Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 2019

Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 2019

Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 63 05.03.2019, 14:05

Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu?

A.S. için temel Puşkin “Dubrovsky” gerçek bir olay oldu - 1812 savaşından sonra hayatlarından mutsuz olan köylülerin kitlesel isyanları. Kitabın ana karakteri soylu bir soyguncu olan genç soylu Vladimir Dubrovsky'dir. Eserin sayfalarında ortaya çıkan olaylar doğrudan hayatı ve kaderi ile ilgilidir.

Dubrovsky soylu bir soyguncu. özet

Dubrovsky soylu soyguncu

Vladimir'in imajını daha derinden anlamak için kitabın içeriğine bakmak gerekir.

Kahramanın ve Masha Troekurova'nın babalarıhizmet komşular ve yoldaşlar. İkisi de dullar. Andrei Gavrilovich Dubrovsky, Troekurov'u ziyaret ederken, hizmetkârlarının yaşam koşullarının köpeğiyle karşılaştırıldığında onaylanmadığını onayladı. Buna cevaben, tapanlardan biri, "bir köpek kulübesi için bir çiftliği değiştirmenin başka bir beyefendiye iyi geleceğini" belirtiyor.

Dubrovsky-baba yaprakları ve mektup talepleriTroyekurov'dan özür dilerim. Mektubun tonu Kirill Petrovich'e uymuyor. Aynı zamanda, Andrei Gavrilovich, elinde odun çalan trof Troyekurov'u bulur. Atlarını onlardan alır ve onlara bakmasını söyler. Troekurov komşularına intikam almaya karar verdi ve yasadışı olarak mülkünü Kystenevka köyüne el koydu.

Güçlü duygularından dolayı, Andrei Gavrilovich zayıflıyor. Oğlu Vladimir, bir mektup yolladı ve o köye geliyor.

Dubrovsky soylu soyguncu kompozisyonu

Kirill Petrovich, eski bir arkadaşla kötü muamele gördüğünü ve onu telafi etmeye gittiğini, ancak eski Dubrovsky'nin öldüğünü anladı.

Ev Troyekurov'a teslim edildi. Serfs başka bir ustaya geçmek istemiyor. Vladimir evini yakma emrini verdiler, ateşin içinde bulunan memurlar öldü.

Yakında, civardaki bir haydut çetesi, malikaneyi yağmalamaya başladı. Haydutların liderinin genç bir Dubrovski olduğu bir söylenti var.

Bir öğretmen-Fransız olarak Vladimir, Troyekurov'un evine girer. Masha ve genç Dubrovsky birbirlerine aşık olurlar.

Vladimir kızı açar ve ortadan kaybolur, çünkü Dubrovsky ve öğretmenin bir kişi olduğu anlaşılır.

Masha, 50 yaşındaki prens Vereisky'ye bir teklifte bulundu. Troekurov kızı ile evlenmesini emrediyor. Dubrovsky Masha'dan bir tarih istediğini söyler, ona bir yüzük koyar. Masha, babasını değiştirebileceğini umuyor.

Ancak, Troyekurov aşağı değildir ve Vereisky ile düğünü hızlandırmaya karar verirler.
Masha ve prens taçlandırıldı. Dönüş yolunda Dubrovsky'yi bulurlar. Soylu soyguncu Masha kurtuluş sunuyor. Vereisky Dubrovsky'yi yaraladı. Masha evli, bu yüzden Vladimir ile kaçmayı reddediyor. Dubrovsky çeteyi reddetti.

Romanın başında Dubrovsky'nin görüntüsü

Neden Dubrovsky soylu soyguncu

Kitabın ilk sayfalarında Vladimir görünürÖnceleri genç bir soylu, babasının tek oğlu. İyi bir yetiştirme ve eğitim aldı, hizmet ediyor. Dubrovsky neşeli bir hayat sürüyor, babasının parasını harcıyor, geleceği düşünmüyor.

İç Dünyadaki Değişim Nedeni ve Yaşam Üzerine Düşünceler

Babasının çok sevdiği hastalığının haberi,Genç adamı heyecanlandırdı. Ölümü ve mülk kaybı Vladimir'in karakterini değiştirdi. Cenazeden sonra ne kadar yalnız olduğunu anlar. Dubrovsky önce gelecek hakkında düşünüyor. Şimdi sadece kendisi için değil, köylülerinden de sorumludur.

İntikam Dubrovsky

"Dubrovski soylu bir soyguncu." Bu konudaki kompozisyon her okuldaki sekizinci sınıf öğrencilerine sunulmaktadır. Soylu olup olmadığını anlamak istiyorum, intikam arzusuyla motive olduğunu düşünüyor mu? Haksızlık yapan herkese intikam almak için. Zenginleri çalıyor ve kimseyi öldürmez. Onun görüntüsü romantik özellikler kazanıyor.

İntikam ile takıntılı, evine giriyorFransız Deforge'un kisvesi altında düşman. Ancak Marya Kirillovna'ya olan sevgisi planlarını ihlal ediyor ve reddediyor. Doğanın asaleti, intikam arzusunu fetheder.

Neden Dubrovsky soylu soyguncu olarak adlandırıldı?

neden Dubrovsky soylu soyguncu olarak adlandırıldı

Vladimir Dubrovsky, hırsızlık yoluna çıktıhayatında gelişen durumdan başka bir çıkış görmedi. Troyekurov'un aile mülkünü devralmasına izin veremezdi. Dubrovsky eve ateş açmasını emretti, ama aynı zamanda kapıların kilidini aç, böylece yetkililer kaçabilirdi. Archip ustayı dinlemedi ve insanlar yandı. Bu olayı göz önünde bulundurarak yargıçların hoşgörüsüne güvenmemiştir, çünkü babasını doğru davada bırakmamışlardır. Dubrovsky bir grup serfiyle soygun yolunu aldı. Yani Vladimir için tamamen farklı bir hayata başladı.

Soruyu cevaplamak için neden Dubrovsky -soylu soyguncu, kitabın içeriğini hatırlamanız gerekir. Romanda yazıldığı gibi, Vladimir tarafından yönetilen bir çete sadece zengin insanları soyuyordu. Tökezleyiciler dehşet verici olsa da, kimseyi öldürmediler. Bunun için asilce lakaplılardı.

Bununla birlikte, bu kaygan yolda, hükümet birlikleri tarafından zulüm gören soylu bir soyguncu olan Dubrovski, prensiplerini terk etmek ve bir subayı öldürmek zorundadır.

Dubrovsky soylu soyguncu

Neden böyle çağrıldığını sormak içinayrıca bu gencin iç dünyasının yaşam koşullarını ve özelliklerini karşılaştırmak gerekir. Soylu bir ailenin soyundan gelen soylu, soylu bir sınıfın temsilcisi olan, direktif, cesaretle ayrılan bir adamın oğlu, kendisine emanet edilen zengin komşuları ve serfleri tarafından saygı görmüştür. Babasından pek çok olumlu niteliği benimsedi, ama Andrei Gavrilovich gibi genç Dubrovski hararetli olmaya ve adaletsizliğe tahammül göstermedi. Babasını kaybettikten sonra, ona adanmış bir halk çetesinin lideri oldu.

Tüm bu nedenlerden dolayı, Dubrovsky soylu bir soyguncu.

Yazar kahramanla nasıl bir ilişki içerisindedir?

Alexander Sergeevich Puşkin, elbette,Bu romanın ana karakteri ile sempati duyuyor. Ona nezaket, dürüstlük, sevme ve affetme yeteneği gibi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, Vladimir'in asaletini söyleyen efsanesini, dürüst ve saygın bir insanın, kadere adanan ve yurtdışına gizlenen insanlara bırakamayacağı gerçeğini açıklayarak açıklıyor. Asil bir kişi eylemlerinden sorumludur.

Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 2019

Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 2019

Related news

 • Süt dilimi
 • Aspirinin 10 İlginç Kullanım Alanı
 • 60 Yaşındayım Ancak Ellerim 30 Gibi Görünüyor, Sırrı Her Gün Bu Kremi Uygulamak
 • Paypal hesabımı nasıl iade veya ödeme teyidi için öğrenebilirim
 • Çeyizlik Kare Rokoko Çiçekli Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı

 • Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 29

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu


  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 29

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 57

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 17

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 36

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 69

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 87

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 26

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 30

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 76

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 18

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 11

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 58

  Vladimir Dubrovsky soylu bir soyguncu mu 84