Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 2019

Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 2019
20.09.2019

Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 62

Uyuşturucu "Platyphylline". Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar

İlaç "Platyphylline" m-holinoblokatorov grubunu ifade eder. İlaç tablet formunda, enjeksiyonlar, damlalar, fitiller için bir çözüm olarak verilir.

İlaç "Platifillin"duodenum ülseri ve mide, bağırsak, safra ve renal kolik, safra taşı, kolesistit, pilorospazme. Endikasyonlar arasında bronflrhoea, arteriyel hipertansiyon, anjiyofunkoroz, serebral arterlerin spazmı yer alır. "Platifylline" ilacı, laringo ve bronkospazmın önlenmesi için bronşiyal astım için önerilmektedir. Diğer ilaçlarla birlikte, ilaç anjina pektoris için kullanılır. Oftalmolojide tanı yöntemleri, göz yaralanmalarının akut inflamatuar hastalıklar sırasında Göz bebeklerine için ilaç "Platifillin" gösteriliyor.

Gelişmiş spazmolitik etkisi sahip"Papaverin" ile "Platifillin" preparatları bir komplekse uygulanırlarsa. Bu maruziyetin sonucu olarak, kan basıncı azalır, damarların sesi azalır, iç organların düz kasları gevşer (ürogenital, sindirim ve solunum sistemi).

"Platifillin" aracı talimatı önermezAkut kanama, mitral darlığı, koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği (kronik), taşikardi, atriyal aritmi, hipertansiyon ve kalp hızı artışı istenmeyen bir sonucu olabilen karşı kardiyovasküler sistem, diğer patolojiler için. Kontrendikasyonlar tirotoksikoz, tıkanma (obstrüktif hava ve akalazyanın) ile komplike sindirim sistemi hastalıkları, refluksoesofagitisin, hiatal fıtığı içerir ve onlarla ısı yüksekliğine birleştirilir. İlaç "Platifillin" talimat zayıf veya yaşlı hastalarda yüksek göziçi basıncı, barsak kuvvetsizlik, açık açılı glokom ile komplike yüksek hassasiyet, patolojiler, tavsiye edilmez. kırk yıl (uzun süreli) sonra hastalara ilaç reçete etme, ülseratif kolit, karaciğer hastalığında, myastenia gravis. ağız için önerilen ilaçlar, (özellikle bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda ve bebeklerde), kronik akciğer hastalığı, otonom nöropati. Kontrendikasyonlar üriner sistemin obstrüktif lezyonları olmadan prostat hipertrofisi bulunmaktadır, çocuk mellitus onun beyin hasarı ve merkezi felç, Down sendromu için idrar tutma ve elden çıkarılması varlığı.

Platifylline için önerilmezgebelik. İlk üç aylık dönemde kullanım yasaktır. Sonraki dönemlerde - sadece tavsiye ve bir doktor gözetiminde. Bir hemşireye bir ilaç reçete edilirse, emzirmeyi durdurma gereği konusunda uyarılmalıdır.

İlaç uzmanlarının yan etkileri arasındakonvülsiyonlar, fotofobi, baş ağrısı, baş dönmesi, bağırsak atonisi, midriyazis denir. "Platyphylline" ilacının kullanımı kan basıncını, susuzluğu, akut psikozu, idrar retansiyonunu, akciğer atelektazisini azaltabilir.

Ağrı spastik kaldırılması için girişkarakter dirençli astım krizi, periferik ve serebral vazospazm 1-2 mililitre (yüzde iki çözelti) bir dozajda gerçekleştirilir. Enjeksiyonlar bir veya iki kez günde yapılır. Bebekler için, 0.035 mg / kg, bir ila beş yıl arasında yenidoğan dozaj - on bir ilâ on dört ila 0.025 mg / kg -, - vücut ağırlığının her kilogramı için 0.02 mg altı ila on yıl 0.03 mg / kg.

İçeride ondan on beş damla atar% 0.5 çözelti. Uygulama sıklığı günde üç defaya kadardır. Fitiller, günde iki kez 0.01 gramlık bir dozda "Platifillin" ilacının kullanılmasını önermektedir.

Terapötik kurs - on ila yirmi gün arasında.

Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 2019

Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Meteorolojiden Stadyum Tahmin Sistemi Uygulaması
 • Dünyanın en pahalı ayakkabısı bugün görücüye çıkıyor
 • Uzun Lale Lif Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Hamburger Ekmeğinde Yumurta
 • Arnavut kurabiyesi malzemeleri ile Etiketlenen Konular

 • Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 85

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar


  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 82

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 63

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 94

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 74

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 86

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 99

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 13

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 1

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 7

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 61

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 2

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 51

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 22

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 94

  Uyuşturucu Platyphylline. Öğretim, endikasyonlar, kontrendikasyonlar 49