UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeniUZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni
UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

Böyle bir büyülü anason Yunan votkası"Uzo" ismi inanılmaz bir tada sahiptir. Ayrıca, orta miktarlarda, uzo içeceği çok yararlıdır. Efsanelere göre, tanrılar onu ölümsüzlük kazanmak için kullandılar. Ve Antik Yunan'da, bu votka çeşitli bayramlarda ana alkollü içki oldu.

Bugün, Yunanlılar bu tür alkolü ulusal hazinesine gururla çağırıyorlar. Eski bir ülkeyi ziyaret edecek kadar şanslı olan herhangi biri, ouzo'yu deneme görevini kabul eder.içecek uzo

Ürün Tanımı

Kerevitlerden ve çeşitliotlar. Bir anason zorunlu bir bileşendir. Genellikle votkanın gücü 40-50 dereceye ulaşır. Bitmiş sıvının kokusu bir öksürük şurubuna benziyor, bu nedenle pek çok gezgin derhal ürünü tatmayı kabul etmiyor. Ama yine de bunu yapma riski varsa, o zaman ondan akbaba olarak gelirler.

Bu votka güzel bir mülk var: onu kullanan kişiden, alkol aroması hiç gelmeyecek. Uzo kızın bulunduğu odada, içki ayrıca alkollü bir amber bırakmaz.

Yunanistan'da, adı geçen votka şu şekilde kullanılır:yol: üçüncü bir dar uzuv uzun ve dar bir cam içine dökülür ve daha sonra su tankına eklenir. Anason yağları sayesinde sıvı süt olur. Ama bu votka kullanmanın başka yolları var. Onlar hakkında daha fazla konuşacağız.

Uzo için çeşitli aperatifler servis ederler.deniz ürünleri ve şekerlenmiş meyve ile biten. Ama aperatifler olmadan bir aperatif olarak içebilirsiniz. Uzmanlar, seyreltilmemiş bir içecek kullanıp, kavunla birlikte yemenizi tavsiye ediyorlar.uzo içmek

Ismin kökeni

Hikayelerden biri bize anlattığı gibi uzo içmekİsim bir kitaba teşekkür etti. Ve her şey böyle oldu: uzun zaman önce alkol üreten işletmelerden biri Marsilya'dan bir emir aldı. Müşteriye, üzerine yazdığı bir kutuda hazır bir içecek verildi - uso Massalia. Çeviride bu ifade "Marsilya'da kullanım" anlamına gelir.

Zamanla, Massalia kelimesi gündelik hayattan kayboldu. Ve uso kelimesi bırakıldı, ve buna bir içki demeye başladılar. Bu versiyonun bilimsel bir kanıtı yoktur ve bu nedenle bugün sadece alakasız bir varsayımdır.

Neden içki içeceğine dair başka bir teori var.Uzo bu ismi taşıyor. Bu hipoteze göre, başlık, “üzüm tentürü” veya “üzüm küme” olarak tercüme edilen Türk kökenli üzüm kelimesi ile ilişkilendirilmiştir.

1989 yılında Yunan aktörler "Uzo" unvanını kaydetti. Bundan sonra ürün ulusal statü kazandı. Alkol üretmek için sadece Yunan devletinin topraklarında izin verilir.uzo alkollü içecek

Votka üretim teknolojisi

Uzo içecek birleştirerek yapılırmoonshine, üzüm posasından ve sorokagradusnogo alkolünden yapılmıştır. Elde edilen karışım kişniş, ıspanak, papatya, rezene, badem ve karanfil üzerinde ısrar edilir. Birkaç ay sonra kompozisyon tekrar damıtıldı. Bu teknoloji, ürüne farklı otlar ve şifalı otlar ile yumuşak bir tat verir. İtalyan sambuka gibi bir şey.

Ama yapmak için başka tarifler varBu votka. Doğru, burada Yunan hukukunun koyduğu tek kurallara uymak gerekiyor: Alkol tabanının en az% 20'si, peynire ve meyve suyundan elde edilen şarap alkolünden gelmelidir. Bir anason, içeceğin zorunlu bir bileşeni olmalıdır.

yunan içki uzo

Evde anason votkasının hazırlanması

Uzo - alkollü içecek - evde yemek yapabilirsiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • anason yüz gramı;
 • bir litre votka veya seyreltilmiş alkol;
 • 20 gram badjan;
 • iki litre su;
 • beş gramlık kakule;
 • karanfil iki tomurcuk.

Votka bir tencereye veya başka bir uygun bir şekilde dökülürKapasite ve karanfil, anason, kakule ve kötü ekleyin. Çanak bir kapakla kapatılmış ve karanlık bir odada iki hafta boyunca yerleştirilmiştir. Bu süre zarfında bu odanın sıcaklık indekslerini kontrol etmek gerekir. İçindeki sıcaklık 18-20 ° C arasında olmalıdır.

İki hafta sonra, tentür süzülür, eklenirSu ve sonuçtaki bileşim damıtma için bir küp içine dökülür. Şimdi, kuru bir hücreye baharat koymak gerekir, ancak ayrıca gazlı bezle bağlayıp damıtma küpüne asabilirsiniz. Bütün bunlar distile ve hazır votka kullanımdan önce üç gün boyunca karanlık bir odada tutulur.

Elde edilen içecek orijinaline yakın bir tada sahiptir.uzo içmek

Uzo içmek nasıl

Yunan içki Uzo en farklı içyolları. Hellas sakinleri için klasik yöntem zaten tarif edilmiştir. Şimdi anasonlu votka kullanımının diğer varyantlarını ele alacağız. Uzo buzlu buz küpleri ile sarhoş olabilir, sert bir şekilde hafif bir anason aroması yumuşatır. İçecek önceden soğutulursa, tadı da biraz daha yumuşak olur. Ağızdaki ürün anında ısındığı için, tat özelliklerini hemen değiştirir.

Yunanistan'da ortak bir seçenekVotka'nın saf haliyle kullanımı. Bu Sketo'nun adı. Bu uzo sıcaklığı 18-23 derece olmalıdır. Yavaşça alkol içirin, küçük boğazlar yapın, böylece tadı takdir edersiniz. Alkol iştah görünümünü kışkırttığı için, bir aperatif olarak içilmesi tavsiye edilir.

Yunanlılar tarafından deniz ürünleri veya hafif salatalar meze olarak kullanılıyor. Ama bu votka ideal olarak meyve, tatlı, peynir, et lezzetleri ve güçlü kahve ile kombine edilir.uzo içeceği yunanistan

Kokteylde Uzo

Hellas'ta sadece kullanım için salt formda kabul edilir.uzo. İçki Yunanistan, küfürlü kokteyller için bir temel olarak kullanmayı düşünmektedir. Fakat Avrupa ülkelerinde barmenler anason votkasına dayalı inanılmaz lezzetli kokteyller sunuyor. Örneğin, Yunanca "Iliad" ile bir kokteyl. Şunları içerir:

 • 60 mililit likör "Amaretto";
 • 120 mililitre uzo;
 • çilek üç meyveleri;
 • yüz gram buz küpü.

Cam buzla doldurulmalı, likörü dökülmeli, karıştırıcıya ezilmiş çilekleri ekleyin ve malzemeleri karıştırın. Bundan sonra, konteyner Yunan votkası ile doldurulur ve bir kez daha her şey karıştırılır.

Uzo kullanmak başka bir kokteyl denir"Yunan kaplanı" 30 mililitre anizik infüzyon ve 120 mililitre portakal suyundan oluşur. Suyu ve votkayı buz küpleri ile bardağa dökün ve sıvıyı birbiri ile karıştırın. Portakal suyu yoksa, limon yapar.

Votka'ya adanmış müze

Ouzo Yunanistan'ın ulusal içeceği, yaniBurada saygı ve onuruna bir müze kurdular. Kurum, Midilli adasındaki Plomari kasabasında yer almaktadır. Burada, ürünün üretimi için yeni teknolojiler sürekli olarak tanıtılmaktadır. Ve müzede votka yaratmak için kullanılan ilk araçlar var. Şişelere daha önce yapıştırılmış tanınmış mavi çıkartmaların yanı sıra 1858'den kalma ilk kazan.

Müze Barbayannis ailesine aittir. Bunlar Yunanistan'da bilinen alkol üreticileri. Bu kuruluşun duvarları, içkisini özel tadı ve kalitesi veren Barbayanni'nin üretiminin sırlarını korumaya devam ediyor.

Konuklar hediyelik eşya dükkanının ve resepsiyonun kapılarını açarlar ve herkes uzo tadımına katılabilir.

İyi bir uzo seçin

Votka uzo turistleri çoğu zaman kendileri getiriyorBir hatıra olarak akrabalar. Her zaman mıknatısların ve figürlerin sıkılmasından daha iyidir. Birçok gezgin cazip ve antik Yunan heykelleri şeklini kopyalayan hediye şişelerinde votka satın alıyor. Ancak bu tür satın alımlardan sadece reddetmek gerekiyor, çünkü burada sadece ambalajlar ve bakımı çok arzulanan bir şey. Gerçek uzo "karafki" içine dökülür - şeffaf camdan yapılmış ve basit bir şekle sahip şişeler.uzo ulusal içecek

Ayrıca ünlü votka satın almak daha iyidirticari turist noktaları. En iyi ürün, Akropolis'in eteklerinde yer alan Atina'daki merkezi pazarda satılmaktadır. Ama Yunanistan'da en kaliteli anason votkası Lesbos adasında yapılır. Tarif edilen alkollü içeceği satın alırken bu kural izlenmelidir.

UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeniUZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

Related news

 • Pakize Suda Çıplak Değiliz Hiçbirimiz Hikayesi, Yazısı, Sözleri
 • Pronovias 2019 Abiye Elbise Modelleri
 • Moskovadaki asgari emeklilik. Çalışmayan bir emeklinin Moskovada emekli olması
 • Boğaz Ülserinde: Nedenleri ve Tedavisi
 • Çocuk odası tasarımı: Ebeveynlere tavsiye

 • UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni


  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni

  UZO içecek: adın ve fotoğrafın kökeni