Vajina kaybı

Vajina kaybı

Vajinal prolapsusu ve ihmali etkilerkadınların yüzde beş ila otuzu. Doğumdan sonra birçok kadında genital prolaps görülür. Ve bazı adil seks bu rahatsızlığın belirtilerini hissediyor. Hastalık aynı zamanda yaşlı kadınlarda da karakteristiktir.

Vajinal prolapsusu bir polietilene sahiptirkarakteri. Ana rolü fiziksel genetik ve psikolojik faktörlere verilir. Liderlik tıp uzmanları önceki inflamasyon ve operasyonlar, pelvis damar yapısı üzerine psikosomatik after effects yaş, kalıtım, doğum ve doğum yaralanmaları, ağır fiziksel iş, artan karın basıncının, yaralar vermek, pelvik tabanın çizgili kasların yetersizliği hem bol sağlar.

Nedensel faktörler arasında özel bir yerBağ dokusu displazisine patolojik değişiklikler verilir. Bu bozukluk, bazı kollajen çeşitlerinin veya dengesizliğinin azaltılmış içeriğine bağlıdır. Sonuç olarak, organların bağ dokularının yoğunluğu azalır. Displazisi olan hastaların çoğu kadın kısmını oluşturur. vajina Sarkma genellikle kalp kapak prolapsusu ile ilişkilidir. Eşlik eden hastalık ve travmatik olmayan çıkığı ve displazi Klubova eklemler, miyop, çeşitli yerelleştirme, varis fıtıklar.

Steroid hormonlarının sentezinde dengesizlikHastalığın gelişimini teşvik eder. Doğurganlık çağındaki kadınlarda, genital organların prolapsusundan muzdarip, hormonal dengesizlik kaydetti. Gonadotropin ve kortikosteroidlerin üretimini ihlal eder. Östrojen eksikliği, genitoüriner sistemin alt bölümlerinin östrojene bağımlı dokularında ortaya çıkan atrofik süreçlerin gelişmesini desteklemektedir.

Yukarıdaki faktörlerin bir sonucu olarakiç genital organların ve pelvisin tabanındaki ligamentöz cihaz işlevselliğini kaybeder. İntra-abdominal basınç, organları pelvisin dibine itmeye yardımcı olur. Hastalığın birkaç derecesi vardır.

Vajinanın tamamen kaybolması, fıtık açıklığın ötesindeki organın "çıkışı" ile karakterize edilir. Bu tüm ligamentous gruplarının işlev bozukluğu ile olur.

Vajinanın ihmali üç derecedir. İlk olarak, vajinal duvarın önü veya arkası (veya her ikisi) düşürülür. İkinci derece anterior duvarın kısmi prolapsusu ve mesanenin bir kısmı ile karakterizedir. Posterior duvar ve rektum duvarının bir kısmı da vajina dışında "çıkış" yapabilir. Üçüncü derece, yukarıda belirtilen vajinanın tamamen kaybıdır. Rahim de düşüyor. Yer değiştirme birkaç aşamada gerçekleşir.

İlkinde rahim ya da boynu düşüyorvajinaya giriş seviyesi. Bir sonraki aşamada rahim ve boynu kısmen güçlü bir pelvik gerilim ile düşmektedir. Sonra cinsel boşluğun ötesinde tamamlanmamış bir serpinti gelir. Sonra uterus tamamen düşer. Tüm vücut genital yarığın ötesine geçer. Vajina duvarlarında bir kayıp var.

Biriktirme süreci farklı olarak gelişebilirhız. Bu kadın fizyolojisinden kaynaklanıyor. Vajinal Hastalık genellikle alt karın, sık idrara çıkma, karmaşık idrara çıkma, idrar tutamama, kabızlık, ishal, bel ağrısı, vajina içinde yabancı cisim hissi, adet düzensizliği, ikincil infertilite uyuşukluk hissi eşlik eder.

Ürolojik komplikasyonlar pelvik organların yakınlığından kaynaklanır. Bu tür komplikasyonların sonucu, mesanenin kaslarında bile atrofik değişiklikler yapabilir.

Gazların ve dışkıların inkontinansı, hastalığın ciddi bir tezahürüdür.Related news

 • GARNİTÜRLÜ BEŞAMEL SOSLU TAVUK SARMA TARİFİNİN YAPILIŞI
 • Lorlu Salçalı Poğaça Tarifi
 • Ağız ve Dil Yaralarına Ne iyi Gelir Nasıl Geçer
 • Rüyada Telefon Görmek ve Telefonla Konuşmak Ne Anlama Gelir
 • Instagram fenomenleri aynı dergide buluştu

 • Vajina kaybı

  Vajina kaybı


  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı

  Vajina kaybı