Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor 2019

Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor 2019 Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor?

Eğer cildinizde kırmızı lekeler varsa, o zamanvücutta bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilir. Bu nedenle, lekelerin görünümü iç hastalığın, alerjik reaksiyonun veya hormonal dengesizliğin bir işareti olabilir.

Cildin üzerinde sıklıkla bulunan kırmızı lekelerkaşıntı, tatlılar, bal pancar, narenciye, fındık aşırı kullanımı ile ortaya çıkabilir. Ayrıca, neden yağlı gıdaların aşırı tüketimi, yanı sıra kızarmış, baharatlı yiyecekler, alkollü içecekler ve boyalar ve diğer katkı maddeleri ile karbonatlı su olabilir. Bu durumda, diyetinizi biraz değiştirebilir ve noktalar kendiliğinden geçer.

Kırmızı lekeler ayrıca kızamıkçık, kızamık, kızıl, menenjit, su çiçeği, hepatit gibi bulaşıcı hastalıkların belirtileri olabilir. Çoğu zaman bu gibi durumlarda kaşıntı veya pul olurlar.

Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, bir dizivücutta kırmızı lekelerin ortaya çıkmasına neden olabilecek hastalıklar. Sadece ana sebeplerden bahsedeceğiz. Her ne kadar bu bilgiler kesin bir teşhis olarak kullanılamıyor olsa da, doktorlar bile noktaları inceledikten sonra ortaya çıkma nedenlerinden şüphe duyabilirler.

Başlıca nedenler

Bugün vücuttaki kırmızı lekelerin ortaya çıkmasına neden olan en yaygın dört hastalığı ele alacağız:

• Saçkıran. Böyle bir hastalık her yaşta bizi beklerken yalan söyler ve bir kez bile değil. Enfekte olmak için bir vektör olan bir insan veya hayvanla doğrudan iletişime ihtiyacımız yoktur. Sadece havlu ya da enfekte olan başka bir şey kullanmak için yeterli. Vücutta görünen lekeler kırmızı veya pembe olabilir. İlk olarak, vücutta tek lekeler belirir ve sonra tüm vücut kaplanır, bunlar da lapa lapa ve kaşıntılıdır. Çoğu zaman, vücuttaki büyük kırmızı lekeler kafa derisinde, kasıklarda ve koltuk altlarında, parmaklar ve ayak tabanları arasında görünür. Nadir durumlarda, hasta ateş alabilir. Böyle bir hastalığın tedavisi, antifungal ilaçların alınmasıyla gerçekleşir. Tedavinin seyri genellikle üç hafta sürer.
• Atopik dermatit. Bu hastalık alerjiktir. Böylece bağışıklık sistemimiz belirli bir alerjene cevap verir. Atopik dermatit genetik bir yatkınlığa sahip olabilir ve üç yıla kadar erken dönemde ortaya çıkabilir. Çoğu zaman, ilk kırmızı lekeler yoğun stresin, ortamdaki değişikliklerin ve yiyeceklerdeki hataların sonucudur. Yani, bir kişi hangi noktalarda olaydan sonra doğru bir şekilde söyleyebilir. Bu hastalık da mevsimsel olması ile karakterizedir. Böylece, işaretler sonbahar-kış kadar şiddetlenir ve ilkbaharda onlar geçmeye başlar. Çoğu zaman, noktalar kulak derisinde, kafa derisinde ve yüzünde görülür. Buna ek olarak, lekeler çok kaşıntılıdır ve yırtılmışlarsa, o zaman eklenme de görünebilir. Bu hastalık ile, anti-inflamatuar tedavi bir ders reçete edilir.
• Seboreik egzama. Bu akut veya kronik bir cilt hastalığıdır. Bu enfeksiyöz anlamına gelmez ve cildin uygun bakım gerektirmesi olasılığını daha fazla ifade eder. Seboreik egzemanın ortaya çıkışının nedenleri arasında kalıtım, duygusal stres, hormonal bozukluklar yer alır. Böyle bir hastalığın tedavisi, etkilenen alanların kalıcı tedavisine indirgenir. Paralel olarak, hastalık egzamasına yol açan da tedavi edilmelidir.
• Sedef hastalığı. Bu hastalık kroniktir ve otoimmün bir doğası vardır. Sedef hastalığı ile ilk önce bir nokta, sonra başka bir çift ortaya çıkabilir. Lekeler kuru görünümdedir ve aynı zamanda cildin yüzeyinin üzerine çıkarlar. Ayrıca paralel olarak, beyaz veya açık pembe noktalar da olabilir. Vücudun herhangi bir yerinde, daha sıklıkla kalça, diz, dirsek, taban üzerinde görünebilirler. Noktalar ağırlaştırıldığında, tüm vücut örtülü olabilir. Sedef hastalığının tedavisi karmaşıktır ve çok pahalıdır.

Tanrı dikkatli Tanrı'yı ​​korur

Aşağılık etmeyinsağlık. Özellikle de aileniz zaten yukarıdaki hastalıklara sahipse. Öz-sınavı periyodik olarak yapmak daha iyidir. Bunu yapmak bir duştan sonra en uygunudur. Bu durumda kırmızı noktalar hemen görünecektir.

Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor 2019

Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor 2019

Related news

 • Önce dondur sonra kariyer yap
 • Kıymalı Rus Mantısı (Pelmeni) Tarifi – Hamur İşleri
 • BIOSu nasıl flaşla gösterilir hakkında
 • Menopozla İlgili En Çok Sorulan Sorular
 • Erkeklerin dişil gözleri: Bazı efsaneleri çürütüyor muyuz

 • Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor


  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor

  Vücuttaki kırmızı lekeler ne diyor