Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 2019

Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 2019
14.10.2019

Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 11

Vyacheslav Kondratiev. "Sashka": hikayenin özeti

Bu olayların, Vyacheslav Kondratiev'in, "Sashka" nın görgü tanığı olan hikayeye dikkatiniz çekildi. Bu hikayenin kısa içeriği şimdi öğreneceksiniz.

Sashka Kondratiev Özeti

Vyacheslav Kondratiev eski bir askerdir. O, düşmanlıkların bir üyesiydi ve bu nedenle okuyucularına, açlık ve ölüm getiren bir savaş anılarını paylaşmak istiyor. Hikaye 1941'de gerçekleşir. Bu sefer Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın başlangıcıydı. Böylece, Vyacheslav Kondratiev, "Sashka" tarafından yazılan hikayeye dönüyoruz.

özet

Sashka, herkes ve her şey için muazzam bir sorumluluk duygusuna sahip, insani, ahlaki bir kişidir. Vyacheslav Kondratiev tarafından yazılan hikayenin ana karakteri.

Vyacheslav Kondratev Sashka

Sashka olduğu ortaya çıktı genç bir askerRzhev ön sırada. O çok meraklı. Almancayı tanıyor olsaydım, Almanlara yiyecek ve mühimmatla ne yaptıklarını kesinlikle söylerdi. Bu konu kahraman hakkında çok endişelidir, çünkü eğer değilse, kim açlık ve ölümün ne olduğunu bilir. Askerlere iki gün boyunca yarım buçuk buğday lapası verildi. Ölüleri gömmemek için bir kuvvet yoktu, hatta kendi başına bir siper kazmak için bile yoktu.

Ana karakter kolayca birkaç gerçekleştirirkahramanlık. İlk - onun çizmelerini çıkarmak için, alanın öldürülen Alman süpürme sürünen ateşi altındaydı ve onun şirketi komutanı sızıntıyı geçirdi ayakkabı verdiğimde.

Kondratyev Sashka Özeti

İkincisi - o, önlerinde kalmamış da çiftleriaylar, bağımsız olarak fritzin gözaltına alınmasını sağlar. Alman bir şey söylemek istemiyor ve tabur komutanı Sashka'yı öldürmesini emretti. O bir ikilem ile karşı karşıya. Broşürde yazılan kelimeleri nasıl ihlal edeceğini anlamıyor: “Savaştan sonra savaş esirlerinin eve dönmesine izin verilecek”. Düşman olsa bile silahsız bir adamı nasıl çeker? Sasha bile düzenli bir Tolya gönderdi, bu yüzden emrin icrasını izledi. Ama Sashka, bir mahkumu öldürmek yerine onu tugayın merkezine götürüyor ...

O kurtarmaya her zaman mutludur: kendisi de yaralı olmasına rağmen, bir askere bağlanır ve sanvzvoda'ya ulaştıktan sonra emirleri yönlendirir. Elbette, istismar edilmesine çok önem vermeden bunu yapıyor.

Savaş zamanında insanların yaşamı öndedir.Hastanedeki köy, en küçük ayrıntıda "Sashka" Kondratiyev'in öyküsünde teslim oldu. Hikayenin özeti bir cümleyle açıklanabilir: "Savaş, kan, kir, cesetler, ama bu her şeyden en önemli şey - insan ruhunun zaferine olan inançtır."

Son bölümde Sashka Moskova'ya geliyor. O gönüllü olarak cepheye gidiyor, savaşta doğrudan kurmadan insanlar, kızlar bakar ve her şeyin yolunda olduğunu anlar ve bu ön orada daha önemini hissediyor!

Vyacheslav Kondratiev tarafından yazılan hikaye,Kısa bir süre önce okuduğunuz "Sashka", savaşla ilgili en iyi çalışmalardan biridir. Bu yıllar yüzbinlerce insanı yaşamış, insan yaşamını yitirmiş ve pek çok kişinin anısına acı bir iz bırakmıştır. Bu çarpıcı romanı tamamen okumanızı tavsiye ederim (yazar Vyacheslav Kondratyev) - "Sashka". Özet, çalışmayı bütünüyle değiştiremez.

Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 2019

Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 2019

Related news

 • Banyoyu kendi içinde bitirmek: temel kurallar
 • Afyon Yöresine Özel Bükme ve Ağzıaçık Tarifi
 • Şair Sergei Shestakov
 • Hiçbir şeyden bir şeker nasıl yapılır: erişte için bir tarif
 • Yumuşak Saçlar İçin Ev Yapımı Tarifler

 • Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 28

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti


  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 63

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 63

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 26

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 35

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 47

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 77

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 36

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 96

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 58

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 38

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 30

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 52

  Vyacheslav Kondratiev. Sashka: hikayenin özeti 89