Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 2019

Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 2019
17.07.2019

Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 25

Varvara ("Fırtınalı Fırtına"): resmin karakterizasyonu

Ostrovsky'nin en ünlü eserlerinden biri"Gök gürültüsü fırtınası" oyunudur. İçinde unutamayacağınız dişi görüntüler var - müthiş bir Kabanikha, samimi Katerina, ilginç Varvara. Bütün bu karakterler özel dikkat gerektirir, çünkü her biri kendi yolunda benzersizdir. Ancak bu yazıda en az bilinen Varvara hakkında konuşacağız.gök gürültülü fırtınası adası barbar

Varvara ve Katerina

Karakteristik olarak Varvara ("Fırtına")aşağıda tarif edildiği gibi, oyunun görüntüleri sisteminde lider konumda değildir. Bununla birlikte, bu karakter de işte önemli bir rol oynamaktadır. "Fırtına" ndaki imajı, diğer ana karakterin samimiyetini ve manevi güzelliğini sürekli olarak gölgelemektedir. Sonuçta, bu oyunda Varvara, Katerina ile en kolay karşılaştırılıyor. Her iki kız da aynı evde yaşıyor ve görünüşe göre aynı yaşta. Birlikte çok zaman harcıyorlar, anılarını ve duygusal deneyimlerini paylaşan Varvara Katerina'yla birlikte. Her iki kızda samimi ve canlı bir şeyler var. Bununla birlikte, Varvara hayat hakkında makul. Açıkçası Katerina'ya "Ben senden daha kötüyüm" dedi. Kız hiç kendine özgü değil ve bu onun keskin düşüncelerinden ve kendinden geçmiş benlik saygısından bahsediyor. Peki ana karakterden neden daha kötüdür?

barbar fırtına özelliği

Varvara aşık

Özellikleri olan Varvara ("Fırtınalı Fırtına")Katerina'da olduğu gibi özel ilgi göstermeyi hak ediyor. Bununla birlikte, duyguları konusuna - Kıvırcık - bile kayıtsızlığı keşfeder. Bu ateşli tutkuyu yok ve bu sevgili ile yaptığı görüşme mahallinde belirgindir. Bunun yerine Catherine özgü derin duygusal deneyimleri, Barbara soğukluk ve duygusuzluk gösterir. Bununla birlikte, sevgilisi de kalp tecrübelerine maruz kalmaz. Ostrovsky defalarca sahiptir yaptığı konuşmada kendisine atıfta: "Barbara, dikkat etmeden, sessizce oynarken omuz Kudryashov, bitişiktir." Sevgili Varvara'yla olan görüşmeler sırasında sürekli esniyor. Kudryashom'la olan ilişkide olan her şey tanıdık ve olağan görünüyor. Ancak, belki de bu, ilgisizlik gibi davranıyordu ve kız gerçek hislerini gizliyor?

Kahramanın hayat felsefesi

Gerçek şu ki, Varvara ("Fırtına"), bir karakteristikişin ana fikrinin ifşa edilmesi için büyük önemi olan Katerina'dan farklı bir bilince sahiptir. Uyumlu olarak hayatının şartlarını kabul eder ve onlara pasif olarak adapte olur. Kız gereksiz konuşmaları sevmez ve tüm düşünceleri günlük sorunların, günlük ilişkilerin ve çevrelerinde benimsenen kuralların seviyesine odaklanır. Barbara'nın ("Fırtınalı Fırtınası") imgesi, yaratıcı aydınlanma ve ezikliklere ihtiyacı olmayan bir kişinin kişiliğidir. Kız bile tüm bu mantıksız dindarlara güler. "Bilge biri," diyor Katerina ve onu hiç anlamıyor. Sıradan bilinci, sağduyu tarafından yönlendirilir ve ana karakterin rüyasını bir çeşit zayıflık olarak görür. Barbara'nın kanatları olsa bile, onları iyi bir sebep olmadan serbest bırakmazdı. "Bulutların içindeki rüzgar" kesinlikle tuhaf değil. Bu nedenle, ona olan sevgi, baştan çıkarıcı macera uğruna renkli, sadece günlük bir görevdir.

barbar fırtınanın görüntüsü

Anne ile ilişki

Kabanov Varvara "Fırtına" oyununda kızkardeşiTikhon ve Kabaniha'nın kızı. ev otoriter anne eğitim nihayet ahlaki onu sakat çünkü Prensip olarak, aynı zamanda, "karanlık krallığının" kurbanı çağrılabilir. çocukluktan beri dayatılan, ama hayat gerçek duygularını gizlemek için onu öğretti ataerkil yasalara içten yabancı Barbara. Kız güçlü bir karaktere sahiptir ve açıkça onun mahkumiyetlerini savunabiliyor, ancak bunu yapmak istemiyor. Onun prensipte olması daha kolaydır: İstediğiniz gibi hareket edin, ancak kimse bunu bilmeyecektir. Muhtemelen, despotik Kabanikha'nın yetiştirilmesi başka bir sonuç doğuramadı. ustaca, aldatmak kolaydır süsü ve, sonunda, kendi yoluna şey yapar: Zeki ve kurnaz Barbara Standart prosedür adapte bilir. Annenin ikiyüzlü davranışı ona başka türlü yaşamanın mümkün olmadığını öğretti. Herkes etrafında yalan söylüyor, neden neden samimi olmalısın? Ancak kız ev hapsinde tutulduğunda evden kaçmaya karar verdi. Böylece, annesine ezici bir darbe indirdi.

Eroinin eşsizliği

Varvara ("Thunderstorm"), özelliği olmayanbenzersiz, kendine özgü bir şekilde olabilir. O aptalca, esprili olmaktan uzak, güçlü bir karaktere sahip ve okuyuculara belli bir sempati neden oluyor. Örneğin, titreyen Catherine’den farklı olarak, fırtınadan hiç korkmuyor. Ayrıca, çevrelerinde kabul edilen ataerkil adetleri gözlemlemeyi zorunlu kılmamaktadır. İyileştirmesine rağmen, iyi ve kötüyü nasıl ayırt edeceğini biliyor ve Katerina ile sempati duyuyor. Fakat trajik kaderini paylaşmak istemiyor. Varvara'nın tek bir umudu vardır - uygun bir koca bulmak ve "karanlık krallığın" esaretinden kaçmak. Planlarının başarısız olabileceğini fark ettiğinde evi terk ediyor. Bu kız, şüphesiz, bağımsız düşünebilen ve kararlar alabilen güçlü bir kişilik türüdür.

gök gürültüsü içinde barbar

Şimdi biliyorsun ki sadece Katerina'nın değiloyun "Fırtına" (Ostrovsky) ilgi neden olur. Varvara - ancak ana karakterin gölgesinde sürekli olarak daha az canlı bir karakter. Fakat imgesi, yeni bir Rus kadınının doğuşunu temsil ediyor - antik çağın kasvetli önyargılarından yoksun ve kendi bağımsızlığını savunabiliyor.

Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 2019

Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 2019

Related news

 • Adalet Bakanı Gül, cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklu sayısını açıkladı
 • Cilt Tipimi Nasıl Belirleyebilirim
 • Moskalkova Tatyana Nikolaevna: biyografi ve kariyer
 • HALLEYLİ SOĞUK ÇITIR TOPLAR
 • Spor Yapanlar, Karatay ve Taş Devri (Paleo) Diyetine Dikkat

 • Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 61

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu


  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 65

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 92

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 54

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 99

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 88

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 53

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 9

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 84

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 41

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 96

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 57

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 40

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 31

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 72

  Varvara (Fırtınalı Fırtına): resmin karakterizasyonu 33