Yeni başlayanlar için kablo döşeme

Yeni başlayanlar için kablo döşeme

Yırtıcı balık için eğirme gerektiren balıklar içinBalıkçılık çalışkanlık ve sabır değil, aynı zamanda balıkçılık tekniklerin bazıları bilginin ibaret değildir. Bu dişlinin bütün özü bir yırtıcı oyun lures çekmek etmektir ve bu sadece kablolama farklı kullanılarak meme suda veya nasıl davranması bilerek sağlanabilir.

Değişen nedir?

Düzinelerce farklı olduğu bilinmektedirBir yırtıcıyı eğirme konusunda yakalamak için kullanılan yöntemler, ancak belirli bir yem türü için de geçerlidir. çekme iplikçiler daha uygun bir biçim ya da adım mücadele için, ancak bükücü ve yumuşak plastik yem için - bir mastar, bir wobbler olarak daha sonra bir meme, en iyi çözüm kılavuz bir pislik (seğirmesi) 'dir. Bu yöntem çubuğun bir dizi yanal darbesinin gerçekleştirilmesinden oluşur, ana hattın gerginliklerine küçük aralıklarla yol açar.Kablo döşeme

Ne seğirme verir? Öncelikle, salıncak batmaz ve ortaya çıkmaz, ancak su sütununda oynar. İkincisi, yemlerin keskin hareketleri, mümkün olduğu kadar inaktif avcıları da cezbetmektedir. Üçüncü olarak, yırtıcı balık atağının sıklıkla yaptığı pislikten sonra duraklama dönemindeyiz. Ve basitçe sehim kablolama, orta derinlikte ufukta bir avcı avı yakalarken diğer yöntemlerden çok daha etkilidir.

Seğirme çeşitleri

Başka türlü eğirme balıkçılığı gibi, seğirme çeşitleri de vardır:

 • monoton;
 • ritmik;
 • kaotik.Yeni başlayanlar için sekmeler

Birinci tip tek tip bir dönüşümdürpislikler ve duraklar. Ritmik seğirme, birkaç döngüsel monoton kablolama kompleksidir. Döngüsel seğirme karmaşası en zorudur, çünkü periyodiklik ve döngüsel sarsıntılar, seçilen yemle ilgili olarak eğiricinin takdirine bağlı olarak seçilir.

Sürüklenen türlerin seçimi, balık,rezervuarın özelliklerini ve kullanılan başlık tipini yakalamayı planladığını belirtti. Örneğin, bir levrek yakalaması gerekiyorsa, en iyi çözüm, monoton bir seğirme kablolamadır. Pike, aksine, ritmik döngüsel gerizekalılara ve duraklara daha iyi tepki verir, çünkü mağdurun uzun süre zulüm görmesi mümkündür. Kaotik kablolama, herhangi bir balıkta balık avına uygulanabilir, ancak balıkçılardan bazı mesleki becerileri gerektirir.

Pırıltılar nerede ve ne tür bir balıktır?

Genellikle seğirme için hafif birkısa çubuk. Bu nedenle, çoğu zaman bu tür kablolama küçük “kapalı” su kütlelerinde kullanılır: havuzlar, göller, küçük nehirler, ancak bir teknenin varlığında balıklar ve rezervuarlarda olabilirsiniz.

Balık avı ve levrek olduğunda en iyi sonuçlar ortaya çıktı. Bu balıklar suda avlanırlar, bu yüzden iplik bükücünün bir numaralı hedefi olurlar.

Çubuk ve bobin

seğirmesi aktif görüntüleme ve tüm iplik tasarımı sadece uygun, kolay olmak zorunda olduğunu, bir balıkçı ile sürekli çalışma mücadele gerektirir, ama aynı zamanda güvenilir olduğu göz önüne alındığında.Pike kablo demeti

Çubuk için, kısa (2,2 m'ye kadar)hızlı inşaat eğirme formları. Seğirme en sık 15-30 metrelik bir mesafeden yapıldığından, uzun dönmenin kullanılması tavsiye edilmez, özellikle bir akımın varlığında keskin ve sert gerilmeler yapmak için hızlı konstrüksiyon gereklidir. Çok plastik form sadece buna izin vermez.

Çubuk sınıfına gelince, seçimi önerilen yakalayıcının büyüklüğüne ve ağırlığına bağlı olmalıdır. Levrek için - "ultralight", pike için - kesinlikle "orta".

Bir çapraz ile makara olmadan makara almak daha iyidirçizgi, 1500-2000 büyüklüğünde döşeme. Seğirme tekniğinin gerizekalı çizgiler arasında hızlı bir şekilde geri sarılmasını gerektirdiği düşünüldüğünde, bir çarpan varsa, daha iyi olur. Büyük bir turda balık tutmak için sürtünme freni olmalı.

Gravür ve tasma

Çizgiye gelince, burada uzmanların görüşleribelirsizdir. Örgü, tabii ki, daha güvenilir ve hassas monofilament, ancak özellikle seğirirken, çok fark edilir. Bu sebeple çoğu iplikçik monofilament olta teknesini tercih ediyor. Yakalamak için, kesiti 0,2-0,25 mm pike için 0,1-0,15 mm olmalıdır.Seğirme tekniği

Bir çelik veya tungsten kurşun kullanarakbüyük balıklar için büyük yemler için haklı. Katılıyorum, 3 gram ağırlığındaki bir wobbler için, bu parça arma sadece yararlı değil, aynı zamanda oyununu ciddi şekilde kötüleştirecektir. Bazı anglers, küçük yemler için güzel gitar dizgileri ile ev yapımı tasmalarını kullanmanızı tavsiye ediyor. Yeterince güçlü ve esnektirler.

Seğirme yemlerinin sınıflandırılması

Tweaking kablolama kullanımını içerirCazibenin kalitesi sadece wobblers. Kaşık-yemler, vibro-solucanlar, bükümler ve bu nozullar için jig nozulları uymuyor. Fakat doğru nozul nasıl seçilir ve hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Seğirme için, tüm wobblers'ları anlamak önemlidiryüzdürme ve ön bıçak alanı ile ayrılır. İlk kriter, cazibenin batma ya da ayakta durma kabiliyetini ve ikincisinin kablolama sırasında suya oynama ve dalış yapma yeteneğini belirler. Yüzdürme ile, wobblers bölünür:

 • hareket etmeyen (açılır);
 • jartiyer (yüzen);
 • Batan.

Ön bıçak alanı ile, tüm yemler aşağıdaki gibi sınıflandırılır:

 • Bıçağın küçük bir alanı olan wobblers (üniform kablolama ile oynamamakta ve kablolama esnasında yavaşça batmaktadır);
 • Bıçak geniş bir alana sahip wobblers (benzersiz bir kendi oyununa sahip ve hızlı bir şekilde kablolama sırasında batırılmış).

Tvichingovaya kablo wobblers düşük bıçak duraklar fener bireysel seçimi pislikler şiddetini ve süresini gerektirir. Bu özellikle yeni başlayanlar için oldukça karmaşık bir süreçtir.

Suda oynayan büyük bir bıçakla wobblers bileHattın tekdüze sarkmasıyla, daha evrensel. Ve ritmik ve monoton jerks ile birlikte uygulama onların zaten klasik seğirmesidir. Yeni başlayanlar için bu tür nozullar kullanılması tavsiye edilir.

Tweaking wobblers

Tweaking için en iyi wobblers

Çaylak yeni başlayanlar arasında en popüler olanlar arasında "minnow", "shed" ve "krenk" sınıfının yemleri vardır. Modellere gelince, en yaygın olanları şunlardır:

 • Stoop Minnow - 2.5-5.5 g ağırlığındaki ve 1.5 m'ye kadar (batma ve küçük pike yakalamak için) maksimum dalga boyuna sahip wobblers'lar;
 • Şanslı El Sanatları Flash - 0.8 m'ye kadar derinliğe sahip 2-5 g ağırlığındaki wobblers'lar (bol bitki örtüsüyle küçük havuzlarda küçük bir turnada balık avlamak için);
 • Şanslı El Sanatları Klasik Lideri 55 - 2.2 m'ye kadar derinliğe sahip yüzen sallananlar (sonbaharda pike balıkçılığı için en iyi lures);
 • Şanslı Craft Bevy Crank F - 1 metreye kadar bir dalışla 4 g ağırlığındaki wobblers'lar (erken sonbaharda pike balıkçılığı için);
 • Sebile Sihirli Yüzücü - 0.5 m'ye kadar daldırma ile 10.5 g ağırlığındaki (küçük göletlerde pike balığı yakalamak için tasarlanmış) wobblers'lar;
 • Diawa Presso Minnow - farklı boyutlarda ve ağırlıklarda, acemi tweeter'ları için harika, evrensel lures;
 • Yo-Zuri 0 - (sığ sularda küçük pike yakalamak için) 5 cm'lik orta ölçekli yüzey wobblers azami dalma derinliği;
 • Yo-Zuri Mag Minnow - 1.5 m'ye kadar derinliğe sahip yüzer wobblers'lar (orta boy pike ve büyük levrek avı için).

Levrek ve pike yakalarken yeni başlayanlar için tweetleme

Avcı ve pike yakalamak için, yeni başlayanlar genellikleBüyük bıçak alanı ile "minnow" sınıfının küçük jartiyerleri. Gerizekanın yoğunluğu yırtıcı hayvanın aktivitesine bağlı olmalı ve daha az aktif, daha sert, daha yoğun ve daha keskin olmalıdır.Seğirme için koşum takımı

Başlangıç ​​tweeter'ı için bir yayın seçtiğinizde,Kaotik tweaking inceliklerini incelemek gerekir, monoton ve ritmik anlamak için yeterli olacaktır. Son iki yöntem birbirine çok benzemektedir, çünkü ikincisi sadece birincinin tekrarıdır.

Yem döküm sonra monoton seğirme zamanpodmotat hızla hattı boşaltmak için suya çubuk ucu düşürmek ve (çekerek değil) ilk dramatik darbe anahtarı yapmak ve sonra kısa bir duraklama yapmak gerekir. Diğer gerilmeler ana hattın sarılmasıyla eşzamanlı olarak tekrarlanır. jerkler sırasında çubuğun ucu, aynı genlik doğrultusunda hareket etmesi gerekir.

Bu tür kablolama, diğer şeylerin yanı sıra, zamanında çökme olasılığını azaltan, balıkların zamanında kesilmesini sağlar.Related news

 • Kahvaltılık Acılı Domates Sosu Tarifi
 • En Popüler 10 Tezgah Malzemesi
 • Diyet egzersiz hareketleri ile Etiketlenen Konular
 • Rapunzel Hikayesi
 • Ameliyatsız vajinal gençleştirme

 • Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme


  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme

  Yeni başlayanlar için kablo döşeme