Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 2019

Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 2019

Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 51 25.01.2019, 07:25

Volga Nehri hangi yönde akıyor? Büyük nehrin tanımı

Volga Nehri'nin hangi yönde aktığı ve neden Avrupa'da eşit olmadığı? Nerede akıyor ve nehrin en bol olduğu yer neresidir? Bütün bunlar makalede tartışılacaktır.

Yolculuğun başlangıcı

Nehrin kaynağı, köyün yakınındaki bataklıktan akıyorTver bölgesinde Volgoverkhov. Bu nedenle Volga küçük göllere düşer (Verkhit, Sterzh, Vselug, Peno, Volga). Ulaşabileceğin ilk şehir, ırmak boyunca kaynağından geçersen Rzhev. Tver bölgesinin topraklarında yaklaşık yüz elli kol Volga'ya akar.

Nehir üç bölüme ayrılmıştır:

 • Üst Volga - kaynaktan Oka'nın izdihamına.

 • Ortalama Volga, Oka Nehri'nin ağzından Kama Nehrinin kesişmesine kadardır.

 • Alt Volga - Kama'nın ağzından Hazar Denizi'ne.

Sonraki bölümlerde nehir giderek daha çok suyla doludur.

Eşitler arasında ilk

Volga Nehri'nin hangi yönde aktığı

Volga Nehri'nin tanımı genellikle bir gösterge ile başlaronun büyüklüğü. Gerçekten de, tüm Avrupa'da eşit değildir. Uzunluğu 3,5 bin kilometreyi aşmaktadır ve havuz alanı bir milyon kilometreden fazladır. Nehir deltası, Avrupa'nın en büyüğüdür. Yaklaşık 500 kollu içerir ve 19 bin m'lik bir alanı kaplar.2.

Volga Havzası, ülkemizin topraklarının üçte biridir. Valdai Yaylası'ndan Urallara kadar uzanır. Volga pitoresk araziden akar: ilk önce ormanlık bölgeye, daha sonra orman bozkırlarına ve son olarak da bozkır boyunca.

Nehrin zenginlikleri sadece büyük bir kaynakta değil.tatlı su ve elektrik. Volga, çok sayıda ticari balık türünün kaynağıdır. Bunlar arasında sazan, mersin balığı, yayın balığı, sterlet, turna vardır. Rezerv Astrakhan'dan uzak olmayan nehrin deltasında yer almaktadır. Burada flamingo ve pelikanları bulabilir, beyaz vinçleri, Sibirya Vinçleri ve Mısırlı balıkçılları görebilirsiniz, nilüfa hayran kalacaksınız.

Volga Nehri hangi yönde akıyor?

Volga nehri

Deltaya doğru ilerlerken, nehirzaman yön değiştirir. Kaynaktan sonra güneydoğuya doğru hareket eder. İlk tur Zubtsov kentinde gerçekleşir (kaynağa yaklaşık 371 km). Şimdi Volga kuzey-doğuya doğru akıyor. Nehir Tver bölgesinde orijinal yönüne döner.

Yine kentin kuzeydoğusuna dönüyorDubna, Tver ve Yaroslavl bölgelerinden akar. Sadece Rybinsk bölgesinden Tunosna köyüne su akışı güneydoğuya doğru hareket ediyor. Daha sonra önceki yöne döner. Biraz sonra nehir doğuya doğru hareket etmeye başlar. Volga'nın oldukça keskin bir dönüşü Ivanovo bölgesinde Yuryevtsa kentinde bulunuyor - burada yönünü güney yönüne değiştiriyor. Gorodets'ten sonra nehir yine güneydoğuya doğru hareket ediyor.

Volga'nın orta sahasında birkaç kezyön, ancak çoğunlukla güneydoğuya akar. Nehir yatağının bir sonraki oldukça keskin dönüşü, Zhiguli dağlarından çok uzakta olmayan Samara bölgesinde gerçekleşmektedir. Burada nehir batıya doğru ilerlemeye başlar ve Pechersky köyünün güney-batı yönünde düzgün bir şekilde yön değiştirir. Volgograd'dan uzak olmayan yeni bir dönüş gerçekleşir. Burada Volga Nehri'nin gidişatı güneydoğu yönüne döner. Bu yüzden hareketini ağzına kadar devam ettiriyor. Aslında, Volga Nehri'nin aktığı yönün sorusuna verilen kısa cevap: güneydoğuda.

Volga bugün

Volga Nehri'nin tanımı

Oluşum tarihi boyunca nehir veÜlkemizin gelişimi büyük rol oynamıştır. Ve bugün önemi yitirmedi. Bu yüzyılın başından beri Volga bölgesinde sanayi işletmeleri kurulmakta ve piyasaya sürülmekte ve tarım büyümektedir.

İktisadın önemli göstergelerinden biriNehrin önemi turizmin gelişmesidir. Volga boyunca turlar her yıl popülerlik kazanıyor. Turistler Giderek artan sayıda Volga Nehri akımları ve nerede herhangi bir yönde üzerinden alabilirsiniz merak ediyor. % 20 2000'li yılların ortasından turist akışı artış beri. Bu rakam açıkça Volga harika olmaya devam edeceğini göstermektedir.

Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 2019

Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 2019

Related news

 • Ciltte pigmentasyonun sebepleri
 • Sanatorium Anapa Gençlik (MIA) - yorumlar ve açıklamalar
 • MS hastalığı (Multiple Skleroz) Nedir, Belirtileri,Beslenme
 • Açı taşlama makineleri (USM) Makita
 • Modern bir kadın için soyulma nedir

 • Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 35

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı


  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 61

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 95

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 52

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 84

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 55

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 40

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 51

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 77

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 8

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 8

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 82

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 89

  Volga Nehri hangi yönde akıyor Büyük nehrin tanımı 72