Tulum 2019

Tulum 2019 Tulum

Tulum

Geleceğin İstanbul’unu nasıl alırdınız? Bütün suların çekildiği, kupkuru bir İstanbul... Müminlerin suya batmış Ortaköy Camii’nde kaçak namazlar kıldığı bir İstanbul... Uzaylıların taş üstünde taş komadığı bir İstanbul... Bu ay çıkan öykü derlemesi ‘İstanbul 2099’ toplumsal, mimari ve teknolojik açıdan 16 farklı gelecek tasavvuru sunuyor.

27.01.2019Hürriyet Pazar
Çemen nasıl yapılır Çemen tarifi ve püf noktaları

Çemen nasıl yapılır? Çemen tarifi ve püf noktaları

Kahvaltı sofrasının zengini makbuldür. Siz de yanı fikirdeyseniz bu tarifimize mutlaka bir göz atın. Zira enfes bir çemen hazırladık. Çeşit çeşit baharatlarla tat kazanan bu kahvaltılığın yanında bir de güzel bir taze ya da kızarmış ekmek oldu mu başka hiçbir şeye ihtiyacınız kalmayacak. İşte nefis çemen tarifi…

11.01.2019Mutfak Tüyoları
Bulgaristan’ın 200 yıllık geleneği

Bulgaristan’ın 200 yıllık geleneği

Bulgaristan'ın Kalofer şehrinde 200 yıllık geleneğe sahip 'erkek halayı'nı sürdürmek isteyenler kentin ortasında geçen Tunca nehrine girerek sıfırın altında sekiz dereceye düşen dondurucu sokakta davul-tulum eşliğinde 'erkek halayı' çekti.

9.01.2019Seyahat
Eksi 10 derecede balık avı

Eksi 10 derecede balık avı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde vatandaşlar, hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesine rağmen tulumlarını giyerek girdikleri Habur Çayı’nda balık avlıyor. Türkiye’nin Irak sınırında bulunan Beytüşşebap ilçesinde Feraşin Yaylası ve Kato Dağı’ndan beslenen Habur Çayı'nda vatandaşlar, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü aralık ve ocak aylarında bile balık avlıyor. Taşarası, Günyüzü, Başaran ve Ayvalık köylerinde yaşayan vatandaşlar, hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesine rağmen tulumlarını giyerek balık tutuyor. Vatandaşlardan Halit Gökçe, “Yılın her vakti balık güzel ama kış aylarında daha güzel oluyor. Serpme yöntemiyle balık avlıyoruz. Tulum var ama bazen sırılsıklam oluyoruz. Hava sıcaklığı eksi 10 derece şu anda. Eşim oruçlu olduğu için balık istedi, ben de bu yüzden oğlumla beraber balık avladım. Kendimize yetecek kadar yakaladım, şimdi eve gidiyorum. Karlar altında balık tutmak daha güzel” dedi.

5.01.2019Haber
Balıkesirin yok olmaya yüz tutmuş peynirleri bu kitapta toplandı

Balıkesir'in yok olmaya yüz tutmuş peynirleri bu kitapta toplandı

Berrin Bal Onur ve Neşe Aksoy Biber'in kaleme aldığı '50 Peynirli Şehir Balıkesir' kitabı Balıkesir'in değişik yörelerinde üretilen peynirlerin hikâyesine odaklanıyor.

3.01.2019Kitap Sanat
Tulum eşliğinde koştular

Tulum eşliğinde koştular

28.12.2018Ankara
Tapas nedir, nasıl yapılır

Tapas nedir, nasıl yapılır?

Tapas İspanyol mutfağının en tanınmış lezzetlerinin başında geliyor. Aslında tapas tek başına bir yemek değil, birçok atıştırmalığın genel adıdır. İspanya’da geç saatlerde akşam yemeği niyetine yenen tapas’ı siz de yapabilirsiniz. Peki tapas nasıl yapılır?

13.12.2018Mutfak Tüyoları
Rize, Travel Turkey İzmir turizm fuarında

Rize, Travel Turkey İzmir turizm fuarında

6.12.2018
Zara estetik mi yaptırdı

Zara estetik mi yaptırdı?

Son albümü 'Derin Aşk 3' ile sevenlerinin karşısına çıkan Zara, önceki gün Etiler Akmerkez'de objektiflere yansıdı.

4.12.2018Magazin
Ispanaklı &TulumPeynirliRavioli|MucizeLezzetler

Ispanaklı&TulumPeynirliRavioli|MucizeLezzetler

MucizeLezzetler'inbugünkümenüsündeIspanaklı&TulumPeynirliRaviolivar!GülçinÇavdarcı'nınenfestarifiilesizlerle..

4.12.2018MucizeLezzetler

Kapanışizmir’de

30Kasım’davizyonagiren“HedefimSensin”ekibiİstanbul,Adana,AnkaraveEskişehir’inardındanİzmir’egidipsinemaseverlerlebuluştu.

4.12.2018Magazin

HaydarDümen:Dümenyapıyorçakal!

HürriyetyazarıAhmetHakan,OkanBayülgen'inçokkonuşulan“Seksibıraktım.Tamamenbıraktımveçokrahatım.Bütünkötülüklerinanasıseks"sözleriniHaydarDümen'esordu...

3.12.2018Magazin

Niğde'deçığaltındakaybolan2dağcıdanHilalkurtarıldı(3)

3.12.2018Merkez

Niğde'deçığaltındakaybolan2dağcıdanHilalkurtarıldı(2)

3.12.2018Merkez

"Enyakınarkadaşımınsevgilisi"

ÇarpışmadizisiyleekranagelenMustafaUğurlu,öncekiakşambirkadınarkadaşıylaCihangir’degörüntülendi.

3.12.2018Magazin

"Candan'la24yıloldu"

“CandanErçetinileayrıldılar”haberleriçıkanHakanKarahan,öncekigünNişantaşıCity’sAVM’deobjektifetakıldı

3.12.2018Magazin

Hamsişenliğinde2tonhamsi2saattetüketildi

1.12.2018

DanıştayüyeliğineseçmeveatamakararlarıResmiGazete'de

DanıştayüyeliğineseçmeveMilliSaraylarİdaresiBaşkanlığıileTarımveOrmanBakanlığınailişkinatamakararlarıResmiGazete'deyayımlandı.

28.11.2018Gündem

ManavgatHayvanBarınağı'ndaetkinlik

20.11.2018Manavgat

Karanfilkokulukarşılama

19.11.2018Torbalı

Denizvefarklıolmaçabası

Buhaftamodacamiasıikiönemlietkinliktehazırbulundu.VeikidavetedeDenizAkkaya’nınsıradışıtarzıdamgasınıvurdu.Modakonseyitartıştı:TopmodelDenizAkkayaşıkmı,rüküşmü?

18.11.2018Magazin

Türk-İş:Siyasetisadecezenginlermiyapacak

Ekonomidünyasınıngündemi,sürprizbirşekildeTBMM’yegelenveodayöneticilerine,siyasetteseçilemezse,görevlerinegeridönüşhakkıverenyasateklifioldu.Meclis’tekapsamıgenişletilendüzenlemeiçinişçiler,“Siyasetisadecezenginlermiyapacak”diyetepkigösterdi.

17.11.2018Ekonomi

Şampiyonboğayacoşkulukarşılama

16.11.2018Yusufeli

Karadeniz'inenpopülerenstrümanıarmonika,unutulmayayüztuttu

16.11.2018

Sonbaharkamplarınınolmazsaolmazları

Sonbaharınetkisiyledoğarenginiyeşildenturuncuvekırmızıyadönüştürmüşkenkamptutkunlarıkendileriniherfırsattadoğanınkucağınaatıyor.Ancakmanzaralarmuhteşemkenanlıkhavadeğişiklikleriiçinyeterincehazırlıklıdeğilsenizkampkeyfinizyarımkalabilir.İştesizesonbaharkampdeneyiminiziartıracaköneriler…

5.11.2018Seyahat

KGTÜ’dedivleobruğutulumpeyniriiçintoplantıdüzenlendi

1.11.2018Konya

DünyaKaradenizGünüİzmir’dekutlandı

31.10.2018İzmir

EngörkemlikaledehoronluCumhuriyetkutlaması

29.10.2018Çamlıhemşin

Yenidoğansarılığına"tulum"lutakip

Konya'da,SelçukÜniversitesi(SÜ)TeknolojiFakültesiöğrencisiYasinDoğanşah'ıntasarladığıtulum,yenidoğanbebeklerdesarılıkhastalığınınhastanedeuygulananfototerapitedavisininevdetakibininyapılmasınısağlayacak.

25.10.2018Teknoloji

Maceracılarahırsızkebabı

‘Medeniyetlersofrası’denildiğindeaklımızaHataymutfağıgelsedeKıbrısmutfağıaynıunvanıfazlasıylahakediyor.Kıbrıs;AntikYunan,Mısır,Arap,LatinAvrupaveTürkmutfağınınengüzelörnekleriniharmanlayarakgünümüzetaşıyor.Zeytinyağınınözelbirtürüolan‘karayağ’yemeklerinyanısıragençkızlarınsaçlarına,delikanlılarınisekaytanbıyıklarınasürülürdü.Macerayıanlatanhırsızkebabı,Kıbrıs’ta,kesinlikleistemenizvetadınabakmadandönmemenizgerekenbirlezzet.

22.10.2018Seyahat

AkademiBeyoğlugençlerehizmetvermekiçinhazır

20.10.2018Merkez

“BirUmutYeter”dekimnegiydi?

BaşrolleriniTolgahanSayışman,EsraBilgiçTöreveHazalSubaşı’nınpaylaştığı“BirUmutYeter”debuhaftahangikarakterneredengiyindi?

19.10.2018Televizyon

TOBBindirimliürünleriaçıkladı...İşteyüzde10indirimyapılacakoürünler

TürkiyeOdalar,BorsalarveBirliği(TOBB),üye365odaveborsaya,enflasyonilemücadelekapsamındaindirimyapılacakürünlerinlistesiniaçıkladı.Listedegıdadanmazota,bebekbezindenfarklıürünlerekadar400'üaşkınürünyeralıyor.İştemarketlerdeindirimyapılacakürünler

16.10.2018Ekonomi

Mantarlafarklıneyapabilirim?İştebirkaçfikir...

Lezzetlivesağlıklımantarlayapabileceğinizyemeklerinsınırıyok...İştemantarlayapabileceğinizlezzetler...

15.10.2018MutfakTüyoları

Piruhinedir?Piruhinasılyapılır?

19.yüzyılyemeklerindenbahsedenOsmanlısadrazamıMehmetKamilPaşa'nınyazılarındapirohiolarakgeçenpiruhi,mantınınbirçeşididir.Piruhininpüfnoktasıhamurundagizlidir.1saatkadarbuzdolabındabekletmekvehamurunuincecikaçmakgerekir.Peki,piruhinasılyapılır?

9.10.2018Keyif

Ziyaretçiyağdı!Akınakınorayagittiler

DOĞUKaradeniz’deyaylalaryazaylarındayerliveyabancıturistlerinakınınauğradı.Trabzon’daUzungölTurizmMerkeziileRize’deAyderYaylasıençokziyaretedilenyerleroldu.BuikiyaylayıiseRize’ninÇamlıhemşinilçesindekiPokutYaylasıtakipetti.

7.10.2018Ekonomi

PokutYaylası'naziyaretçiyoğunluğu

7.10.2018Çamlıhemşin

Yazar Sonuçları

Acun’dan boşandıktan sonra Şeyma Subaşı ilk kez konuştu: Hayalimdeki evlilik bu değildi!

Bu sefer teklif gazeteden geldi, “Şeyma boşanma sonrası konuşmadı, sorsana konuşur mu?’ dediler. Aradım, kabul etti.

27.01.2019

İzmir’in esnaf lokantalarını keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Havasından mı suyundan mı bilmem ama İzmir’de yediğim her şeyin tadı bir başka güzel geliyor. Kim bilir belki de otu etle, balığı limonla bozmadıklarından, en güzel böreğin lodosta değil de poyrazda açıldığını söyleyen güzel insanların elinden çıktığındandır…

16.01.2019

Magazinin yeni bir tadı var artık

Journo’da magazinin eski tadı niye yok başlıklı bir yazı yayınlandı.

7.01.2019

Sosyal hayatta 2018’in ‘en’leri

.

30.12.2018

2019 benim peynir yılım!

Yurt dışına uzun süreli seyahat edecek ya da Asya’ya kısa süreli de olsa bir ziyareti olan Türk yolcuların çantalarında “beyaz peynir” taşıması çok da alışılmadık bir durum değildir. Batı mutfağında kahvaltıda peynir kullanılmamasından ya da ekonomik koşullardan çekinenler “hiçbir şey olmazsa peynir ekmek yerim” mantığıyla taşırlar peynirlerini. Asya’da durum daha farklıdır. Asya mutfak kültüründen hoşlanmayanlar ya da denemek istemeyenler için “beyaz peynir” kalıp halinde bir kurtarıcı olarak çantadaki yerini alıverir. Yurt dışına tur düzenleyen tur şirketlerinin sıklıkla aldığı şikayet konusu “kahvaltıda peynir” üzerinedir. Niye yoktur, neden yoktur sorularından bunalan bazı tur firmaları, anlaşmalı otellerine beyaz peynir ve zeytin koydurmakta bulmuşlardır çareyi.

29.12.2018

Beyazın peşinde dağların zirvesinde: Erzurum

Sırtını Palandöken’e yaslamış Erzurum’un alametifarikası içinde barındırdığı pek çok güzellikte saklı. Bir yanınızda uluslararası kayak turnuvalarına ev sahipliği yapan Palandöken Dağı, bir yanınızda sayısız tarihi yapılarla dolu şehir merkezi… Ayrıca köşelerde bekleyen parmak ısırtan lezzetler de cabası… Şehrin yakınlarında bulunan Tortum Şelalesi, Oltu, Tepsicik göleti gibi doğa harikası yerler ise çok büyüleyici… Sizin için gezilecek yerlerden tadılacak lezzetlere kadar güzel bir Erzurum rehberi hazırladım…

28.12.2018

Konya yemekleri parmaklarımızı yedirtti!

Selçuklu kültürünü yemeklerinde yaşatan Konya, damağına düşkünler için tam bir cennet. Her köşesinde ayrı bir lezzet var. Konya’da bulunan lezzet duraklarını sizler için sıraladım. İşte size Konya lezzet rehberi…

14.12.2018

Tek atışta iki fiyasko

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’le kurduğu her iletişim...

8.12.2018

Analitik ve galaktik durumlar

Ajda Pekkan gibi umutsuzluk limanlarına demirleyip iç çekmemek ne mümkün?

10.11.2018

Pankarta dikkat

Urla Balıklıova’da pazar günü “Hayır” oyu kullananların tulum çıkarttığı temsili bir referandum düzenlendi.

5.11.2018

En İzmirli 8 ses

Çeşme, Alaçatı, Kordon hafızaya atıldı. Yemesi, içmesi, gezmesi tam tekmil yapıldı. Şehrin vitrini tamam, peki ya sesleri? Çalışmadığınız yerden sorarlarsa diye işte rehberiniz...

2.11.2018

Sonbahar kamplarının olmazsa olmazları

Sonbaharın etkisiyle doğa rengini yeşilden turuncu ve kırmızıya dönüştürmüşken kamp tutkunları kendilerini her fırsatta doğanın kucağına atıyor. Ancak manzaralar muhteşemken anlık hava değişiklikleri için yeterince hazırlıklı değilseniz kamp keyfiniz yarım kalabilir.

Tulum 2019

Tulum 2019

Related news

 • Suç Dünyasına Veda Edişini Anlatmıştı: Eski Çete Lideri Nedim Yaşar Kitabının Tanıtımı Ardından Öldürüldü
 • Saçları dökülen kadınlar, dikkat
 • Değer adı Alisher ne var Kökeni ve karakteri
 • Sıfırlama Diyeti - Ünlüleri Zayıflatan Diyet
 • Dachanın tasarımı: ne evet nasıl

 • Tulum

  Tulum


  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum

  Tulum