Yerel Yönetimler 2019

Yerel Yönetimler 2019 Yerel Yönetimler

Yerel Yönetimler

Yerel Yönetimler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerel Yönetimler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.266 Yerel Yönetimler haberi bulunmuştur.

Yerel Yönetimler Haberleri

Bakanlıktan düzenli kısırlaştırma talebi

Bakanlık'tan düzenli kısırlaştırma talebi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, belediyelerin sahipsiz hayvanların rehabilitasyonuyla ilgili yeterli bütçe ve personel ayırması, aşılama ve kısırlaştırma sayısını artırması talep edildi. Hayvan hakları konusunda çalışmalar yürüten sivil toplum örgütlerince de hayvanlara kısırlaştırma yapılması görevini yerine getirmeyen belediyelere yaptırım istendi.

29.01.2019Ekonomi
Koltuğa yapışmak benim için söylenebilecek son şey

Koltuğa yapışmak benim için söylenebilecek son şey

Türkiye’nin ‘son başbakanı’, TBMM Başkanı ve AK Parti 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçimlere iki ay kala, İlk röportajını HÜRRİYET’e verdi. Yıldırım ile Kanlıca’da buluştuk. Vatandaşın yoğun ilgisi ve özellikle çocukların birlikte fotoğraf çektirmesi sonucu yaklaşık 7 saat birlikte vakit geçirdik.

28.01.2019Gündem
Son dakika: CHPde 18 saat süren PM sona erdi... İşte detaylar

Son dakika: CHP'de 18 saat süren PM sona erdi... İşte detaylar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan Parti Meclisi toplantısı 18 saat sonra sona erdi. Parti Meclisi'nin ardından belediye başkanlarının büyük kısmı belirlendi. Merakla beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer oldu. Gecenin en çok konuşulan olayı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun istifasıydı. MYK'daki listede yer alan bir çok isme ise Parti Meclisi'nden vize çıkmadı. Bu isimlerden bazıları, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, İzmir Bayraklı'da Cevat Durak ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon... Şişli adayı Fidan Aslan Eroğlu ise oylama yapılmadan geri çekilen isim oldu. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise Kaftancıoğlu'nun istifa kararı ve belediye başkan adaylarıyla ilgili açıklama yaptı. İşte CHP'deki kritik Parti Meclisi'nin detayları...

28.01.2019Gündem
Bakan Pakdemirli açıkladı: O ödemeler yarın başlayacak

Bakan Pakdemirli açıkladı: O ödemeler yarın başlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Eylül-ekim-kasım dönemi çiğ süt destekleme ödemeleri yarın başlayacak ve 260 bin üreticiye iki grup halinde 255 milyon lira ödenecek." dedi.

24.01.2019Ekonomi
VALİ KARALOĞLU: GELİN BİRLİKTE ÇÖZELİM

VALİ KARALOĞLU: GELİN BİRLİKTE ÇÖZELİM

24.01.2019Antalya
Üniversiteden sivil toplum kuruluşlarına toplumsal cinsiyet farkındalık eğitimi

Üniversiteden sivil toplum kuruluşlarına toplumsal cinsiyet farkındalık eğitimi

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi (SU Gender) bünyesindeki Mor Sertifika Programı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için Toplumsal Cinsiyet Farkındalık Eğitimi düzenledi. 4 günlük programa Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Mardin, Mersin, Şanlıurfa, Trabzon ve Zonguldak’tan 24 STK katıldı.

23.01.2019Kampüs
Erdoğan’a sunum

Erdoğan’a sunum

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dün politika kurullarının başkanvekillerini kabul etti.

23.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekilleri toplandı

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekilleri toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarının başkanvekillerini kabul etti.

22.01.2019Gündem
2023e kadar tüm içecek ambalajlarında depozito uygulamasına geçilecek

2023'e kadar tüm içecek ambalajlarında depozito uygulamasına geçilecek

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, plastik poşetle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirterek, "Yıllık 440 olan kişi başı plastik poşet kullanımı 5 yıl içinde 40a düşürülecek. Şehirlerimizdeki atık problemini minimuma indirmiş olacağız. 2023e kadar tüm içecek ambalajlarında da depozito uygulamasına geçeceğiz" dedi.

20.01.2019Ekonomi
AK Parti’de üç il analizi

AK Parti’de üç il analizi

AK Parti’de yerel seçimlere yönelik olarak, üç büyükşehirle ilgili gelişmeler yakından izleniyor. Özellikle İstanbul ve Ankara için sık sık araştırma yapılıyor. TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın isminin İstanbullular tarafından benimsendiği belirtiliyor.

19.01.2019Gündem
Faciaya merdiven dayamışlar

Faciaya merdiven dayamışlar

17.01.2019Ankara
Kınıkta 6 milyar ton kömür rezervine ulaşıldı

Kınık'ta 6 milyar ton kömür rezervine ulaşıldı

İzmir’in Kınık ilçesinde bir şirketin, 6 milyar ton kömür rezervine ulaştığı, bu rezervden yılda 10 milyon ton kömür çıkartılacağı ve şirketin hazırlıklarını büyük oranda tamamladığı belirtildi. Madende kömüre ulaşan şirketin, bu yıl haziran ayında tam kapasite ile çalışacağı belirtildi.

16.01.2019Ekonomi
Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

Nihat Zeybekci canlı yayında soruları yanıtladı

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Zeybekçi "İzmir hakkında en önemli projemiz bu" diyerek "Ayın 20'sinden sonra açıklayacağız. 30 bin ARGE çalışanının olduğu, en büyük teşviklerin, avantajların verildiği, bilim insanlarının, akıl insanlarının... Bununla ilgili de 27 dönümlük bir alan; tabiat olarak dünyanın en güzel yerinde, doğanın içinde" şeklinde konuştu.

12.01.2019Gündem
SON DAKİKA... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurumdan plastik poşet genelgesi

SON DAKİKA... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan plastik poşet genelgesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzasıyla plastik poşet kullanımının azaltılması için yerel yönetimlere genelge gönderildi.

11.01.2019Ekonomi
Yatay mimari çağrısı: Para nelere muktedir

Yatay mimari çağrısı: Para nelere muktedir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Beştepe’de düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde Yerel Yönetimler Sempozyumu’ndaki konuşmasında dikey mimariye karşı yatay mimari çağrısı yaptı. Erdoğan, “Tüm yerleşim yerlerinde yatay mimari konusunda ısrar ediyorum. Ya şu para var ya nelere muktedir. Bu kapitalizm nelere muktedir. Doğa şöyle olmuş, böyle olmuş umurunda değil. Bize de örnek veriyor, Manhattan şöyle. Ya bırak, batsın senin Manhattan’ın” dedi.

10.01.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan enflasyon rakamı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon rakamı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşuyor. Erdoğan, AK Parti dönemindeki enflasyon rakamlarıyla daha önceki hükümetler dönemindeki enflasyon rakamlarını karşılaştırdı.

9.01.2019Haber
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖcülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Gündem
TBMM Başkanı Yıldırım yerel yönetimler sempozyumunda konuştu

TBMM Başkanı Yıldırım yerel yönetimler sempozyumunda konuştu

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Gündem
Avrupa’ya yakışmıyor, hem de hiç yakışmıyor

Avrupa’ya yakışmıyor, hem de hiç yakışmıyor

Bir yanda, dünyanın çeşitli kesimlerinde gelişmiş sanayi ülkelerinin üretip sattığı silahlarla sürdürülen savaşlar. Yaşamını yitiren yüzbinlerce insan. Açlık, sefalet çeken milyonlarca insan. Diğer yanda, savaş nedeniyle evlerini, barklarını, vatanlarını terk etmek zorunda kalan insanlar. Tek hayalleri ve umutları, hayatta kalabilmek. Ölümü bile göze alarak derme çatma tekneleri, gemileri doldurup günlerce azgın dalgalarla boğuşan ‘umut yolcuları’.

9.01.2019Avrupa
Veysel Tiryaki kimdir İşte AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryakinin hayatı

Veysel Tiryaki kimdir? İşte AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki'nin hayatı

Veysel Tiryaki, AK Parti'den Yenimahalle Belediye Başkanlığı için aday gösterildi. Bu gelişmenin ardından başta Yeni Mahalle'de ikamet eden vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi, Veysel Tiryaki'nin hayatını araştırmaya başladı. Peki, Veysel Tiryaki kimdir? İşte, AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryakİ'nin biyografisi...

1.01.2019Gündem
AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki kimdir

AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki kimdir?

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki, açıklamaları gündeme gelmeye devam ediyor. 25 ve 26. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. AK PARTİ MKYK ve MYK Üyesi, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görev alan Mehmet Özhaseki, daha önce bakanlık yapmıştı. Peki, Mehmet Özhaseki

1.01.2019Gündem
AK Parti Bağcılar Belediye Başkan adayı Lokman Çağrıcı kimdir

AK Parti Bağcılar Belediye Başkan adayı Lokman Çağrıcı kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bağcılar Belediye başkan adayı Lokman Çağrıcı oldu. Peki Lokman Çağrıcı kimdir? İşte Ak Parti Bağcılar Belediye Başkan adayı Lokman Çağrıcı'nın biyografisi.

29.12.2018Gündem
İtalya Başbakanı’ndan önemli Kaşıkçı cinayeti’ açıklaması

İtalya Başbakanı’ndan önemli 'Kaşıkçı cinayeti’ açıklaması

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, "Kaşıkçı cinayetinde bedeli ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmalıyız." dedi.

28.12.2018Dünya
Sınırın iki tarafı hareketlendi

Sınırın iki tarafı hareketlendi

ABD’nin Suriye’den çekilme kararı sonrası, hem sınır hattında hem de sınırın Suriye tarafında hareketlilik artmaya başladı. TSK’nın sınıra yığınağı aralıksız devam ederken, takviye güçlerin Fırat’ın doğusundaki bölgelere sevk edilmesi bekleniyor. Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da kurulan gözlem kulesinin boşaltıldığı, kuleye yerleştirildiği söylenen PYD/YPG’li teröristlerin de geri çekildiği belirtiliyor.

22.12.2018Gündem
Başkan Sözlüye Yılın Belediye Başkanı ödülü

Başkan Sözlüye Yılın Belediye Başkanı ödülü

18.12.2018Çukurova
Bakan Selçuk 100 gün içinde hayata geçirdikleri projeleri açıkladı

Bakan Selçuk 100 gün içinde hayata geçirdikleri projeleri açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İkinci 100 Günlük Eylem Plan’nı açıklayacağı gün, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ilk 100 günlük programına ilişkin ‘’Bakanlık olarak birinci icraat programı kapsamında öngörülen hedefleri başarı ile tamamlamanın, verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.

13.12.2018Ekonomi
AB Türkiye Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi

AB Türkiye Çalışma Grubu toplantısı gerçekleştirildi

11.12.2018Kahramankazan
Gürkan ile Gezerden istişare

Gürkan ile Gezer'den istişare

11.12.2018Malatya
Yerel Yönetimler ve Gençlik Katılımı Projesi Eğitimi Sorgun’da yapıldı

Yerel Yönetimler ve Gençlik Katılımı Projesi Eğitimi Sorgun’da yapıldı

11.12.2018Sorgun
Enflasyonla mücadelede güçlü bir performansı yakalayacağımıza inanıyoruz

'Enflasyonla mücadelede güçlü bir performansı yakalayacağımıza inanıyoruz'

TBMM’de bütçe görüşmeleri başladı. Meclis Başkanı Binali Yıldırım sözü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a verdi. Bakan Albayrak alınan önlemlerin meyvelerini verdiğine değinirken, "2018'de cari açığın 36 milyar doların altında olacağını öngörüyorum. Ağustos ve eylülden sonra ekim ve kasımda da cari fazla vereceğiz" açıklamasında bulundu.

10.12.2018Ekonomi
Kırıkkalede AK Parti teşkilatına sosyal medya eğitimi

Kırıkkale'de AK Parti teşkilatına sosyal medya eğitimi

9.12.2018Kırıkkale
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 2019u Gönüllülük Yılı ilan ediyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: "2019'u 'Gönüllülük Yılı' ilan ediyoruz"

7.12.2018Ankara
Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı 3üncü kez kapılarını açtı

Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı 3'üncü kez kapılarını açtı

7.12.2018Merkez
İstanbulun ara sokakları hurdalık gibi

İstanbul'un ara sokakları hurdalık gibi

7.12.2018Merkez
Özkaldı: Sürdürülebilir su kaynaklarının yönetimi önem kazanmaktadır

Özkaldı: Sürdürülebilir su kaynaklarının yönetimi önem kazanmaktadır

6.12.2018Afyonkarahisar
Gökhan Arasan kimdir AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı kimdir

Gökhan Arasan kimdir? AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı kimdir?

Gökhan Arasan, AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından bölgede ikamet eden birçok kişinin araştırdığı isim oldu. Kendi şirketinde bilişim ve güvenlik sistemleri üzerinde hizmet veren Gökhan Arasan, 2019 yerel seçimlerinde Tunceli'de AK Parti'nin adayı olarak oy pusulasında konumlanacak. Peki, AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı Gökhan Arasan kimdir?

6.12.2018Gündem
Kadınlar seçim listelerinde daha fazla yer alsın

Kadınlar seçim listelerinde daha fazla yer alsın

5.12.2018Merkez
Büyükşehir Belediyesi, Antalyada fuara katıldı

Büyükşehir Belediyesi, Antalya'da fuara katıldı

4.12.2018Gaziantep
OECD: Türkiye’de 10 karardan sadece 1’i okuldan

OECD: Türkiye’de 10 karardan sadece 1’i okuldan

OECD’nin yeni raporu, Türkiye’nin okul özerkliğinde son sırada olduğunu gösteriyor. 2017 verilerine göre Türkiye’de devlet okulları kendi eğitimleriyle ilgili kararların sadece yüzde 8’ini alabiliyor. En yüksek oransa yüzde 90 ile Hollanda’ya ait. OECD’ye göre kendi kararlarını alabilen okullar daha başarılı öğrenciler yetiştiriyor.

4.12.2018Eğitim
Başkan Büyükkılıç esnafları ziyaret etti

Başkan Büyükkılıç esnafları ziyaret etti

3.12.2018Kayseri
Prof. Dr. Binatlı, İzmirin yeni başkanı çok şanslı olacak

Prof. Dr. Binatlı, "İzmir'in yeni başkanı çok şanslı olacak"

3.12.2018İzmir
CHPnin Ege örgütleri Aydında toplandı

CHP'nin Ege örgütleri Aydın'da toplandı

2.12.2018Aydın

Yazar Sonuçları

Erişilebilirlik yine bir başka bahara kaldı

Merhabalar sevgili okurlar.

29.01.2019

Türk sineması küresel oyuncu olacak

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, perşembe gecesi Meclis’ten geçen yeni sinema yasasında en çok emeği olan isimlerden... Geçen dönem Kültür Bakanlığı yardımcılığı yapan, 28 yıl sonra gerçekleşen Kültür Şurası’nın mimarı olan Yayman’la Meclis’te buluştuk ve sıcağı sıcağına yeni sinema yasasını konuştuk.

20.01.2019

Erdoğan yerel seçimlerde çıtayı nereye koydu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili birçok konuşma yaptı ama bir değerlendirmeyi ilk kez yapıyor.

14.01.2019

Ülke işte böyle bir yazı ile savunulur

Dün Pitti Uomo Erkek Giyim Fuarı için Floransa’daydım.

10.01.2019

Değerli Güzin Abla, geçen aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayvanlara yapılan işkence vakalarında faillerin cezalandırılmasına yönelik Hayvan Hakları Yasası’nın hızlandırılması için talimat verdi.

Yerel Yönetimler 2019

Yerel Yönetimler 2019

Related news

 • Amancio Ortega
 • Domates nasıl kurtulur
 • ORTADA EBE ÖRGÜ MODELİ
 • Tularemi: Bu nedir ve tehlikeli nedir
 • Çikolatalı Ve Çilekli Waffle Tarifi

 • Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler


  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler

  Yerel Yönetimler