Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 2019

Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 2019
01.04.2019

Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 43

Tsaritsyn'deki "Hayat veren Bahar" tapınağı ve tarihi

Ortodoks kiliseler ve manastırlar Moskova'da zengin. Eski çağlardan beri, çanlarının kıpkırmızı çınlaması onun üstünde yüzüyordu. Muazzam Rusya'nın dört bir yanından, kutsal azizlerin kalıntılarına ibadet etmek ve üzüntülerini mucizevi simgelerden önce dökmek için hacılar vardı. Ve Lord bu gibi ikonları Beyaz taş takımına gönderdi. Onurlarına tapınaklar inşa edildi ve kutsandılar. Bunlardan biri Tsaritsyn'deki "Hayat veren Bahar" tapınağıdır. Onun hakkında hikayemiz.

Kutup baharı

Tsaritsyn'de Yaşayan Tapınak Kaynağı

Ama her şeyden önce,Onuruna simgesi ve tapınağı yazan hayat veren bir kaynak kutsanıldı. Gelenek, Konstantinopolis yakınlarındaki 5. yüzyılda kutsal Meryem'e adanmış bir korunun olduğunu söylüyor. Korunakta mucizevi bir bahar vardı. Our Lady kendini onu bulmak için bir yere insanları işaret ve niyetle ona gelir ve hastalıklardan şifa almak için dindar insanları komuta etmişti. İyileşilenler arasında sıradan insanlar ve imparatorlar vardı. mucizelerin fenomen için şükran olarak başlangıçta taş daire içinde kaynak sonucuna vardı ve daha sonra yanında bir taş kilise inşa. Ona iman ve dua ile hitap eden herkese, Tanrının Annesi şifa yolladı.

İlk ahşap kilise

Simge tapınağının bulunduğu site şimdiİsa'nın annesi "Hayat Veren Bahar" Tsaritsyno içinde Catherine II kapsamında, sadece 1775 yılında adını aldı ve bir konak siyah çamur hiç uğramadan. 1680'de Prens AS Golitsyn efendisi oldu. O ve ailesi harap olan malikâneyi yeniden inşa ettiler ve ahşap bir kilise inşa ettiler. Ama çarpı silahşör ayaklanmalar gelip cinsi Golitsyn dahil Sofya rezalet tüm destekçileri, içine düştü var. Çiftlik götürüldü ve hazineye gitti.

Taş tapınağı Tsaritsyn'deki "Hayat veren Bahar"

1713'te Çar Peter bunu olağanüstü bir ödüle sundu.ahşap kilisenin yerine yeni bir taş inşa eden devlet adamı DK Kantemir. Zamanla, mirasçılar tarafından tekrar tekrar inşa edildi ve uzun yıllar atalarının mezar kümesi olarak görev yaptı. Bir sonraki mülk sahibi Empress Catherine II, Kantemir ailesinden satın aldı. Mimar Bazhenov'a binaların bütününü yeniden inşa etmesini ve Tsaritsyno üzerinde çatlaklı Kara Çamur adını değiştirmesini emretti. Bundan böyle yazlık konutlarından birine ev sahipliği yapıyordu.

Tsaritsino'da yaşayan bir kaynak tapınağı

Tarih boyunca "Hayat veren"Tsaritsyno Kaynak" defalarca yeniden inşa edildi ve yenilemek. Bazen bu bazen ücretleri meslekten olmayanlar üzerinde zengin sponsorlar pahasına yapıldı. Üzücü kader uygun bir bahane ile geldi ve tapınak kapattıkları 1939. Godless otoriteleri onu başına gelen. Tarihsel anıtlar, mimari şaheserleri başka bir kullanım bulmuştur. Başlangıçta, o, trafo kutusunda sonra matbaayı yerleştirildi ve son olarak, ağaç işleme tesisi. Sonuç olarak, onun ekipmanın işten titreşim önemli hasara ve binanın duvarlarını çekmiş, onların p anket.

Kilisenin yapısının cemaatlere dönüşü

1990'da Tsaritsyno'daki "Hayat Veren İlkbahar" tapınağıyine inananlara geri döndü. Başrahip rehberliği altında, Archpriest George Breev, iyileşmesi başladı. Tapınağa orijinal bir görünüm vermek için, Tsaritsyno arazisinin envanteri ve eski cemaatlerin hatıraları arasında korunan belgeler kullandılar.

Tsaritsyn Hayat Veren Kaynağı Our Lady simgesinin Tapınağı

Şu anda, kilisenin bölge hayatı içerirkendi içinde en çeşitli yönleri. Günlük ibadet hizmetlerinin burada yapıldığı gerçeğine ek olarak, zengin bir kilise kütüphanesi de inananların hizmetindedir. Ortodoks okulunun öğrencileri ve tüm gelenler olarak katılın. Pazar okulu temelinde, Ortodoks topluluklarına destek vermenin yanı sıra, hapishanedeki insanlar için bir destek grubu da düzenlendi. Tsaritsyno'daki "Yaşam Taşıyan Kaynak" tapınağı, avukatlar ve psikologlar tarafından yürütülen hacı gezileri ve hayırsever istişarelerin organizasyonu için yaygın olarak bilinir.

Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 2019

Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 2019

Related news

 • Köpek niye niye Sebepler neler
 • Guatr hastalığını yenmek elinizde
 • TTG. Kandaki hormon seviyesi
 • Mavi Taç Modeli Mekik Oyası Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Dondurmalı Kuruyemişli İrmik Helvası

 • Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 53

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi


  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 17

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 91

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 26

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 79

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 50

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 88

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 100

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 84

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 88

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 53

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 59

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 36

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 96

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 54

  Tsaritsyndeki Hayat veren Bahar tapınağı ve tarihi 27