Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 2019

Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 2019

Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 3 22.02.2019, 14:08

Ubuntu'da tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar

Bugün konuyu ayrıntılı olarak ele almaya karar verdik.Linux'u ilgilendiren ve konuşma Ubuntu'daki tarihi nasıl değiştireceğimizle ilgili olacaktır, çünkü çoğu kullanıcı, özellikle bu işletim sistemini yükleyenler genellikle bu soruna bir çözüm bulmaya çalışırlar. Bir keresinde şu anda bu sorunu çözmek için yardımcı olacak çeşitli yollar olduğu ve her birinin ayrıntılı olarak ele alacağı gerçeğiyle sizi memnun etmek isterim.

Grafik arayüzü

ubuntu'da tarihi nasıl değiştirilirSorunun çözümünde ilk varyant, tarihin nasıl değiştirileceğiUbuntu'da en yaygın olanıdır, çünkü çok sayıda kullanıcı tarafından seçilir ve bunun özü, grafik arabirim aracılığıyla üreteceğiniz tüm süreçlerdir. Tabii ki, yeni gelen herkes için gerekli tüm ayarları yapmak zor, bu yüzden size detaylı bir talimat vereceğiz. Yani, ilk yöntemdeki en temel kural, verilen bir diziyi izlemeniz gerektiğidir. Bu yönteme ilişkin talimatı dikkatlice okuyunuz, daha sonra eylemlere devam etmek mümkündür. Ubuntu GUI'nin standart bir sürümüne sahipseniz, bu durumda, ayar aynı ada sahip özel bir uygulamada yapılacaktır.

ayarlama

ubuntu zaman ve tarihÜzerinde sağ tıklamanız gerekiyorgöstergesi ve bir bağlam menüsü gösterilmeden önce. Göreviniz tarih ve saati ayarlamak için parametreler bölümüne gitmek. Bu arada, bir keresinde Ubuntu'yu güncellediğinizde, bizim tarafımızdan verilen yöntemlerden birine uygun olarak manuel yapılandırma yapmanız gerekeceğini belirtmek isterim. Seçenekler bölümüne ulaştıktan sonra, önceden ayarlanmış çeşitli sekmeleri göreceksiniz. Gerekli dönüşümleri yapmak için "Zaman ayarları" sekmesine gidin. Hepiniz yukarıdaki talimatları takip ettiyseniz, bu durumda yeni bir pencere açmalısınız. İçinde, doğru tarih ve saati bağımsız olarak ayarlayabileceksiniz. Başka önemli bir adım atmayı unutma. Ayarlarla Ubuntu'daki tarihin nasıl değiştirileceğine karar verdikten sonra, ayarları değiştirdikten sonra kaydetmelisiniz, aksi takdirde bunlar geçerli olmaz.

Komut satırı

Ubuntu'da, saat ve tarih de değiştirilebilir veözel bir konsol kullanıyor. Şimdi bu yöntemi ayrıntılı olarak ele alacağız. Yapmanız gereken ilk şey, konsolu kendisi çalıştırmaktır. Ayrıca, "sudo date -s 21:00" özel değerini girmek gerekir. Bu yöntemi kullanarak, sistem süresini çok hızlı bir şekilde değiştirebilir ve hatta fareyi kullanmanıza veya ek pencereleri açmanıza bile gerek yoktur. Ayrıca bu yaklaşımın basit olduğunu söylemek istedim, çünkü sadece birkaç tıklamayla işletim sistemindeki doğru parametreleri ayarlayabilirsiniz.

onay

ubuntu güncellemesiGerekli kelimeleri analiz edelimkonsola gir. Özel sudo komutu, sonraki tüm görevlerin süper kullanıcı tarafından gerçekleştirileceğini sisteme bildirir. Doğal olarak, ayarların yürürlüğe girmesi için şifreyi bilmeniz gerekir, aksi halde parametreler kaydedilmez. Bu kodun varsayılan olarak ayarlanamayacağını da unutmamak gerekir. Her kullanıcı işletim sistemini kurarken bu güvenlik şifresini belirtir. Bu nedenle, işletim sistemini yeniden kurmaya karar verirseniz, girdiğiniz tüm verileri yazmanızı öneririz, aksi takdirde bu parametreyi bilmek çok zor olacaktır. Artık Ubuntu'daki tarihi nasıl değiştireceğinize dair iki basit yol biliyorsunuz ve en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Bu tüm tavsiye. İlginiz için teşekkür ederim.

Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 2019

Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 2019

Related news

 • KULLANIM: Bir avukatta hangi sınavları yapmalıyım
 • Gelibolu Haberleri: Geliboluda eski Kıyı Emniyeti binası belediyeye devredildi
 • Krem tonal Lümen: özellikler, palet, üretici ve incelemeler

 • Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 94

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar


  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 7

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 67

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 17

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 79

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 42

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 90

  Ubuntuda tarihin nasıl değiştirileceğine dair ayrıntılar 29