Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 2019

Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 2019
16.09.2019

Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 98

Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir?

Hayatta en az bir kez herkes boğazda acı çekiyordu. Bununla birlikte, herkes, larinksin şişkinliğinin gerçek sebebini tanımlayamaz. Bu yazıda bu problemi anlamaya çalışacağız.

Çoğu zaman bu viral hastalıklardan kaynaklanır. Grip virüsü ve soğuk algınlığı sık sık "misafirlerimiz" dir. Çoğu zaman, boğazdaki hoş olmayan hislerin suçluları bakteridir. Oksijenle birlikte, inanılmaz miktarda zararlı bakteriler ve virüsler vücudumuza girer, ancak eğer bağışıklık çalışırsa, onlarla mücadele eder.

Bakteriyel enfeksiyon hanehalkı yoluyla bulaşırnesneler: oyuncaklar, telefon, kişisel hijyen. Kapı tutamağına dokunmak yeterlidir ve yıkanmamış eller gözlerinizi ve burnunuzu ovuşturduktan sonra, birkaç gün boyunca hastalanır, örneğin boğaz ağrısı ile. Bir kişi titremeye başlar, yutmaya can atar, burun akıntısı oluşur ve sıcaklık artar.

Viral hastalıkların yüksek bulaşıcılığıçok geniş bir kitleyi kapsayacak şekilde birkaç gün boyunca bakterilere izin verir. İlk aşamada, hasta birkaç düzine insanı enfekte edebilir. Dünyanın her yerindeki doktorların çok sayıda insanın tıkanıklıklarını önlemek için bakteriyel ve solunumsal viral enfeksiyonların mevsimsel alevlenmesinin zirvesindeki insanlara tavsiye etmeleri hiçbir şey için değil.

Neden yutmaya acıyor?

Viral etyolojiyle ilişkili olmayan boğaz ağrısının başlangıcı için çeşitli nedenler ve faktörler vardır. Özellikle, aşağıdaki faktörler buna yol açabilir:

· Alerjik reaksiyonlar. Bazı insanlar hayvan kılı, küf, bitki poleni, toz alerjisi var. Onlar burun tıkanıklığı yaşarlar, yutmak için acı verir, bol sulanma ve burun akıntısı vardır.

· Tesislerde düşük nem oranı. ısıtma sezonu başlarken Kış aylarında, nem oranını azaltır. Sabahları birçok kuru ve boğaz ağrısı işaretlenmiş. Eğer bir tıkalı burun var ve bir ağız nefes alırsanız bu adam yutması zordur, o şişme hissi olduğundan, bu durumda mukoz boğaz, kurur ve elastikiyetini kaybeder.

Bir sonraki sebep ise dışsal uyaranlardır: hava kirliliği, sigara içmek, ruhların sık kullanımı, baharatlı yemekler ve benzerleri.

· Gastroözofageal reflünün disfonksiyonu. Bu hastalıkta, sfinkterin yanlış işleyişinden dolayı mideden sızan mide suyu ile larinks ve özofagusun sürekli irritasyonu vardır.

· Bir kişi sürekli olarak yutarsayemek, daha sonra bu bir tümör oluşumunu gösterebilir. Dil, boğaz ve gırtlakta gelişebilir. Acı sonra görünebilir, sonra ortadan kaybolur. Bir doktora gitmek ve ultrason yapmak acildir.

· Kemoterapi, ilaç tedavisi, diyabet, yorgunluk veya HIV enfeksiyonu nedeniyle bozulmuş bağışıklık.

· Kronik hastalıklar: sinüzit, sinüzit, genellikle boğazı etkiler.

Çocukluk ve ergenlik döneminde daha sıkstreptokok enfeksiyonları tespit edilir. Bir yetişkinin yılda birkaç kez soğuk algınlığı hasta olması durumunda, 18 yaşından küçük bir çocuk yılda beş ila altı kez olabilir. Her şeyden önce, bağışıklık sistemini güçlendirmek, yemek ve sert bir şekilde sertleşmek gerekir.

Eğer yutkunmak acı çekiyorsa ve siz de deneyimliyorsunuzlarinkste kalıcı rahatsızlık - aşağıdaki uzmanlarla temasa geçin: bulaşıcı hastalıklar uzmanı, çocuk doktoru (terapist), lor (kulak burun boğaz uzmanı). Zamanla, tedavi sizi ciddi hastalıklardan kurtaracak.

Önleme ve tedavi için, gargara yapabilirsinizPapatya, kırmızı pancar suyu, soda, calanchoe infüzyonu. Yaşlı Sibirya'nın iltihaplanmasına yardımcı olur ve rahatlatır, demlendirilir ve daha sonra boğazı durulama prosedürünü yerine getirirler.

Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 2019

Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 2019

Related news

 • Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler
 • Çamur Lekeleri ve İzleri Nasıl Temizlenir
 • Şimdi tıklamalarla Sarafanka ile ayda 3000 lık para kazanmak mümkün olacak
 • Bahçıvanın sırları: sonbaharda elma üst pansuman
 • Dünyanın en ilginç hayvanları

 • Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 39

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir


  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 78

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 29

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 78

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 29

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 53

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 56

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 39

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 13

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 37

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 68

  Yutulması acısa ne yapmalı ve ne ile ilgilidir 37