Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakımTropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım

23.05.2019

Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 43

Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım

En yaygın temsilcilerinden biriaroid ailesi - diffenbachia cinsi. İç mekan bitkileri, 30'dan fazla çeşidi büyüdükçe, içlerinden yaprak ve büyüklükte boyama için en uygun olanı bulabilirler. Bu bitkiler birçok ofis ve evde görülebilir - bu yüzden bize tropik diffenbachia alıştı. Bitki için evde bakım, ana kurallara hakim olacak kadar basittir.

Diffenbachia nereye yerleştirilir?

Dieffenbachia: evde bakımDiğer herhangi bir tropikal iç mekan gibibitkiler, diffenbachia sıcaklık, nem ve ılımlı aydınlatma gibi. Odadaki izin verilen minimum sıcaklık +17 derecedir, maksimum değer ise +30'dur. Havadaki nemin yetersiz olması durumunda, bitki derhal soldurma ve düşen yapraklar ile reaksiyona girer. Bir diffenbahia'nın çok nemli havasına zarar vermek neredeyse imkansızdır. Uygun aydınlatma ile, bitki banyoda bile yer alabilir - böyle bir yer diffenbachia aşık olacak. Tropikal bir bitki için evde bakım, en iyi aydınlatma seçeneğini seçmeyi gerektirir. Işığa olan ihtiyaç ılımlıdır, güney cepheye bakan bir pencerenin yanına yerleştirmek, yapraklar üzerinde yanıklara neden olabilir. Işık yeterli değilse bitkinin rengi söner. Radyatörün yanında veya taslaklarda bir küvet veya tencere kurmak kesinlikle yasaktır.

Dieffenbachia: evde bakım

Diffenbachia iç mekan bitkileri

İlkbaharın ortasından sonbahar başlarına, bitkinin toprakta bol sulama ve düzenli gübrelemeye ihtiyacı vardır.

Tercihen toprağı sabahları nemlendirin. Aktif büyüme döneminde, potadaki toprak her zaman nemli olmalı, üst tabaka kuruduktan sonra sulama yapılabilir.

Dinlenme suyu döneminde diffenbachia ılımlı olmalıdır. Toprağı çalkalamamak önemlidir, aksi takdirde köklerin çürümesi başlayacaktır.

En iyi giyinme 2-3 haftada bir yapılır. Süs-yaprak döken bitkiler veya organik için herhangi bir mineral gübre için uygundur. Dinlenme döneminde (sonbahar), bitki beslenmez.

Diffenbachia kapalı çiçekler

Diffenbahia için, yaprakları püskürtmek de önemlidir. Prosedür günde birkaç kez önerilir (orta veya düşük neme maruz kalır). Bunu yapmak için saf su kullanın. Yaprakların düzenli olarak püskürtülmesi, diffenbachinin yetiştiği doğal olanlara mümkün olduğunca yakın koşullar yaratılmasına yardımcı olur. Bu bitki için evde düzenli hijyen prosedürleri ve nakli olmadan bakım imkansızdır. Solmuş ve kurumuş yaprakları ve sürgünleri zamanında temizlemeyi unutmayın. Budama, bitkinin zehirli suyu nedeniyle yalnızca eldivenlerde yapılır. Deriyle veya gözlerle temasında derhal bol su ile yıkayınız. Haftada bir kez, bitkinin tüm parçalarını yumuşak bir süngerle tozdan silin. Diğer dekoratif-yaprak döken houseplantlar gibi, diffenbachia periyodik transplantasyon gerektirir. Aktif büyüme döneminde bunu yapmak arzu edilir. Drenaj tabakasını tamamen değiştirmek ve yeni toprağın yerini alarak fazla toprağın köklerinden çıkarmak için ekim yapılması önerilir.

Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakımTropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım

Related news

 • Fındık Kremalı Sıcak Çikolata Videosu
 • Pratik bir çözüm - lastikten kendi başına vazolar
 • İdrardan Gelen Kurt
 • Polyester Süs Modelleri
 • İmar barışında hesaplama sistemi değişti: İş dünyasına kolaylık sağlandı

 • Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 92

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım


  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 78

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 30

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 45

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 2

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 86

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 54

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 46

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 37

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 80

  Tropics Kraliçesi - dienenbachia: Evde bakım 76