Yoğun gelişme yolu 2019

Yoğun gelişme yolu 2019 Yoğun gelişme yolu

Yoğun gelişme yolu

Hem geniş hem de yoğun bir toplumu geliştirme yolları vardır.

İlk gelişme türünde büyüme,Mevcut teknik temelde üretim faktörlerinde niceliksel artış. Örneğin, üretim hacmini artırmaya ihtiyaç varsa, bu, benzer bir mevcut kapasiteye sahip yeni işletmelerin, çalışanların sayısına ve niteliklerinin seviyesine eşdeğer bir kaliteye sahip ekipmanlarla donatılmasıyla sağlanır. Bu gelişme yavaş ve süresiz olarak süremez, çünkü zaman kaynakları tükenmiştir. Bir gün kaçınılmaz olarak yeni bir seviyeye geçmek zorunda kalacak.

Gelişimin yoğun yoluzıt yön. Bu sayede, faktörlerin kalitesini artırarak ve daha ekonomik doğal kaynaklar getirerek, çalışanların beceri seviyelerini yükselterek, yeni teknolojiler getirerek, üretim organizasyonunu geliştirerek üretim ölçeğinde bir artış söz konusudur. Tüm bunlara rağmen, üretimde yer alan tüm kaynakların geri dönüşü artar.

Bu yaklaşımla, çıkışı artırmak içinürünlerin üretimi ek işletmelerin inşasına başvurmaz. Sonuçlar, yeniden yapılanma, modernizasyon, mevcut olanın yeniden donatılması ve kaynakların işletme tarafından kullanımının iyileştirilmesi yollarının iyileştirilmesi yoluyla sağlanır.

Hayatta, geniş ve yoğun bir gelişim yoluSaf formda pratik olarak gözlenmez. Kural olarak, belirli oranlarda ve kombinasyonlarda birleştirilirler. Bu nedenle, toplumun ya da üretimin öncelikle yoğun ya da kapsamlı bir şekilde geliştiği söylenir.

Ekonomik gelişme bir dizi faktör tarafından belirlenir. Birkaç gruba ayrılabilirler:

 1. doğal kaynaklar. Bazı ülkeler daha çok (ABD, Çin, Rusya, vb.), Daha azı var;
 2. sermaye (ekonomideki yatırım hacmi);
 3. avantajlı coğrafi konum (diğer ülkelerin kendi topraklarında mal taşıması için ihtiyaç duydukları gelirin elde edilmesine yardımcı olur);
 4. belli bir düzeyde eğitim, sağlık ve sıkı çalışma ile karakterize edilen insan kaynakları;
 5. Ekonominin gelişimini hızlandırmaya yardımcı olan teknoloji ve bilimin gelişim düzeyi.

Günümüzde gelişimin yoğun yolu doğrudan bağlantılıBilgisayar, bilgisayar, yüksek üretim otomasyon kullanılarak. Tüm bu ürün kalitesini arttırırken artan verimlilik, içerik zenginliğiyle, malzemeler, ham madde ve enerji tasarrufu sağlar. gibi durumlarda çalışma ve iyi bir tutum yaratıcılığın ifadesini uyarmak için, iş için yeni bir tutum oluşturmak için gereklidir.

Gelişimin yoğun yolu, konseptle yakından bağlantılıyenilik etkinliği. Ayrıca, bu önemli ve yoğunlaşmasına - faktörlerin tüm grupların çok dolu kullanımı ile, teknik ilerleme doğrultusunda emeğin daha etkin konularda, çalışma örgütlenme biçimleri, kullanımına dayanan toplumsal üretimin, gelişimini hızlandırdı.

Yaşam gelişiminin en hızlı temposuÖzellikle bilimsel ilerlemenin hızlı temposu nedeniyle XX yüzyılın son üçte birlik olmasıyla karakterizedir. Bilim ve üretim etkileşimi, bilim-yoğun teknolojilerin ortaya çıkmasına yol açmıştır. Üretim süreçlerine giren gelişmelerin son derece etkili kullanımını sağlarlar.

Böylece, geniş kapsamlı olarakYön, yoğun gelişme, üretim faktörlerinde niteliksel değişimler, genişletilmiş yeniden üretimin temelde yeni teknik temele aktarılması ile karakterize edilir.

Yoğun gelişme yolu 2019

Yoğun gelişme yolu 2019

Related news

 • Karaciğerin alkolden sonraki tedavisi
 • Doğal Malzemeler ile Evde Parfüm Yapımı
 • Maya olmadan ekmek nasıl pişirilir
 • Odnoklassnikideki bir profile bağlantı nedir: öğrenmek ve düzenlemek için nasıl
 • Varlığı ispatlanamayan yaratıklar

 • Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu


  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu

  Yoğun gelişme yolu