Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 2019

Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 2019
22.09.2019

Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 88

Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı!

Atalarımız doğal tıp kullanarak hastalıkları ile baş biliyorlardı. Onların şifa gücü için bilinen birçok bitki yüzyıllardır var olmuştur.viburnumun meyveleri iyi ve kötüBunlar kartopu çilek sayılabilir. Kullanımından fayda ve zararlar her herbaliste aşinadır. Bu nedenle, çeşitli hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde çilek kullanarak, halk bilgeliğinden yararlanabiliriz. Bugüne kadar bilinen bu bitki hakkındaki bilgileri dikkatlice okumanız yeterlidir.

Kalina berry: iyi ve kötü

Mütevazı gösterişsiz bitki verdikendi zevk kaliteleri ve benzersiz kompozisyonu nedeniyle geniş uygulama alanı bulan insanlık meyvelerine. Meyveler halk tıbbı, yemek pişirme, eczacılık ve kozmetoloji alanında başarıyla kullanılmaktadır, bu nedenle Kalina'nın faydalarını hafife almak zordur. Tıbbi amaçlı olarak, kabuk, çiçekler, yapraklar ve elbette viburnum kullanılır. Bu bitkinin faydaları ve zararları her zaman eşitsiz olarak kabul edilmiştir - kırmızı meyveler tüketmesine izin verilmeyen sınırlı sayıda insan vardır. Bunlar hipotansiyon, alerji, gebe kadınlar ve midenin asitliği yüksek olan insanlardır.

viburnum fıstık faydaları ve zararıFakat kontrendikasyon yoksa,Vücudun koruyucu işlevlerini basitçe ve lezzetli bir şekilde güçlendirin, vitamin rezervini doldurun ve büyük miktarda makro ve mikro element elde edin. Yüksek C vitamini içeriğinden dolayı viral ve akut solunum yolu hastalıklarıyla mücadele için diyette guaran içermesi önerilir. Salgının ortasında viburnumun meyvelerinden ilacı alarak, soğuk algınlığıyla sizi ve ailenizi baypas edecek bağışıklığı o kadar güçlendirebilirsiniz.

Çileklerin kompozisyonu çok iyi dengelenmiş bir doğaViburnum, mükemmel bir analjezik (dolayısıyla acı tat) olduklarını ve ayrıca diaphoretic ve diüretik hareketlerle karakterizedir. Birçok kişi kendilerini, viburnumun baş ağrısını nazikçe kaldırdıklarını test ettiler. Faydalar ve zararlar birçok fayda ile açıklanmıştır, ancak hala olumlu yönler bulunmaktadır. Örneğin, kardiyovasküler aktivite üzerinde, viburnum en faydalı etkiye sahiptir. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bu, düşük kan basıncına sahip kişiler için geçerli değildir. Ancak, meyvelerin düzenli kullanımı, ilaç yardımı ile bunu yapan kişilere yönelik baskıyı yavaş yavaş azaltmaya izin verir.

Viburnum'dan gelen tarifler - lezzetli ve kullanışlı

Tıbbi amaçlar için çeşitli değişiklikler kullanarak viburnum kullanılır: dekoaksiyonlar, infüzyonlar, çay veya taze.

viburnumun meyvelerinden bir ilaçBir infüzyon hazırlamak için,Bu oranda taze veya dondurulmuş meyveler: 2 yemek kaşığı. l. Bir bardak kaynar su için ürün. Yaklaşık dört saat ısrarla. Bu içeceğin 3-4 bardağını kullanarak, gastrointestinal sistemle ilgili sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Su ve meyveleri bir kaynatma hazırlamak içinYukarıdaki gibi aynı oranları alırız. Sadece kartopu daha önce püre haline getirilmeli, ardından su dökülmeli ve beş dakika kaynatılmalıdır. Suyu süzülür, eski hacme su ile doldurulur ve yemeklerden önce camın yarısını tüketir.

Hangi basit çaylar hazırlamak mümkündürBal, limon ve böğürtlenli karides al. Kırmızı meyvelerin yararları ve zararları her ailede incelenmelidir.

Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 2019

Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 2019

Related news

 • Tüm kurallar altında krep nasıl kızartılır
 • Enginarlı Pilav
 • Doğaya Aşık Olmanın Başka Bir Boyutu Ekoseksüellik
 • Oyuncak-kuzu-modelleri
 • Fotoğrafçı sürekli olarak iş sırasında ne gibi kelimeler kullanıyor

 • Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 9

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı


  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 19

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 55

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 88

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 37

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 82

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 14

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 29

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 80

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 10

  Viburnumun şifalı çilek - halk yemek tarifleri yarar ve zararı 65