Vajinismus ve botoks 2019

Vajinismus ve botoks 2019


Vajinismus ve botoks 97 03.02.2019, 06:45

Vajinismus ve botoks

Vajinismus tedavisinde son dönemlerde botoks ile tedavi daha popüler olmaya başladı. Botoks yapılırken kullanılan madde bir çeşit zehirdir. Etkisini sinir dokusunu tahrib ederek gösterir. Bu nedenle o sinirin uyardığı kaslar felç olur.Bu felç geçicidir . 4-6 ay içinde sinir lifleri yenilenir ve kaslardaki bu felç durumu ortadan kalkar. Botoksun yüz kırışıklıklarını düzeltme etkiside bu şekildedir ve geçici bir durumdur.

Vajinismus vagen kaslarının aşırı derecede kasılması ve ağrı ile birlikte ilişkiye müsaade etmemesi durumudur. Eşler arası büyük sorunlara yol açmaktadır.

Tedavi yöntemleri arasına botoks son zamanlarda katılmıştır. Vagen kaslarının spazmını engellemek için geçici felç oluşturan bu toksinin uygulanması ile ilişkinin temini fikri oluşmuş ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Toksin vagen kaslarına uygulanır. Etkisini bir hafta içinde göstermeye başlar. Ancak uygulamadan sonra ilişki denemesi 2 hafta sonra yapılmalıdır. Vagen kaslarındaki bu gevşeklik ortalama 4 ay sürer, sonra düzelir. Bir kere ilişki oluştuktan sonra genellikle sorun çözülmekte ve yeniden ilaç kullanımı gerekmemektedir.

Hafif alkol ve sakinleştiriciler ilk ilişki öncesi faydalı olur.

Op. Dr. Turgay KARAKAYA tarafından yazılmıştır.

Vajinismus ve botoks 2019

Vajinismus ve botoks 2019

Related news

 • Kapari Turşusu Tarifi Videosu
 • ÜZERİNDE LOVE (SENİ SEVİYORUM) YAZAN SABUN LİF MODELİ
 • Füme pastırmalı spagetti tarifi

 • Vajinismus ve botoks 5

  Vajinismus ve botoks


  Vajinismus ve botoks 44

  Vajinismus ve botoks 82

  Vajinismus ve botoks 80

  Vajinismus ve botoks 67

  Vajinismus ve botoks 66

  Vajinismus ve botoks 59