18.06.2019

Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 34

Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları

Kazakistan boks okulu her zaman onun için ünlü olmuşturustalar. Bugüne kadar, bunun canlı bir örneği, dünyanın dört bir yanındaki pek çok boksörün titreyen bir adından olan Gennady Golovkin'in yıldızı. Fakat bu makalede onun hakkında değil, Amerika'nın Kazaklar için bir boks kulübesi olarak öncü olan bir adam hakkında. Onun adı Vasily Zhirov. Bu tanınmış adam sadece devasa bir yol yaptı ve sporun dünyasını ziyaret edip, profesyonellerin arasında bir şampiyonluk kuşağına sahip oldu.

doğum

Vasily Zhirov, 4 Nisan 1974'te doğdu.Kazak SSR'nin Karaganda bölgesi (Balkhash kasabası). Uyrukluğa göre - Rusça. Yerel meslek okulunda görev yapan bölümde, boksta yer almak 1986 yılında oldu. İlk koçu, cumhuriyetin haklı bir antrenörü olan Alexander Ivanovich Apachinsky idi.yağ fesleğen

Gençlik başarıları

Vasily Zhirov, 1990 yılında bir spor ustası oldu. Ve bir yıl sonra Sovyetler Birliği'nin gençlik milli takımına davet edildi.

1992'de İskoç EdinburghZhirov'un ilk sırayı aldığı Avrupa şampiyonu, 74 kilograma kadar olan kategoride. Aynı yıl, Kazakistan şampiyonluğunu ilk kez kazandı ve daha sonra üç kez kazandı. Bu başarılar spor liderliği için farkedilemezdi ve yetişkin takımına davet edildi.

Yeni bir seviyeye geçme

1993 de Vasily için çok başarılı oldu. CIS turnuvasını kazandı ve Finlandiya'nın Tampere kentinde düzenlenen dünya şampiyonasının bronz madalyası oldu. Ağırlık kategorisi daha sonra ortalama.

Ertesi yıl, Zhirov yukarıdaki kategoriye taşındı(81 kg'a kadar) ve Asya Oyunları ve Asya Şampiyonası'nın bronzluğunu alabildi. Ancak, elbette, sporcunun en parlak performansı Atlanta'da (1996) Olimpiyat Oyunlarıydı, ki bu o kadar ikna edici bir şekilde kazandı ki, bu kupa Val Barker için aldı.boks şampiyonu

Toplamda, Vasily Zhirov amatör yüzüğe iki yüz on yedi kez kavga etti ve iki yüz yedide galip çıktı.

Mesleki kariyer

Profesyonel bir Zhirov'un statüsü 1997'de alındı. Performanslar için ilk ağır ağırlığı seçti.

Profesyonel ringdeki performansların ilk yılıona 14 zafer kazandırdı. Mayıs 1998'deki bu sprint sonucunda Basil, Rich Montana'ya karşı ilk kez bir kez kavgaya girme şansına sahip oldu. Savaş, bunun için tahsis edilen on iki raund boyunca sürdü, daha sonra Kazakistan'dan gelen yerli, kıtalararası kuşağın sahibi oldu.

Bir yıl sonra, Jirov Onobe Maxim'e karşı kazandı, bu sayede Amerika'nın kıta şampiyonu boş şampiyonu oldu.Vassiliy Jirov kavga

Kariyer zirvesi

Yaşamın gösterdiği gibi, Vasili Zhirov'un ana savaşıKariyeri Arthur Williams ile tanıştığı 5 Haziran 1999 idi. Bu kavga dünya şampiyonu unvanıydı (IBF). Düello, yedinci turda Kazak'ın zaferiyle sona erdi. Üç yıl boyunca, Vasily başarıyla noktalarda kayıp James Toney ile karşılamayan 26 Nisan 2003 tarihine kadar diğer yarışmacının iddialara karşı ünvanını savundu.

Ağır ağırlık kategorisine geçiş

2004 yılının başında Vasily Zhirov, biyografiO zamana kadar birçok kavgaya sahip olan, kendisi için yeni bir bölüme geçmeye karar verdi. İlk rakibi o zamanlar en umut verici savaşçılardan biri olan Joe Mezi'ydi. Maç 13 Mart 2004'te yapıldı ve son derece şüpheli ve inandırıcı olmayan Amerikan zaferiyle hakemin 94-93'lik bir kararı ile sona erdi. Ve bu Zhirov üç kez rakibine bir demonte gönderdiği gerçeğine rağmen.

Bu kategoride toplam olarak Kazak atletSlav köklerinin beş kavgası vardı. İkisi kazandılar, ikisi kaybetti, biri berabere bitti, ardından yerli kilosuna geri dönmeye karar verdi.

Zhirov'un kariyerinde son mücadele 17 Ekim 2009'da yapıldı.

yağ fesleğen

İlginç gerçekler

Dünya şampiyonlarının iyi bildiği iyi bilinir.Boks, eğitim sürecinde zorluklarla hayatlarında geçiyor. Yağ bir istisna haline gelmedi. Vasilii yüksek hızlı niteliklerde geliştirmeyi amaçlayan koçu, onu Alman çobanından kaçarak koridor boyunca koşmaya zorladı. Boksör bu şekilde çok hızlı koşmayı öğrendi. Sporcuların putları Muhammed Ali ve Ray Leonard idi.

Eğitim tarafından Vasily bir gaz elektrik kaynakçısıdır.

Zhirov'un yeteneklerinin hayranları arasındaHollywood, Amerikalı toprakta tutulan savaşlarda defalarca aktif olarak tezahürat yapan Johnny Depp ve Mickey Rourke gibi yıldızlar.

Ayrıca, sporcuya göre, en çokOnun için sevinçli bir olay, Basil'in kendi topraklarında kazandığı savaştan ötürü Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in gelmesiydi. Dövüşten sonra boksör, devletin ilk kişisiyle kişisel olarak iletişim kurma fırsatına sahip oldu.

Bugün hayat

Birçok "tutucu" dışında spor düşmesinden emekli olduktan sonra boks dünyasının şampiyonları değil, yağlar.

Eski şampiyon şimdi Amerika'da yaşıyor veKoçluk faaliyetlerinde bulunur. Ayrıca, aktif olarak havuzda yüzmekte olan iki oğlu (Nicholas ve Jacob) yetişir. Gelecekte babalarının yolunu seçecekler mi? Hala bilinmemektedir. Vasily Zhirov'un da söylediği gibi, boks, çocuklarına tavsiye edeceği bir etkinlik değil.bazilik boks yağları

Kendisi şimdi Sovyetler Birliği'nin vatandaşıİnsanların optimal fiziksel formlarını korumasına, beslenmelerini optimize etmesine, kendini savunma öğretmesine yardımcı olur. Ayrıca planlarda Los Angeles'ta bir fitness salonunun açılışını da yapıyor. Yıllarca süren muazzam yüklerden sonra, Zhirov da vejeteryan oldu ve aynı zamanda insanlığa tamamen zararsız olan enerjiyle uğraşıyordu.Related news

 • Ufak Bir Video Kesitinden Bir Katliamın Faillerini Ortaya Çıkaran BBC Afrikadan Müthiş Habercilik Örneği
 • Peskov: Putin, Suriye Ulusal Diyalog Kongresine katılmayı planlamıyor
 • Fular nasıl kullanılır
 • Ebru Şallı’dan maden suyu maskesi
 • KIYMALI SU BÖREĞİ

 • Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 60

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları


  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 74

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 12

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 28

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 27

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 6

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 66

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 54

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 91

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 46

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 26

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 44

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 19

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 46

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 44

  Vasily Zhirov: yaşam yolu, spor başarıları 93