Varyatör: nedir Görelim 2019

Varyatör: nedir Görelim 2019

Varyatör: nedir Görelim 20 26.01.2019, 19:34

Varyatör: nedir? Görelim

Sonsuz sayıda kabul edilebilirmodları. Optimum motor performansı ancak şanzımandaki basamak sayısı da sonsuz olduğunda sağlanabilir. Bu durumda, bir varyatör kullanmak uygun olur. Ne oldu Şanzıman ile motor arasındaki şanzıman oranının kademesiz olarak değiştirilmesine olanak tanıyan şu an tek şanzıman tipi budur. Bu, aracın her bir çalışma tarzının, transmisyonların diğer varyantlarında olduğu gibi, ortalama yerine dişli oranının en etkili değeri ile çalışabileceği anlamına gelir.

Variator ne oldu

Varyatör: nedir?

Bölgedeki motorun sürekli çalışması nedeniyleoptimum hız, daha yüksek verimlilik, daha iyi performans dinamikleri, toksik emisyon seviyesinin düşürülmesi sağlanır. Burada dişli oranı düzgün bir şekilde değişiyor ve kademeli değil, bu nedenle bu otomobillerin düzgün çalışmasıyla karakterizedir. Vites değişimi esnasında pislikler olmadığından iletim ünitelerinin servis ömrü artar, CVT'nin karakteristik de budur. Nedir ve bunun amacı nedir? Bu cihaz, ağırlık açısından küçük, tasarımında basit ve aynı zamanda yeterli güvenilirliktedir. Otomatik şanzıman gibi, sürücüyü değiştirme ihtiyacı ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Varyatörlerin tamiri

eksiklikler

Şimdi, açık olduğunda, varyatör hakkında iyi olan nedir?bu zaten biliyorsun), bunun ideal vites kutusu olup olmadığı sorusu ortaya çıkıyor. Hayır, değil. Bu varyantın en büyük dezavantajı, sürtünme, yani dişli kavramasından kaynaklanmıyor, sürtünme nedeniyle çalışması, dolayısıyla sınırlı tork iletebilmesidir. Aştığında çalışma yüzeyleri atlanır, bu da yoğun aşınmaya yol açar. Bu, güçlü bir motorla birlikte kullanılamayacağını gösterir.

Iyi CVT nedirVaryatör, modda uzun süre çalışmaya izin vermiyoren büyük yük. Hızlı bir sürüş stili için karakteristik olan keskin sarsıntılarla ve frenle çabucak aşınır. Bu seçeneğin unsuru pürüzsüz bir sakin harekettir.

Çalışma prensibi nedir?

Şu anda, otomobiller ikitorus ve V kayışı yazın. İkincisi, aralarında kayışın gergin olduğu bir çift sürgülü kasnaktan oluşur. Kasnaklardan biri tahrik motoru olarak motora bağlanırken ikincisi tekerleklerle bağlıdır - köle. Kasnaklar kayar, yani yarıdan oluşurlar. Birbirlerine yaklaştıklarında, kayış dışa doğru dışarı atılır ve genişlediklerinde kayış başarısız olur. Kemerin hareket ettiği radii, eşzamanlı olarak değişir. Bunun sonucunda, oranın pürüzsüz bir şekilde değiştirilmesi sağlanır: Sürüş kasnağının yarıçapı köle oranından düşükse iletim azaltılacak, aksi takdirde artacaktır.

Torus variator kullanımı içerirsürgülü kasnaklar yerine koni şeklindeki diskler ve kayış silindirlerle değiştirilir. iletim - motor krank miline bağlanmış plaka ve köle sürün. Silindirler disklere doğru bastırılır ve tork iletilir. Onarım ve diğer durumlarda CVTs yenileri aşınan parçaları yerine içerir.

Varyatör: nedir Görelim 2019

Varyatör: nedir Görelim 2019

Related news

 • Fırında İçli Köfte Tarifi
 • Ender saraç hızlı zayıflama
 • Zencefil kansere şifa oluyor

 • Varyatör: nedir Görelim 93

  Varyatör: nedir Görelim


  Varyatör: nedir Görelim 75

  Varyatör: nedir Görelim 41

  Varyatör: nedir Görelim 15

  Varyatör: nedir Görelim 54

  Varyatör: nedir Görelim 9

  Varyatör: nedir Görelim 44

  Varyatör: nedir Görelim 56