Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argümanTurgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman

20.05.2019

Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 43

Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman

Babalar ve çocuklar teması ebedidür. Özellikle toplumsal kalkınmanın dönüm noktaları sırasında şiddetlenir. Bu dönemde, farklı kuşaklardan gelen insanlar, karşıt tarihsel çağların sakinlerini temsil ediyordu. Turgenev imgesinde babalar ve çocuklar sorunu 19. yüzyılın altmışını yansıtıyor. Okuyucu yalnızca aile dramını değil aynı zamanda aristokrat asalet ile gelişmekte olan aydınlar arasındaki toplumsal çatışmayı da görebilir.

Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu

Anlatımın önemli nesneleri

Sürecin ana katılımcıları gençlernihilist Bazarov ve soyluluğun seçkin temsilcisi Pavel Petrovich Kirsanov. Metin, Bazarov'un ebeveynleriyle olan ilişkisini ve Kirsanov ailesindeki iletişim örneklerini anlatıyor.

İşin baş karakterlerinin dış açıklaması

IS imajında ​​babalar ve çocuklar sorunu Turgenev, karakterlerin dış görünümünde bile görülür. Eugene Bazarov okuyuculara bu dünyanın değil bir nesne olarak sunuluyor. O her zaman kasvetli ama inanılmaz bir ruh gücü ve yeni başarılar için etkileyici bir enerji rezervine sahiptir. Yazar, kahramanın yüksek entelektüel yeteneklerinin tanımlanmasına özel önem veriyor. Pavel Petrovich Kirsanov, zihnin parlak tanımlamasından yoksundur, ancak okuyucuya çok iyi bakımlı bir kişi olarak karşımıza çıkmaktadır, onun tüm açıklaması dışsal özelliklere hayran olmaktan ibarettir. Her zaman mükemmeldir, sadece çakılmış bir beyaz gömlek ve cilalı yarım çizmelerden görebilirsiniz. Ve merak etmeyin: laik geçmişi kendisinin unutulmasına izin vermiyor. Kardeşinin bir köy toplumunda yaşamasına rağmen, hala her zaman kusursuz ve zarif görünür.

Gençlik temsilcisinin kişisel nitelikleri

Turgenev, Bazarov'a şu nitelikleri verdi:kararlılık ve kişisel bir görüş. Bu insanlar amaçları belirler ve topluma gerçek yararlar sağlarlar. Benzer özelliklere o tarihsel dönemin pek çok temsilcisinin de katılmıştı. Yazar, böyle insanlardan Rusya'nın geleceğinin olacağını varsaydı. Ancak, Bazarov, nihilizce ateşli bir hayran olarak, iç barış ve duygusal duygusallığı tamamen reddetti. Yaşamın şehvetli yanının varlığına izin vermedi. Bu soruya Turgenev, karakteriyle kategorik olarak anlaşamıyor. Birçok eleştirmen, ana karakterin yazar tarafından öldürülmesinin bu nedenle olduğunu ileri sürdü.

imgede babalar ve çocuklar sorunu ve Turgenev'den

Aristokratik seçkinler

Gençlik görüşündeki hataları göstermek için,Turgenev imgesindeki babalar ve çocuklar sorunu ikna olmuş bir nihilizin aristokrasinin bir üyesiyle çarpışmasıyla yansıtılır. Pavel Petrovich Kirsanov soylu toplumun temsilcisi olarak yazar tarafından seçildi. Okuyucu, ilk kez bu kahramanın mükemmel bir İngiliz ceket giymiş olduğunu görür. İlk satırlardan bu kişinin Evgeny Vasilyevich Bazarov'un yaşam değerlerine yönelik tutumlar konusundaki mutlak zıddı olduğu açıktır. Yapılması gereken iyi bir aristokratın tipik yaşamı, sürekli boşanma ve tatil günlerine indirildi.

Görüntüde babalar ve çocuklar ve Turgenev'den

I. S. Turgenev imgesinde babalar ve çocuklar

Temsilci arasındaki çarpışmaaristokrat toplum ve gelişmekte olan aydınlar - işte anlatılan temel sorun budur. Bazarov ve Kirsanov arasındaki ilişki, babalar ve çocuklar arasında bir çatışmanın varlığının kanıtıdır. Akrabalık ilişkileri ile ilgisi olmamasına rağmen, yine de iki farklı sosyal ve politik kamp, ​​ortak bir zemin bulamamaktadır. Turgenev'in imajındaki baba ve çocukların gerçek ilişkilerine dayanan sorunu, dolaylı olarak gerçekleşir.

Hayat pozisyonlarının karşısında

Yazar Bazarov ve Pavel Petrovich arasındaki anlaşmazlık sırasındaSıklıkla siyasi farklılıklar konusuna değinir. Bu konularda demokratlar ve liberaller bir konsensüs haline gelmez. Ana anlaşmazlıklar, ülkenin daha da gelişmesi, maddi değerler, tecrübe, idealizm, bilim, sanat tarihi ve sıradan insanlara karşı tavırları üzerine yansımanın temelinde ortaya çıkmaktadır. Kirsanov eski kavramların korunmasına sıkı sıkıya bağlı duruyor ve Bazarov da onları yok etmeye çalışıyor. Kirsanov bu istek için rakibi suçlamaya çalıştı. Ama Bazarov her zaman yeni bir şey inşa etmek için yerin temizlenmesinin gerekli olduğunu her zaman yanıtladı.

Turgenev'in babaları ve çocukları sorunu ve

Bazarov ve ailesi arasındaki ilişkiler

Evgeny Bazarov'un ailesinde bir sorun var.Babalar ve çocuklar. Turgenev, kahramanın ebeveynleriyle olan ilişkisini bulur. Bu çelişkili bir karaktere sahiptir. Bazarov onlara olan sevgisini kabul ediyor, ama aynı zamanda aptal ve amaçsız yaşamlarını da hor gördü. Bu onun sarsılmaz hayat pozisyonu. Ancak, tavrına rağmen, oğlu ebeveynleri için çok değerliydi. Yaşlı insanlar onu çok sevdi, gergin konuşmayı yumuşattı. Eserin kahramanı ölümünden sonra bile, koşulsuz sevgisinin anı dikkate alınır. Turgenev, Bazarov'un ana gömüldüğü üzücü bir büyümüş peyzajı olan kırsal bir mezarlığı tarif etti. Kuşlar mezarında şarkı söyler, yaşlı ebeveynler ona gelir.

babalar ve çocuklar sorunu üzerine yazma

Belki de, eğer birinin kendi kendini savunması için değil.doğruluk ve diğer insanların görüşüne daha yumuşak bir tutum, bir düello ve tifüs ile sonraki enfeksiyondan kaçınmak olabilir. Açıkçası, yara, hastalığın yayılmasına katkıda bulunmuştur. Fakat görüşlerin çatışması kaçınılmazdı. Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu trajik sonuçlara yol açmıştır.

Problemin yaygınlığı

Lisede, öğrencilerden yazmaları istenir.edebiyat üzerine yazma. Babalar ve çocuklar sorunu yüzlerce yıl süren çözümsüz bir anlaşmazlıktır. Roman Turgenev'in "Babalar ve Oğulları", dünya klasikleriyle ilgili en iyi eserlerden biri olmaya devam ediyor. Yaşamın tarafsız açıklaması ve bezemesiz ilişkiler, okuyucunun gençliğin sürekli bir hareket makinesi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Onların arkasında - güç ve yeni başarılar, icatlar ve yaşamın iyileştirilmesi. Fakat olgun aristokratlar da kendi hayatlarını yaşıyorlar, yargılanamıyorlar. Hayata farklı bakıyorlar, birbirlerinin görüşlerini anlamıyorlar, ama mutlular. Her biri kendi yolunda. Bu hayatın anlamıdır. Sadece mutlu ol.

Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argümanTurgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman

Related news

 • İlaç Vaginorm C
 • Rustik burger tarifi
 • Beyaz Renkli Damatlık Modelleri 2019
 • Muzlar Tığ Örgü Modeli Yapılışı
 • Hafif tuzlu salatalıkların kavanoza ve pakete nasıl tuzlanır

 • Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 7

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman


  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 9

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 6

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 89

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 62

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 20

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 77

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 99

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 47

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 58

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 14

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 69

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 30

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 93

  Turgenev imajındaki babalar ve çocuklar sorunu. Kompozisyon-argüman 26