Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 2019

Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 2019
31.03.2019

Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 49

Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir

Volga Otomobil Fabrikası ilkJSC "AvtoVAZ" ın yerli oto endüstrisinin liderinin ismi. Bu nedenle işletme, halk arasında "kopekler" adı verilen ilk otomobillerin yapımı ve bırakılması sırasında seçildi. 1971 yılında fabrika yeniden adlandırılmış ve resmi olarak "Volto AvtoVAZ otomobil üretimi birliği" olarak adlandırılmış ve ertesi yıl SSCB'nin 50. yıldönümü için şirkete ayrıca adı verilmiştir. Yeniden yapılanmadan önce, bitki "Zhiguli", "Oka", "Niva", "Samara" ve "Sputnik" markaları altında otomobil üretti. Yeniden yapılanmadan sonra, yeni bir marka çıktı - "Lada". Ayrıca burada Nissan otomobilleri yapılır ve yakında Renault montaj hattından çıkacaktır. Genel Müdürlük ve daha önce ve şu anda Togliatti şehrinde bulunmaktadır. İşletme, endüstriyel ittifak Nissan-Renault tarafından kontrol edilmektedir.

Volga Otomobil Fabrikası

Şirket Geçmişi

1960'ların sonunda, SSCB liderliği tarafındanAZLK ve GAZ, dünya makine mühendisliği standartlarını karşılamıyor. Bir dizi siteyi düşündükten sonra, Togliatti'de otomobil üretmek için bir girişim kurmaya karar verildi. Volzhsky Otomobil Fabrikası projede böyle göründü. Tarihi, İtalya'nın Fiat uzmanı uzmanları ile başladı. Volga Otomobil Fabrikasının yapımı 1967'de başladı ve All-Birliği Komsomol yapımı ilan edildi. Ülkenin her yerinden binlerce genç önemli bir olayda toplandılar. İşletme 2 yıl yeniden inşa edildi. 1969'da, ekipmanın kurulum aşamasında, kolektif oluşum esas olarak bitki kuran insanlardan başladı. Dünyanın dört bir yanından 800'den fazla şirket bitkiyi donatmak için ürünlerini tedarik ettiler.

Volga Otomobil Fabrikası Tarihi

İlk "kuruş"

İlk araba "Zhiguli" konveyörden çıkarıldı19 Nisan 1970 tarihinde Benito Guido Savoini şirketinin baş öğretmeniydi. Böylece Volga Otomobil Fabrikası Togliatti'de yaşamına başladı. Aslında adı "Lada" henüz "kuruş" resmen VAZ-2101 olarak adlandırılan, mevcut değildi. Ve onlar "Rus Fiat" lakaplı. Aslında "kuruş" ikinci popüler bir isim oldu ve VAZ-2101 zaten üretimin dışına alınmıştır 90'larda, ortaya çıktı. Aracın prototipi, özellikle SSCB için yapılan endişenin ihracatı değişikliği olan Fiat 124R idi. Toplamda, yapı, üst konumda almıştır motor şaftının dağılımı, azalan inme dahil, değişikliklerin 8'den fazla yüz yapılmış zemin boşluğu artmış, ön süspansiyon değiştirildi motorun kısa bir inme dönüştürülür ve diğer yükseltmeleri harcanmaktadır. Ancak, Fiat'ın başarılı tecrübesinin yalnızca SSCB'de kabul edildiğini düşünmeyin. Bulgaristan ve Polonya'da İspanyol Seat ve Türk "Tofaş SK" tarafından geliştirilen modeline dayalı, lisans seçenekleri yayınladı.

Volga Otomobil Fabrikası İnşaatı

VAZ'ın en popüler modelleri

Yıllar boyunca Volga OtomobilFabrika binek otomobillerinde birçok modifikasyon üretti. Hepsinin başarısı yoktu, ancak bireysel modeller tüketiciler tarafından çokça takdir edildi. "Kopeyka" iyi teknik parametreleri ve nispeten ucuz fiyatı nedeniyle hızla popüler oldu. İlk station wagon VAZ-2102 daha az başarılıydı ve uzun süredir pazardaki bu nişi aldı. Aşağıdaki modeller yüksek popülerlik keyif değil, ama 76 yıllık modifikasyonu - VAZ-2106 - belki de tüm makine "Lada" hattının en iyisiydi. Ev içi yollar için teknolojik birimler ve ideal parametreler vardı. Bir sonraki başarılı otomobil 80'li yıllardan beri işletmede üretilmeye başlanan "Niva" idi. Yurtdışında SSCB'ye ihraç edilen tek makine kütlesi olduğuna dikkati çekiyor. 84 yuvarlandı iç pazarda heyecan oluşturan önden çekişli VAZ-2108 "Samara" de. 87. Volga Otomobil Fabrikasında bazı yerli otomobillerin hala yaptığı ünlü "dokuz" üretildi.

Togliatti'deki Volga Otomobil Fabrikası

Avtovaz'ın yeni markası

Volzhsky Otomobil Fabrikası'nın ardındanJSC AvtoVAZ, şirketin yeni bir otomobil markası geliştirdi. Lada-110'un deneysel üretimi 1995'te başladı. Hava yastığı, elektronik enjeksiyon sistemi, yapıştırılmış cam ve dünya otomobil endüstrisinin diğer başarıları gibi ilk kez bu yenilikler için kullanıldı. Daha sonra, Opel motorlu model de dahil olmak üzere birçok değişikliğe gitti. Lada'nın üretimi piyasaya değil, ucuz ve basit arabalara ihtiyaç duyan tüketiciler tarafından başlatıldı.

Otomatik şanzımanlı yerli arabalar

Aralık 2013'te sonaraba Lada-Samara. Bugüne kadar, JSC AvtoVAZ yeni bir marka Lada-Granta üretiyor. Ana iyileştirme otomatik şanzıman oldu. Rus otomobil endüstrisi için - bu gerçek bir yeniliktir. Kaderi ne olacak, hala bilinmemektedir, çünkü model hala tek bir versiyondadır - "sedan". Ancak şu anda araba şu anda yerli sürücülerle başarıya ulaşıyor ve Rusya Federasyonu genelinde satılıyor.

Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 2019

Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 2019

Related news

 • Diyete Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler
 • Baharlık Merserize Örgü Bluz Modelleri derya baykal
 • Sirkeli Çıtır Poğaça Tarifi Yapımı Videosu
 • YOĞURT VE BOYA KOVALARININ,KAPLARININ DEKORATİF KAPLARA DÖNÜŞÜMÜ
 • Birçok yüzlü çikolata: popüler bir tedavinin yararı ve zararı

 • Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 62

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir


  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 65

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 95

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 83

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 19

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 31

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 15

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 73

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 81

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 74

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 39

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 25

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 85

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 97

  Volzhsky Otomobil Fabrikası yerli otomobil endüstrisinin lideridir 60