VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 2019

VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 2019

VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 60 17.01.2019, 16:17

VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110

Hızları değiştirmek içinsorumlu bir ünite, bir şanzıman gibi. Bu mekanizma oldukça karmaşıktır ve yanlış kullanılırsa çabucak başarısız olabilir. Bakalım VAZ-2110'da onarımların nasıl yapıldığını. Burada şanzıman da güvenilir ancak yine de arkasından bakmak gerekiyor, yağ değiştirme zamanında, kirden arındırmak için t.VAZ 2110 şanzıman

Genel Hükümler

Bir şey olursa, o zaman her şeyden önce gereklidirsökün veya basit bir deyişle kontrol noktasını kaldırın. İş tercihen bir asistanla yapılır. İlk olarak, pili arabadan ve sonra marşciden çıkarın. Debriyaj kablosu ayrıca fişten çekilmeli ve doğrudan dişli kutusu üzerindeki braketten çekilmelidir. Hız sensöründe bağlantı kesilmesi gereken çok sayıda kablo var. Bunun için yay kelepçelerini sıkıştırıp ayakkabı sökülüyoruz. Şanzıman, jet atılmasına birkaç cıvata ile bağlanır, uygun boyutta bir anahtar yardımıyla kapatılmalıdır. Bir sonraki adım, tekerleklerin tahriklerini çıkarmak ve orada bir saplama bırakmaktır. Sol bilyeli mafsalın da yumruktan uzaklaştırılması gerekiyor. İlke olarak, bu yapılamaz, ancak çok daha kullanışlıdır. Motor tarafında bir sabitleme bulunur, somunu söker, gerekirse enjeksiyon hortumunu saplamadan çıkarın. Şimdi, montajın sökülmesinin son aşaması VAZ-2110 üzerinde, şanzıman kılavuzlardan mümkün olduğunca geri kaydırılmalıdır.


PPC nasıl sökülür: birkaç basit ipucu

Şanzıman VAZ 2110 Fiyatı

Derhal devam etmeden öncesökün, mekanizmayı temizleyin. Bunun için benzin ya da benzeri bir şey kullanabilirsiniz. Önce, yağ seviyesini gösteren yağ ölçüm çubuğunu çıkarın ve sonra tüm bağlantı elemanlarını kavrama kablosundan sökün. Sadece arka kapağı sökmek için kalır, kapatılması gereken 4 cıvata vardır. Çoğu kez düz bir tornavida ile kapağa yapıştırabilirsiniz. O halde sonun çatalını göreceksiniz, yani, beşinci hız (iletim), kaldırma aracından çıkarın. Şaftları dönümden sabitlemek gereklidir; bu amaçla, kuplajın dişlileri dişliyle birleşmelidir. Bunun olması için 5. vitrini yerleştirin. Dahası zor bir şey yoktur. Birincil milleri çıkartın ve sonra gidermek. Deformasyon veya kritik aşınma ise, parça açık bir şekilde değiştirilmeyi gerektirir.

Vites kutusunun tamiri VAZ-2110

Vites kutusu vazoların onarımı 2110Çoğu zaman düzensizlik ya birincil ya daikincil şaftın yanı sıra bir senkronizatör veya diferansiyel. Prensipte, ustanın imkânları burada sınırlıdır, örneğin, birincil şaftın tasarımı katlanabilir değildir. Yapabileceğiniz tek şey rulmanları değiştirmek. Bunu yapmak için, rulmanı çıkartmak için çekme birimi kullanın ve gideceği şekilde basın. Eforun sadece iç halkaya uygulanabileceğini unutmayın. Ön yatağı değiştirme aynıdır. Parçayı monte ederken yalnızca bir durdurma halkasının varlığına dikkat edin. İkincil mil katlanabilir, bu nedenle neredeyse başarısız olan parçaları onarmak mümkündür. Önce vücudunuzdan çıkarın ve eğimi açıyı elinizle ayarlayabilmeniz için mili kelepçeyle sıkıştırın ancak zarar vermeyin. Burada bir sürü vites görebilirsiniz - lider ve köle. Gözle muayene ederek, kusurları (dişlerin aşınması, sürtünme vb.) Tespit edebileceksiniz. Sonra, hasar gören parçayı çıkarın, ya rafine edilebilir ya da yenisi konabilir.

VAZ-2110: şanzıman ve tamiri

Senkronizöre bakalım. Çoğu zaman sorun, kaplin aşınması, hasarları ve benzeri problemler bulunmaktadır. Kaplin göbeğinde tam olarak nasıl olduklarını unutmamak için, uygun tebeşir işareti uygulayın. Rushers yay üzerine monte edildiğinden, topların senkronizörle çalışırken dağılmamasına dikkat edin. Ardından, sorunu çözmenin iki yolu var - bu, cihazı bir bütün olarak değiştiriyor veya düzensiz yeni ayrı parçalar kuruyor. Uzun vadeli uygulama gösterdiği gibi, bisküvi hasar görevi (çipsler, skorlama) veya debriyaj yuvaları kusurları (aşınma, diğer kusurlar) nedeniyle dişli kutusu VAZ-2110'da başarısız olur. Her durumda, başarısız olan parçanın onarılması tavsiye edilmez, derhal yenisini takmak daha iyidir. Bunun nedeni, böyle bir yedek parçanın çok uzun süre çalışmayacağı gerçeğidir. Senkronizatörü tamamen monte etmeden önce yay ve bisküvi yağlayın. Bunu yapmak için "Litol" ya da buna benzer bir şey kullanabilirsiniz. Kelepçelerin (yayların) takılma güvenilirliğine dikkat edin.

Diferansiyelin onarımı nasıl yapılır?

Şanzıman yağı contaları VAZ 2110

Elbette, bu şanzıman tertibatızayıf bir bağlantı düşünün. Önce rulmanların bütünlüğünü kontrol edin. Unutmayın, kaldırmayı planlıyorsanız bunlar çökecek, bu nedenle yeni bir kit takmanız gerekecek. Yine, tüm halkaları, yarı aksları ve VAZ-2110 şanzımanlarının contalarını değiştirmek zorunda kalacaksınız. Görsel olarak, hız göstergesi vitesinin durumunu değerlendirebilirsiniz. Rulman tahrip edilmeden sökülebilir, ancak dişli kırılacak, ancak amacına hizmet ettiyse, sorun değil. Her şeyi monte etmeden önce tahrik edilen dişliyi dikkatlice kontrol etmeniz gerekir. Dişler üzerinde puanlama, aşınma bulunması, değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Bu davada ön işleme veya yüzey kaplamaya sadece profesyonel performanslarda izin verilir. Tahrik edilen dişlinin önde gelen dişliyle birlikte satıldığına dikkat edilmeli, bu nedenle daima bir çift değiştirme gerçekleştirin. Bunun nedeni dişli oranının biraz farklı olabilmesidir.

Sonuç

Şanzıman yağı VAZ 2110

Şanzımanını istiyorsanbir saat olarak çalıştı, o zaman birkaç basit koşulu gözlemlemelisiniz. En önemli şey, contaları zaman içinde değiştirmek. Yağın aktığını fark ettiğinizde, yağ keçelerini değiştirmeniz gerekir. Vites kutusunun VAZ-2110'un da periyodik olarak değiştirilmesi gerektiğini unutmayınız. Kural olarak, bu bir kez 40.000-50000 kilometre içindir. Bir başka önemli nokta da zamanında yapılan tamirlerdir, çünkü bir kutuda anlaşılmaz bir vuruş veya zil sesi duyuyorsanız, bu tam bir değiştirme ile sonuçlanabilir. Bildiğin gibi, bu büyük bir masraf. Gerçek şu ki, fiyatı yaklaşık 10.000 ruble olan VAZ-2110 şanzıman heryerden çok satılıyor ve her zaman orijinal değil. Belki de kontrol noktasının tamiri hakkında söylenebilecek olan budur. Doğru yaklaşımla, özellikle çoğu parça basitçe değiştirildiği ve tamir edilmediği için herhangi bir sıkıntınız olmayacaktır.

VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 2019

VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 2019

Related news

 • Zayıflatan Limon Soda Yoğurt Kürü Nedir Nasıl Yapılır
 • Fırında Bütün Tavuk Tarifi Denenmiş Tarifi
 • Şekerpare Yapımı Videosu
 • Kupta Kadayıflı Muhallebi

 • VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 51

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110


  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 50

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 36

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 53

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 98

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 87

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 53

  VAZ-2110 - dişli kutusu. Vites kutusunun tamiri VAZ-2110 80