Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 2019

Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 2019


Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 97 19.01.2019, 22:54

Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları

Rusya'da birçoğu vergi indirimi yapıyor. Para ödemesinin zamanlaması değişkendir. Bununla birlikte, yasaya göre, vatandaşlar belirli bir zamanda bir kesinti almalıdır. Aksi takdirde, vergi hizmeti geç ücret ödeyecektir. Vergi indirimi şartları nelerdir? Nüfus ne yapabilir? Aşağıdaki cevapları okuyabilirsiniz!

vergi indirimi

Dönüş kavramı

Bir vergi indirimi, bir ya da bir başka harcamanın% 13'ünün geri dönüşüdür. Bugün Rusya'da para iade etmek mümkündür:

 • mülkiyet satın almak için;
 • eğitimin ödenmesi için;
 • tedavi için;
 • çocuklar için.

Aynı zamanda, bir kesinti sadece izin verilirYetişkin vatandaşlar istikrarlı gelir,% 13 oranında gelir vergisi ile vergi. Bu kurala uyulmazsa, geri ödeme için uygun olmazsınız.

kayıt

Vergi indirimi nasıl uygulanır? Paranın ödenmesinin zamanlaması önemli bir rol oynar. Ama önce isteğin sırasını anlamalısın. Aksi takdirde, kişisel gelir vergisinin iadesini bekleyemezsiniz.

Genel olarak, vergi indirimi kaydı aşağıdaki eylemlere indirgenir:

 1. Belli bir vaka için gerekli belgeleri toplayın. Gerekli menkul kıymetlerin tam listesi Federal Vergi Servisi'nde belirtilebilir. Çeşitli işlemlerde farklılık gösterecektir.
 2. Bir kesinti için bir başvuru yapın.
 3. Hazırlanan evraklarla birlikte yazılı bir talebi ikamet yerine FTS'ye gönderin.
 4. Vergi hizmetinden sonuçları alın. İstek karşılandığında, paranın başvuruda belirtilen hesaba ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

Vergi indirimi bu şekilde hazırlanmıştır. Fonların ödeme koşulları değişmektedir. Durum ne olabilir?bir dairenin satın alınması için vergi indirimi

Ortak kurallar

Her şey duruma bağlı. Rusya'da vergi indirimi için son tarih nedir?

Vergi Kanununun 78. maddesiBu bağlamda katı zaman dilimi. Rusya Federasyonu mevzuatı, kesinti şeklinde ödenen nakit ve vergi / ceza / ücretlerin, vergi mükellefinin yazılı talebi üzerine iade edilebileceğini belirtmektedir.

Ama hepsi bu değil. Vergi indirimi için son tarih nedir? Rusya Federasyonu'nun ilgili kanununun 78. maddesi bu operasyonun 1 ay süreyle verildiğini belirtmektedir. Geri sayım, başvuru formunu gönderdiğiniz andan itibaren başlar.

belirsizlik

Buna göre vergi otoriteleriVergi mükellefinin evraklarına ilişkin herhangi bir iddia bulunmamaktadır, para bir ay içinde transfer edilmek zorundadır. Ancak Vergi Yasası hangi ayın dikkate alındığını belirtmez - tam veya eksik.Bir başvurunun sunulmasından sonra vergi indirimi ödenmesi için son tarih

Gerçek anlamda, olayların gelişiminin ikinci varyantı anlaşılmaktadır. Bir vatandaşın 28 Mart'ta bir kesinti alma arzusu hakkında belirttiğini varsayalım. Sonra 1 Nisan'a kadar parayı iade etmeli.

Pratikte, bu gibi durumları hayal etmek zordur. Belirtilen süre için vergi indirimi ile ilgili belgelerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Mali tazminatın ödenme zamanı artmayacaktır. Rusya Federasyonu Vergi Kanunu, yasalardaki tüm belirsizlikler ve yanlışlıkların vergi mükellefi lehine yorumlandığını da göstermektedir.

Tam aylar

Ama hepsi bu değil. Rusya Federasyonu vergi mevzuatını daha ayrıntılı olarak incelemek gerekecek. Aşırı ödeme ve kesintilerin iadesi için tam ve eksik aylar hakkında ne diyorlar?

Bunun için vergi indiriminin düzenlendiğini varsayalım.bir daire satın almak. Bu durumda ödeme koşulları bir aya eşit olacaktır. Bir vatandaş Mart ayında bir bildiri, belge ve bir beyanname gönderir. Daha sonra, tam ay Nisan ayında sona erecek. Ve 1 Mayıs'a kadar, vergi makamları, vergi mükellefinin hesabına para transfer etmelidir. Gecikme halinde, ilgili devlet makamı tarafından ceza ödenmesi her gün içindir.dosyalamadan sonra vergi indirimi ödeme tarihi

Açıklama olmadan

Dosyalama sonrası vergi indirimi ödeme süresiBelgeler ve beyanname ile yapılan açıklama zaten açık. 1 ay. Ve daha fazlası değil. Ancak bu, vatandaşın parayı belirtilen şartlara hızlı bir şekilde transfer edeceği anlamına gelmez. Bu alandaki Rus mevzuatı birçok özelliğe sahiptir.

Mesela, Federal Vergi Hizmetine dikkat çekmeye değer.reçete edilen ayın geri sayımını yalnızca vergi mükellefinden yazılı başvuru alındığı andan itibaren başlatacaktır. Bu kağıt mevcut değilken, geri ödeme için ayrılan süreyi beklemeye gerek yoktur. Vergi makamları bu anı süresiz olarak geciktirebilir.

Bunu söyleyebilirsin: hiçbir ifade yok - para yok. Beyannamenin beyansız teslim edilmesinden sonra vergilerin ödenmesi için son tarih belirlenmemiştir. Sadece bir yeri yok.

uygulama

Gerçekte, durum farklıdır. Kanun kapsamında bir başvuruda bulunulduktan sonra vergi indiriminin ödenmesi için son tarih 1 aydır. Ancak uygulamada vergi otoriteleri genellikle bu süreyi uzatmaktadır. Tam olarak nasıl?

Belgelerin doğrulanmasını organize ederek. Bu cameral denir. Devlet organı bunu yürütmek için sadece 3 ay sürüyor. Ve daha fazlası değil.bir beyannameyi doldurduktan sonra vergi indirimi ödenmesi için son tarihler

Buna göre, bu sürenin bitiminden sonraVergi mükellefi, parayı iade etmeyi reddetmeli veya belirtilen detaylara aktarmalıdır. İstisnalar, yazılı bir beyanname olmaksızın bir masa denetiminin yürütüldüğü durumlardır. Bu durumda, geri ödeme için uygun olmazsınız.

Vergi indirimi için son ödeme tarihi ne olacak?Bu işlem için bir belge ve bir beyanname ile birlikte başvuru göndermek? Bir masa denetimi düzenlenirken, fonlar, incelemenin tamamlanması için son başvuru tarihinden sonra veya verilen işlemin tamamlanacağı ana kadar geri ödenmelidir.

Vergi indiriminin ödeme koşulları 2 ay artar. Bir masa denetiminde, para 3 ay içinde iade edilir.

Zaman ve yer

Yine de, yukarıda listelenen tüm bilgilerkapsamlı değildir. Aslında başka durumlar da var. Bazı vergi daireleri, 3 aydan fazla bir süre için para iadesi veya kesinti şeklinde para aktarabileceklerine inanmaktadır. Kaç tane?emlak vergisi indirimi

Bir emlak vergisi kesintisi almanız mı gerekiyor? Paranın ödeme koşulları 1 aydan 4 yıla kadar olabilir. İkinci rakam nasıl ortaya çıktı?

Şey, bazı FNS’lerinBüro teftişlerinde sadece belgelerin gerçekliğinden emin olmalı ve uygun bir karar almalıdırlar. Ve mükellef talebe olumlu yanıt hakkında bilgilendirildikten sonra, para transferi için 1 ay geri sayın.

Birçoğu not edilmelidirVergi makamları, başvuru ile birlikte bir kesinti için belgeleri kabul etmeyi reddediyorlar. Bu, geri ödeme koşulları üzerinde gereksiz anlaşmazlıkları önlemek için gereklidir. Öncelikle, vergi mükellefleri beyan için dosya ve belgelerin onaylanması için tavsiye edilir, daha sonra Federal Vergi Servisi'nden bir cevap alır ve daha sonra bir kesinti için bir başvuruda bulunur. Genel olarak, bu prosedür Rusya Federasyonu'nun belirlenmiş mevzuatını ihlal etmektedir.

Sonuçlar ve sonuçlar

Satın alınan bir daire için vergi indirimi var mı? Bağlı paranın ödeme şartları belirsizdir. Kural olarak, vergi makamlarından fonların geri ödenmesi konusunda bir cevap beklemek gerekir. Fonlar bir ay içinde gelmelidir. Veya bir masa denetiminden sonra. Ancak bundan sonra harcamaların% 13'ünü bekleyebilirsiniz.

Yukarıdakilere dayanarak,Vergi mükellefleri, vergi indiriminin 4 ay içinde iade edildiği sonucuna varmaktadır. Üçü - bu, belgelerin doğrulanması, bir - bankacılık işlemleri komisyonunun zamanı.

Aslında, yasaya göre, bu yüzde olmalıdırÖnerilen belgelere herhangi bir hak talebinde bulunulmaması kaydıyla, ilgili ayın sonunda yazılı vergi talebinde bulunurken, vergi mükellefine iade edilecektir. Fakat pratikte vatandaşlar genellikle bekler. Ek yargıya ihtiyaç duymazlar.vergi indirimi için son tarih nedir

Yani ne gezinmek için? Vergi indirimi için son tarih 4 aydır. Ve daha fazlası değil. Ancak bazı durumlarda, para daha hızlı geri ödenebilir. Bu vergi makamlarının takdirine bağlı olarak yapılır. Bu nedenle, incelenen konunun tartışmalı birçok konusu vardır.

Bütün bunlarla birlikte vergi mükellefleri şikayet ederseVergi eylemleri, büyük olasılıkla, mahkeme onun tarafını alacak. Her bir FTS'de ayrı ayrı olmak üzere, kesinti iadesi şartları hakkında daha kesin bilgi verilmesi tavsiye edilir. Sadece bu hükümet kurumlarının çalışanları soruyu tam olarak cevaplayabilecekler.

Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 2019

Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 2019

Related news

 • Sebzeli Palamut Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • İstikrarlı Bir Şekilde Diyet Yapmanın Yolları

 • Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 93

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları


  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 84

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 22

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 79

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 80

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 34

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 49

  Vergi indirimi: uygulama ve özelliklerden sonra ödeme koşulları 23