Uçuk nasıl geçer 2019

Uçuk nasıl geçer 2019 Uçuk nasıl geçer

Uçuk nasıl geçer?

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Uçuk Herpes Simplex dediğimiz virüsün yaptığı deri hastalığıdır. Bu virüs tüm insanlarda var ve bir insan doğduğunda başlıca olarak doğum esnasında ya da annenin ilk öpücüğü ile insana bulaşır. Ve yaşam boyu insanda kalır. İnsanın tüm yaşamı boyunca söz konusu olan bu virüs ilk bulaştığı yerle omurga beyni arasında gidip gelir. Ama insanın bağışıklık sistemi hastalık belirtilerinin ortaya çıkmasını önlüyor. Ancak bazı durumlarda virüsün üstesinden gelemeyen bağışıklık sistemi pes ediyor ve özellikle dudak olmak üzere insanın yüzü uçukluyor.
Uçuk nasıl geçer?

Uçuğun belirtileri
1. İçi su toplamış küçük kabarcıklar şeklinde başlar.
2. Nadiren ağız içerisinde olsalar da genellikle ağız dışında meydana gelirler. Aft ağız içerisinde tüm bölgelerde olabiliyor. Uçuk genellikle ağız içerisinde olmuyor.
3. Bulaşıcıdır.
4. Virüsler tarafından ortaya çıkarılır.
DİKKAT! UÇUK BULAŞICIDIR!
- Uçuğa dokunulmamalıdır. Dokunulursa eller çok iyi yıkanmalıdır.
Bayanların makyajlarını çıkarırken özellikle çok dikkat etmeleri gerekir. Gözlere kesinlikle dokunulmamalıdır.
- Özellikle bebekler, çocuklar ve diğer insanlar öpülmemelidir.
- Uçuklu insanın kullandığı bardak, çatal, kaşık, havlu gibi günlük eşyalar ayrılmalıdır ve başkalarının kullanmasına izin verilmemelidir.
- Yerken, içerken kullanılan malzemeler özellikle çocuklar ile paylaşılmamalıdır.
- Uçukla ve ayrıca uçuk yarasının kabuğu ile kesinlikle oynanmamalıdır.
Uçuk sorununun sebepleri
Uçuk bağışıklık sisteminin zayıfladığı zamanlarda ortaya çıkan bir virüs türüdür. Hastalanmak, iyi beslenmemek, vücudu zayıf düşürmek ile bu sorun ortaya çıkmaktadır. Uçuk virüsünün belirtileri 24 saat öncesinden kaşıntı ve kızarıklık olarak ortaya çıkar ve sonrasında iltihaplı bir şişkinlik ile kendini belli eder. Bu etkileri zayıflatmak ve tedavi edilmesinde yardımcı olmak üzere kullanılan maddelerden biri de alkol olmaktadır. Eğer uçuk çok uzun süre iyileşmezse sağlık açısından önemli risk oluşturabilir. Bu durumlarda doktora gitmekte fayda var.
Hangi durumlarda nükseder?
- Stres
- Aşırı yorgunluk, uykusuzluk
- Aşırı güneş ışığı ve UV ışınları
- Diğer enfeksiyonlar
- Kadınlarda adet döneminde
- Gebelik durumlarında virüs aktif hale geçebilir.
Uçuk nasıl geçer? Uçuk için ne yapılır?
Uçuğun üstüne buz koyun ve ara ara bunu tekrarlayın. Bu uçuğun acısını azaltmaya ve etkisini zayıflatmaya yardımcı olur.
Bunun yanında bazı doğal tedaviler de uçuğu tedavi edebilirsınız. İşte güzellik uzmanı Suna Dumankaya'nın uçuğun tedavisinde önerdiği tedaviler.
1. Kür 
Malzemeleri: 10 gram meşe kabuğu, 15 gram ceviz yaprağı, 3,5 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Bitkileri ve suyu karıştırarak ocakta 15 dakika kaynatın. Ardından bitkileri çatal yardımı ile alıp ezin. Soğuttuktan sonra ezilmiş bitkiler uçuk olan bölgenin üzerine konur.
2. Kür 
Malzemeleri: 1 çay bardağı kaynamış su ve 1 tutam mayıs papatyası
Hazırlanışı ve uygulanışı: Mayıs papatyası ve kaynamış suyu karıştırıp demlenmeye bırakın. Ardkasından iyice süzün ve uçuklu bölgenin üzerine geçene kadar kompres yapın. Bu işlemi gün içerinde bir kaç kez tekrarlayın.
3. Kür 
Malzemeleri: 3 adet andız otu kökü, 2 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Andız otu kökü 2 bardak su ile karıştırılarak bir taşım kaynatılmalıdır. Ardından soğutulup süzülmelidir. Uçuk iyileşene kadar üzerine kompres yapılmalı. Bu işlemi gün içerinde bir kaç kez tekrarlayın.
4. Kür
Malzemeleri: 1 adet kabukları soyulmuş elma ve 2 su bardağı su
Hazırlanışı ve uygulanışı: Soyduğunuz elmayı 2 bardak su ile ocağa koyup kaynatın. 10 dakika kadar bir süre kaynattıktan sonra soğutun. Çok fazla soğumadan henüz ılık halde iken bu suyla uçuğa kompres yapın. Bu işlemi gün içerinde birkaç kez tekrarlayın.
Uçuğa ne iyi gelir?
Uçukların doğal tedavisi 
Sık sık rastladığınız uçuklar sizi rahatsız ediyorsa, bu tavsiyemizi uygulayabilirsiniz.
Taze dereotunu iyice ezin. Suyunun üstüne şap tozunu serpin. Bu karışımı 7 gün sürekli olarak dudağınızdaki uçuğa sürün. Stresten uzak durmaya çalışın. Karışım uçuk sorununuzun çözümüne yardımcı olacaktır.
Uçukları elma sirkesiyle yok edin 
Bazılarınızın dudağında sıkça uçuklar çıkıyor. Tam iyileştiğini düşünürken yeniden belirir. Kullandığınız kremler olumlu sonuç vermiyorsa, Kadin.pro size en etkili aracı sunuyor.
1 çay kaşığı şap tozu, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 4 damla limon yağını karıştırın. Bu karışımı uçukların üstüne sürün. Üzerinden de uçuklar için doktorunuzun önerdiği kremi sürün. Faydasını göreceksiniz.
Tekrarlayan Uçuklar
Öncelikle uçuğun nüksetmesine sebep olan durumlardan uzak durmak gerekir. Örneğin strese bağlı olarak uçuk gelişir ise; stresimizi azaltacak gevşeme tekniklerini öğrenmek bir çözüm olacaktır. Yorgunluk ve uykusuzluk sebep ise; dinlenmek ve iyi uyumak gerekir. Güneş sebep oluyor ise; dudaklar için koruyucu krem ​​ya da yüksek koruma faktörlü güneş yağı kullanmak ve şapka ile yüzü güneşten korumak çözüm olacaktır. Ancak tüm alınan bu önlemlere rağmen yine de uçuk nüksedebilir.
Önceden yanma, sızlama, karıncalanma, kaşınma hissedildiğinde o noktaya kısa aralarla antiviral bir uçuk kremini uygulanabilir. Uçuk bu durumda ya hiç çıkmayacak veya çıksa bile hafif seyredecektir.
Sık tekrarlayan ve kronikleşmiş uçukların tedavisi için bir uzmandan destek almak gerekir.
Uçuk nasıl geçer 2019

Uçuk nasıl geçer 2019

Related news

 • Siz de CASTING Crème Gloss’un Işıltılı Çikolatalar’ına dayanamayacaksınız
 • Hamilelik En Erken Nasıl Anlaşılır
 • Bölgesel İncelme Kürleri
 • Lohusalık depresyonu en kolay nasıl atlatılır
 • Cevizli Kek

 • Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer

  Uçuk nasıl geçer