğer hedef ve hayallerimiz arasında diyebilirim.

Bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek adına görüşmeler yapıyoruz, üzerinde ciddi çalışmalar yürütüyoruz.

Zeynep Ekmen

Zeynep Ekmen

Yeditepe Üniversitesi Uluslararasi Ticaret ve İşletmecilik lisans eğitimi sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Uzun yıllar farklı reklam ajanslari ve finans kuruluşlarında Marka Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Parti Zimbırtıları markasının kurucusu oldum.

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 2019

Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 2019

Related news

 • Fatma Şahin: 7 Haziran Uhud, 1 Kasım ise Bizim Hendek Savaşımızdır
 • Pakistan Adalet Hareketi (Pakistan Tahrik-i İnsaf - PTI)
 • Patatesli Çicek Poğaca Tarifi Videosu
 • Yeni Opel Astra Turboya genel bakış
 • Kiraz sapı ile nasıl zayıflanır

 • Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 4

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair


  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 3

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 90

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 63

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 60

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 27

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 67

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 100

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 31

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 39

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 84

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 93

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 19

  Zeynep Ekmen İle Parti Zımbırtıları ’na Dair 19