Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 2019

Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 2019
10.05.2019

Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 72

Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler

Vitaly Ginzburg - dünya çapında ünlüSovyet ve Rus teorik fizikçi ve profesör, akademisyen ve fiziko-matematik bilimleri doktoru. 2003 yılında Nobel Ödülü'nü aldı. Ve 1950'de ünlü bilim adamı Landau ile işbirliği yapmak, yarıiletken bir süperiletkenlik teorisi yarattı.

Çocukluk yılları

Vitaly Ginzburg, 1916'da Moskova'da doğdumühendis Lazar Ginzburg ve doktor Augusta Ginzburg ailesi. Dört yaşında, tifo ateşinden öldüğü için annem olmadan ayrıldım. Bebeğin yetişmesi için böylesine korkunç bir kayıptan sonra, Augusta'nın küçük kız kardeşi Rosa'yı ele geçirdi.

hayati ginsburg

Erken çocukluk evde, eve gitmeeğitimi. Tüm süreçler ve başarılar Father Vitaly tarafından kontrol edildi. 1927'de yedi yıllık genel ortaokulun dördüncü sınıfa geçti. 1931'de sona erdikten sonra fabrikaya girdi.

Daha fazla bilimsel yaşam

1938'de Moskova'dan mezun oldu.genç öğrencinin fiziki ve matematik bilimlerinde dikkatle incelediği üniversite, daha sonra teorik fizik eğitimi almaya başladığı Moskova Devlet Üniversitesi'nin yüksek lisans dersine girdi.

ginsburg vitaliy lazarevich Nobel Ödülü

Ginzburg Vitaly Lazarevich (biyografisi)Bu makalede ayrıntılı olarak anlatılmıştır), bilimsel çalışmalarında süper sıvı ve süperiletkenlik teorisine çok dikkat etmiştir. Ve 1950'de ünlü fizikçi Landau'yla birlikte süperiletkenlik teorisini geliştirdi.

Kuantumun çok önemli sorularını da çözebiliyordum.elektrodinamik. Askeri eylemler sırasında, devletinin savunmasının sorunlarını çözmek için her türlü çabayı sarf etti. 1940'ta kristallerde süper lümen radyasyon teorisini ortaya attı. Ginzburg Vitaly Lazarevich inanılmaz derecede zeki ve yaratıcı bir kişiydi.

Nobel Ödülü

2003 yılında ünlü bilim adamı Nobel Ödülü'nü aldı.A. Abrikosov ve E. Leggett ile birlikte fizikte bir ödül. Ginzburg-Landau teorisi, belirli termodinamik ilişkileri belirlemeye karar verdi ve süperiletkenin manyetik alandaki davranışını açıkladı. Vitamin Ginzburg, gama ve X-ışını astronomisinin en önemli rolünü belirleyen ilk kişiydi.

 ginsburg vitaliy lazarevich biyografi

Radyo yayılımının varlığını önceden biliyordu,Güneş halolarının dış bölgelerinde görülür. Özel radyo kaynaklarını kullanarak yakın-güneş alanlarını incelemek için bir yöntem önerdi.

Ginzburg-Landau teorisine göre, elektron gazıBir süperiletkende çok düşük sıcaklık koşullarında direnç belirtisi olmayan bir kristal kafes boyunca akan süper sıvı bir sıvıdır.

Ayrıca, sadece Sovyet ve Rus ölçeğinden değil, aynı zamanda dünyadan birçok ödül, ödül ve madalya aldı.

Dine karşı tutum

Vitaly Ginzburg bir ateistti, bu yüzden Tanrı'nın varlığını inkar etti. Onun için tüm bilgi sadece bilim, kanıt, analiz ve deneylere dayanır.

 ginsburg vitali biyografi

Dini inanç mucizelerin varlığına işaret eder,bilimsel açıdan bir açıklama gerektirmez. Astroloji bilimcisi yalancı ve burçlar olarak kabul etti - bu sadece eğlence ve eğlence. Dergide astrolojik bir tahminde bulunmuş olan bir kişi, kendisine sunulan tavsiyeden faydalanabilir ve hayatını mahvedebilir. Fizikçi, eğitimli bir kişinin varlığının kanıtının kanıtlanmadığı için Tanrı'ya inanmayacağına inanırdı. Aynısı, tarihi bir hatırlatıcı olan kitapların kutsallığı için de geçerlidir.

Vitali öğretmenin bir rakibidini konularda çocukların eğitim kurumları. Rahiplerin okula gelip çocuklara Kutsal Kitap alıntılarını okurken korkunç bir şey olduğunu düşünüyordu. Çocuk eğitimi, mantığın gelişimine ve eleştirel düşüncenin oluşumuna katkıda bulunmalıdır.

Ana eserler

Bilime katkısı olan Ginzburg Vitalytüm insanlık için paha biçilemez, dört yüz makale ve teorik fizik on monografi yanı sıra radyo astronomi yazardır. 1940'ta kristallerde radyasyon teorisini ileri sürdü. Ve altı yıl sonra, I. Frank ile birlikte, bir partikülün iki farklı medyasının sınırı geçtiği zaman meydana gelen geçiş radyasyon teorisini icat etti.

ginsburg bilime hayati katkı

1950'de Landau ile birlikte, yarı-moleküler süperiletkenlik teorisinin yazarı oldu. Ve 1958'de L. Pitaevsky ile birlikte süper akışkanlık teorisini yarattı.

Sosyal etkinlikler

Biyografisi büyüleyen Ginzburg VitalyBir fizikçinin ölümünden sonra bile okuyucular, bilim insanının aktif bir sosyal yaşama öncülük ettiğini belirtir. 1955'te "Üç Yüz Mektubu" nu imzaladı ve bir yıl sonra "anti-Sovyet propagandası ve ajitasyon" u izleyen mevzuattaki maddelere yönelik bir dilekçeyi imzaladı. Bürokrasiye karşı bir komisyon üyesiydi ve aynı zamanda çeşitli bilimsel dergilerin editörüydü. Eğitimli bir kişi, orta öğretim okullarında öğretilen tüm okul müfredatını öğrenen birine inanıyordu. Böyle insanlar için makaleler bir fizikçinin rehberliği altında yazılmıştır.

Birden çok etkinlik

Ginzburg Vitaly (ilginç gerçekler açıklıyorBir bilim insanının kişisel hayatı, iki kez evliydi. Moskova Üniversitesi mezunu Olga Zamshe ve ikincisi - deneysel fizikçi Nina Ermakova'da ilk kez. İlk evliliğinden ve iki büyük kızından bir kızı vardı.

8 yaşında, Ekim 2009, öldüKalp yetmezliğinden doksan üç yıl. Kendisinin arkasında tüm insanlığa çok değerli bir katkı bıraktı. Vitaly Ginzburg sadece seçkin bir teorik fizikçi değil, aynı zamanda olağanüstü bir adamdı. Moskova'da Novodevichy Mezarlığı'nda gömüldü.

Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 2019

Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 2019

Related news

 • Palamut Balığı Yahnisi
 • 2019 akrep burcu
 • Göz Renginize Göre Göz Makyajı
 • Kız kulesi hakkında bilgi
 • Çok İzlenen Videolar

 • Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 81

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler


  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 33

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 99

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 19

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 86

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 25

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 54

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 14

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 68

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 33

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 29

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 1

  Vitaly Ginzburg: Biyografi, Profesyonel Aktiviteler 41