WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğreninWiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin


WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 3 13.02.2019, 15:18

WiFi şifrenizi mi unuttunuz? Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin

unuttun şifre wifi nasıl öğrenilirKablosuz bağlantı için ekipman bağlarkenbir parola kullanarak internete erişim. Yerel ağınızı bir başkasının erişiminden ve bağlantısından korumak gerekir. Bununla birlikte, az sayıda kişi titreşimle tüm erişim anahtarlarını (sitelerde, yönlendirici vb.) Toplar ve saklar. Kural olarak, bu bilgiler herhangi bir yerde sabit değildir ve eğer yazılı olarak varsa, kolayca kaybolabilir. Bu nedenle, bazen hafıza getiren şaşırtıcı değildir. Peki, WiFi yönlendiricisinin şifresini unuttuysam ne yapayım? Durumdan nasıl çıkabileceğinize dair çeşitli seçenekleri düşünelim.

Endişe etmek için

Yönelticiye erişim anahtarı anidenEk aygıtları (akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar) bağlamak için ya da (bir tamirden sonra, örneğin veya işletim sistemini yeniden) Eski bilgisayarınızda ile yeniden istiyorsanız gerekli. Ev kablosuz ağınıza erişimi geri yüklemek yeterince kolaydır. En önemli şey panik yapmak değil.

Sorunun çözüm yolları

Unutulan şifreyi öğrenmenin en kolay yoluWiFi, - bilgisayarın monitöründeki donanım ayarlarını görüntüleyin. Ve bu amaçla, bir yönlendirici gören herhangi bir cihaz: tablet, dizüstü bilgisayar, PC. Ağa yalnızca bir bilgisayar bağlıysa, kabloyla yönlendiriciye bağlanabilir, donanım ayarlarına bakabilir, parolayı bulabilir ve ardından kablosuz ağını geri yükleyebilir. Bu yöntem, bilgisayarınız Windows Vista veya 64-bit Windows 7 işletim sistemi ile donatılmışsa ve uygun yazılıma sahipse uygundur. Başlangıçta, "Denetim Masası" nı girmeniz gerekir. İçindeki "Kablosuz Ağ Kontrol Merkezi" ni seçin. Ağ adına sahip bir liste göreceksiniz. "Özellikler" bölümünde "Güvenlik" sekmesi bulunur. İçinde "Ağ Güvenliği Anahtarı" nın bulunması gerekiyor, bu yazıtın karşısında gizli karakterlerle dolu bir dize var. Parola şifrelenir. Görünür hale getirmek için, "Giriş karakterlerini göster" in yanındaki kutuyu işaretlemelisiniz. Unutulan şifre ekranda belirir.

wifi'den şifreyi unuttum

Şifre kurtarma yolları

Yukarıdaki yöntem yardımcı olmazsa,radikal yöntemlere başvurmak. Örneğin, daha önce ayarlarını sıfırladıktan sonra WiFi yönlendiricideki parolayı değiştirin. Bunu yapmak için, cihaz kasasındaki "Sıfırla" özel düğmesine basın ve 10-15 saniye boyunca basılı tutun. Sonuç olarak, fabrika ayarları iade edilecektir. Bundan sonra, parolayı yeni bir parola ile değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, donanım ayarlarında "Sekmeler" bölümünü bulmanız gerekir; fareyle "Erişim Kontrolü" nü tıklayın. Şimdi "Parolalar" satırını seçin. Cihazın eski ve yeni parolalarını gireceğiniz bir alan belirir. Sonunda işlemin doğruluğunu onaylamanız gerekir. Bunu yapmak için "Kaydet" i (Kaydet / Uygula) tıklayın. Elbette, yönlendiriciye erişmenin anahtarı gibi veriler, sağlayıcı ile sözleşme yaparken yazılı olarak kaydedilir. Ancak, önemli bir kağıt parçasını kaybederseniz, o zaman bir pasaport almanız ve İnternet bağlantısı sağlayan şirketin ofisine gitmeniz gerekecek. Ancak aynı zamanda hesabı kısa sürede geri getirmene izin vermeyecek çeşitli öngörülemeyen güçlükler olabilir.

şifremi unuttuysan wifi'ye nasıl bağlanılır

Farklı yönlendirici modellerinin ayarları

Hangi modele bağlı olarakyönlendirici, bazı nüanslar var. Ama her durumda, WiFi şifresini unuttuğunuzda, ekipmanın ayarlarında kolayca casusluk yapabilir. TP-Link yönlendiriciniz varsa, "Kablosuz Mod" menüsünü girip "Kablosuz Güvenlik" seçeneğini seçmeniz gerekir. Bu sekmede aradığınızı bulacaksınız. Asus yönlendirici bağlı ise başka bir seçenek. Menüsünde "Kablosuz" öğesini bulmalısınız. İhtiyacınız olan bilgiyi içerir. Başka bir sorununuz varsa - şifreyi WiFi dir 300'e geri yüklemek için - aşağıdaki adımları öneriyoruz. Kablosuz ağ ayarlarında, "Kurulum" u bulun ve "Kablosuz Kurulum" a tıklayın. "Etkinleştir" ve "Kablosuz Etkinleştir" öğelerinin yanında, yönlendiricideki kablosuz modülü etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin. PC'de ağ adına bakın ve cihaz ayarlarına girin. Artık Wi-Fi ile gelen trafiğin şifrelenmesini ayarlamanız gerekiyor. Ardından ağa bağlanmak ve yapılandırmayı kaydetmek için yeni bir şifre oluşturun.

wifi dir 300 için şifre

Şifre kurtarma yazılımı

Bir dahi daha çok basit bir seçenek.Şifreyi unuttuysanız WiFi'yi bağlayın - özel yardımcı programları kullanın. Basit bir WirelessKeyView programı uygundur. Bilgisayarınızda gerekli bilgileri bulmaya yardımcı olur, böylece donanım yönlendiricinin anahtarını üretir. Özgür, az yer kaplar. İndirmeli ve bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Yardımcı program bilgisayara bağlı tüm cihazları bulur ve bilgisayara kaydedilen erişim anahtarlarını görmenizi sağlar. Tüm veriler ekranda bir liste olarak görünür. Hangisi çok uygun: Unuttuğun anahtarı bulmak kolay. WiFi'den şifre "Anahtar" sütununda aranmalıdır. Önemli bir nokta: Programı yalnızca yönetici haklarıyla indirilmişse açabilirsiniz. Yararlı bir yardımcı programa sahip bu seçenek, yalnızca yönlendiriciniz mac-adreslerine göre sıralama yaptıysa çalışmaz. Bir başka uygun program Wifi Key Finder. Daha önce tarif edilmiş olana çok benziyor, aynı zamanda ücretsiz olarak internette de özgürce yayılıyor. Sadece çalıştırın ve bilgisayarın belleğini tarar, kablosuz ağı geri yüklemek için kaydedilen şifreleri bulur. Daha fazla bilgi kaybolmazsa, program tarafından alınan listeyi yazdırmak veya dosyayı kaydetmek daha iyidir. En son sürüm, Windows 8 işletim sistemi için uygundur.

wifi yönlendiricisinde şifreyi değiştir

Profesyonellerin tavsiyeleri

İzin veren en basit seçeneklerden biriParolayı paroladan unutması durumunda gereksiz hareketlerden kaçının, - yönlendiricinin web arayüzünü kullanın. Erişmek için, cihazın ağ adresini tarayıcıda girmelisiniz. Web arayüzüne erişim bir kullanıcı adı ve şifre ile sağlanacaktır. Anahtarı değiştirmediyseniz, fabrika ayarları şu şekilde görünür: admin-0000, admin-admin, admin-1234. Ancak, daha önce değişiklik yaptıysanız ve kimlik bilgilerini kaybettiyseniz, tüm yapılandırma işleminin yeniden tekrarlanması veya yukarıda açıklanan yöntemlere başvurması gerekir. Ancak, Wi-Fi yönlendirici için şifre seçerek, derleme için ana kurallara uymanız gerekir. Oldukça karmaşık olmalı ve sayıları ve farklı harfleri içermelidir. Uzmanlar, wep şifrelemesini önermezler.

WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğreninWiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin

Related news

 • Şehir merkezindeki Pragdaki en iyi oteller: inceleme, açıklama, değerlendirme ve yorumlar
 • MAVİŞ YELPAZE TIĞ ÖRGÜ BEBEK YELEK AÇIKLAMALI
 • Şiş Örgü İstiridye Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Çin ve Tayvan liderleri 66 yıl sonra ilk kez görüştü
 • Kavun Kasesinde Meyve Salatası
 • Anatominin okul seyrini hatırlıyoruz: insanların lenf düğümleri var

 • WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 66

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin


  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 38

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 86

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 98

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 99

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 48

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 52

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 73

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 88

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 79

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 34

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 59

  WiFi şifrenizi mi unuttunuz Bir WiFi yönlendiricide şifreyi nasıl değiştireceğinizi öğrenin 55