25.06.2019

UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 30

UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi

UAZ 450, dört tekerden çekişli bir minibüs veArazi aracı inşaatı. Bu araba halen iyi bir talep içindedir. Neredeyse her yere girebilecek tekerlekli bir kamp evine kolayca dönüştürülebilir.

Yaratılış tarihi

Daha önce, her şey tamamen farklıydı. UAZ "Buhanka" otomobil 1958-1965 yılları arasında üretildi. Bu, Ulyanovsk tesisi ve bir bütün olarak tüm yerli otomobil endüstrisi için çok önemli bir gelişmeydi. Bu araba çoğu zaman bir somun ekmeği ile karşılaştırıldı, bu nedenle adı.уаз 450

50'lerin başında ABD'nin mutlakaSSCB'ye saldıracak. Böyle bir nükleer gelecek kaçınılmaz olarak algılandı. Asıl soru, ülkelerin kimler bu sonuca daha iyi hazırlanacaklarıydı.

Gerçek bir Ulyanovsk fabrikasındaİkinci Dünya Savaşı sırasında GAZ'ın bir yan kuruluşu olan GAZ 69'u üretti. Aniden kurumsal acil bir emir aldı. Mühendisler, yaralanmaları yenilgiye uğratacak yerden kaldırma ihtiyaçları için uygun bir araba geliştirmeliler.

Şimdi bu sürüm deliryum tarafından algılanıyor, ancak hala hayatta olan geliştiricilerin bu böyle olduğunu söylüyor. Her zamanki UAZ 450'de, sürücü ve iki yolcunun yanısıra, beş sedyenin monte edilmesi de mümkün oldu.

SSCB'de yapıldı

50'li yılların ikinci yarısında zaten bunu anlamaya başladılar.kıyamet iptal edildi. Ancak geliştirme çalışmaları başlamıştı ve araba gündelik hayatta kullanışlıydı. Sonuçta, bu, bir vagon konfigürasyonunun gerçek bir dört tekerlekten çekiş minivanıymış.

UAZ "Bukhanka" tabanı GAZ 69 şasiymiş. Üstten platforma kadar, bitki tasarımcıları tarafından tasarlanan tamamen orijinal bir durum takıldı. Makinenin bu ismi fabrikada aldığı söyleniyor. Deneyciler denildi.

oas somunu

UAZ 450'nin taşıma kapasitesi 800 kg, maksimum hız 90 km / s idi. 1957'de hazırlık çalışmaları tamamlanmış ve bir yıl sonra makine üretime geçmiştir.

Hemen hemen aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ndeçok benzer bir modeli serbest bırakmaya karar verdi - Ford FC idi. kamyon ve kamyonetler ve uzmanlar araba çarpıyordu hala gelişme aynı anda neredeyse gerçekleşmesi nedeniyle, örnek kimin çaldığını kim olduğu hakkında tartışıyoruz.

görünüm

Araba, arkada bir minibüs şeklinde üretildi.kapılar. Taban düzdü, ön kısım çıkıntı oluşturuyordu ve çatı özel stiffening kaburgalarla donatıldı. Aile ayrıca bir kamyon ve bir minibüsten oluşuyordu. Bu arabanın önünde hala fabrika amblemi yoktu. Sadece 452 modelinde ortaya çıktı.

450 test sürüşü

salon

UAZ 450 öyle bir şekilde tasarlanmıştırSürücü koltuğu almak için çok sakıncalı. Bunun nedeni hem kapının dar açılışı hem de yüksek eşiktir. Tekerlek üç kollu yapıldı. Ön panel metaldir. Tasarımcılar bunun son derece faydacı olduğuna inanıyordu. Hız göstergesi direksiyon simidinin sağında bulunuyordu - bu, tüm kabindeki en büyük cihaz.

oas 450 özellikleri

Ön koltuklarda hiçbir ayarlama yapılmadı. Sırtlığı bile ayarlamak imkansızdı. Koltuğun minderinin uzunlamasına bir ayarı yoktu. Motoru kabin içinde tutmak için özel bir kılıftır. Koltukları önden ayırdı. Kaputun altında, tasarımcılar motoru, radyatörü ve diğer her şeyi sakladı. Dışarısı soğuksa çok uygun. Vites kolu direksiyon simidinin altındaydı. Ön panel ayrıca özel bir depo anahtarı ile donatılmıştır. Motorun hangi yakıttan yakıt alacağını belirlemek mümkün oldu.

UAZ 450: özellikler

450 model çerçeve düzenlemesinde farklıydı. Koşu takımında iki lider köprü vardı. İlk başta, tek parça vardı ve bu modelin temelinde sonraki sürümleri bölünmüş yükleme başladı. güç aktarma organları GAS-69, 2.4 litre hacme sahip arasından nizhneklapannym motor kullanılabilir ve kapasitesi 62 beygir olduğu gibi

Kontrol noktası üç katmanlı bir mekanikti ve aynıydı.Transfer kutusu takılı. Bu özel düzenleme sayesinde, sistem daha düşük viteslere kolayca geçmiştir. O yıllarda, bu hem SSCB hem de tüm otomotiv endüstrisi için bir yenilikti.

oaz 450 somun fiyatı

Frenler tambur tipi oldu ve sürücü hidrolik yapıldı. Süspansiyon yaylara tamamen bağımlıdır.

Yüksek pastam hakkında

Geçmişte pek değişmemiş bir araba50 yıldan fazla süredir, sadece minibüsün sahip olduğu nitelikler nedeniyle başarı elde edebildi. Örneğin, yoğun trafik. Yerel otomobil endüstrisinde "Bukhanka" da neredeyse hiç rakip yok.

Araba meraklıları UAZ 450 için harcadıtest sürüşü Arnavut kaldırımlı yolda araba çok titriyor. Engebeli arazide, araba büyük kumlu tepelerden bile korkmaz. Tepede de, dik bir tepe olsa bile, çok basit ve rahat seyahat eder. Fakat derin ölçü "Loaf" için çok uygun değil. Acı çeken tek şey - kavşaklarda sürmenin hızıdır. Sürekli şanzımanlar çalışmak zorunda. Arabada eksik olan şey diferansiyel kilidi.

Avantaj ve dezavantajları

Ana dezavantaj bunun genel güvenilmezliğimodeli. Ayrıca oldukça ağır bir eksi - herhangi bir güvenlik sistemi eksikliği, kayışlar hariç. Ayrıca, yüksek yakıt tüketimi tahsis edilir ve otomobil sahipleri, genellikle iyi bir araba dizel motor ile tamamlanmadığı için üretici tarafından rahatsız edilir.

UAZ "Bukhanka": fiyat

İkincil piyasa, 1.000 $ 'lık bir fiyatla 452 model sunmaktan memnuniyet duyuyor. Araç çok bakımlı durumda ise, maliyet 3 bin dolara yükselir.oas somunu

Bu para için kolayca "Niva" satın alabilirsiniz,ama bu minibüsle karşılaştırmıyor. Araba açık hava etkinlikleri hayranları için mükemmel bir çözümdür. Yüksek yakıt tüketimine rağmen aldılar, sürüyorlar.Related news

 • Asil zambaklar. Sibiryada gemicilik ve bakım
 • Tantuni Tarifi Videosu
 • Yumşacık Hindistan Cevizli Ve Çikolatalı Kek
 • Künye, Oyuncuları, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar, Özet, Haberler, Müzikler, Yazılar, Sosyal Ağlar
 • Mars’ın ekvatorunda su tespit edildi

 • UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 5

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi


  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 75

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 59

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 33

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 22

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 39

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 36

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 5

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 53

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 31

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 3

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 48

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 72

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 61

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 1

  UAZ 450: arabanın gözden geçirilmesi 83