Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi 2019

Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi 2019 Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

Teknik özellikleri olan traktör T-40çok iyi, bir kez SSCB'de serbest bırakıldı. Ancak bugüne kadar çiftçilere ve küçük girişimcilere yönelik en popüler modellerden biri olmaya devam ediyor. Herkes tarafından iyi bilinen bu güvenilir tekerlek modeli, tarımdan uzak insanlar bile, her şeyden önce güvenilirliği ve çok yönlü işlevi nedeniyle takdir edilmektedir.

Birazcık geçmiş

Traktör T-40, Sovyetler Birliği'nde, Lipetsk, 1961'den 1995'e Farklı zamanlarda, montaj hattında yapılan değişiklikler montaj hattından çıktı. 1972 için 1961'den traktörün iki tür sunar: asıl T-40 arkadan çekişli ve 1972 yılında dört çeker T-40 A. dünya tarım makineleri yeni modifikasyon gördü - T-40 M. Özellikler Bu traktör birkaç diğer vardı . Örneğin, daha fazla kilo aldı. Buna ek olarak, T-40 M tasarımcıları önde gelen köprüleri değiştirme fonksiyonunu sağlamıştır.

Tüm üretim süresince, bir milyondan fazla traktör üretildi. T-40 modelleri, kolektif ve sovkhoz tarlalarında ve belediye araçlarında yaygın olarak kullanıldı.

traktör t 40 özellikleri

modifikasyonlar

Yukarıda tarif edilenlere ek olarak, çeşitli zamanlarda Lipetsk tesisi traktör üretti:

 • T-40 AP. Bu traktörler şehirlerde ve toplumsal hizmetlerde kullanım için tasarlanmıştır.
 • T-40 AN. Bu model, büyük bir yerden yüksekliği vardır ve ağırlıklı olarak yamaçlarda çalışmak için kullanılır.
 • T-40 am. Bu modelin teknik özellikleri temel model ile neredeyse aynı. Aradaki fark daha iyi açıklanabilir. Bu traktör, hareket halindeyken ve motoru bir elektrik marşıyla çalıştırırken ön sürücünün otomatik olarak açılıp kapanmasıyla T-40 M'nin bir modifikasyonudur.

T-40'ın diğer modifikasyonları üretildi, tabandan biraz farklıydı ve mükemmel performans özelliklerine sahipti.

Ana avantajları

T-40 modellerinin avantajı, teknik özellikleriaşağıdaki makalede ele alınacak olan, öncelikle evrenselliği olarak kabul edilmektedir. taşıma için modeli kullanmak için izin verilen sürme vb biçme, istifleme, Dizi arasında bitkiler işlemesi, kar temizleme, ...: bir traktör satın, farklı tarım işlerinde çok sayıda sadece üretmek mümkündür Tek yapmanız gereken T-40 traktöre bir arabası takmaktır. Bu durumda saman, dal, çöp vb. Taşımak mümkün olacaktır.

t 40 özellikleri

Çiftçiler arasında bu Sovyet modellerinin popülaritesiT-25 ve daha ciddi - "Beyaz Rusya" - daha hafif ekipman için tasarlanmış monte cihazlar ile güçlendirilmiş olması gerçeği de hak ediyor. T-40 traktörleri de iyi kabul edilir:

 • iyi ülkeler arası yetenek ve manevra kabiliyeti;
 • onarım kolaylığı ve herhangi bir ayrıntıyı kolayca elde etme yeteneği;
 • yönetim sadeliği.

Bu modelin avantajları da değilÇok fazla yakıt tüketimi ve güvenilirlik. Çok nadiren T-40 traktörler kırın. Bu modelin şanzıman ve şasi bileşenleri büyük bir güvenlik marjına sahiptir. Hizmetinin uzun vadesini belirleyen şey budur. T-40 M traktörü, teknik özellikler çok iyi ve temel T-40 modelinin diğer modifikasyonları aynı geniş yelpazede avantajlara sahip.

t 40 m teknik özellikler

T-40'ın dezavantajları

Bu modelin ana dezavantajı, çiftçilerin bunu dikkate almasıdır.gürültü. Bu bağlamda, modern traktörlerle karşılaştırmak elbette ki imkansız. Ayrıca T-40'ın minörlerine çok küçük, rahatsız edici bir kabin var. Bazı durumlarda, üstte sadece tarps ile kaplıdır. T-40 standında ısıtmak, ancak bu teknolojinin sahiplerinin çoğunun görüşüne göre yetersiz. Elbette, iş sırasında ve özellikle çok soğuk ya da sıcak havalarda traktör sürücüsü çok rahat değil. T-40 modellerinin dezavantajları, bazı çiftçilerin, çok etkili frenler olmadığını ve özellikle etkili bir soğutma sistemi olmadığını düşünmeleridir.

Tasarım Özellikleri

Traktör T-40, teknik özellikleribasitçe dikkat çekicidir ki, bugün bile, çıktının kesilmesinden 20 yıl sonra bile başarılı bir şekilde, tarımsal işlerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Çok yönlülük, güvenilirlik ve işlevsellik aşağıdaki tasarım özellikleriyle sağlanmıştır:

 1. Arka tekerlekleri sert bir süspansiyona ve genişlemiş bir çapa sahiptir.
 2. Gerekirse, zemin açıklığı ve bu modelin iz genişliği değiştirilebilir.
 3. Traktör üzerinde, sıralar arası boşlukta çalışmak için diğer, daha dar tekerlekleri takmasına izin verilir.
 4. Arka tekerlekler "içeriden dışarı" monte edilebilir. Bu, yamaçlarda çalışırken traktörün stabilitesini artırır.
 5. Güçlü bir motor, herhangi bir karmaşıklığın tarımsal çalışmasını yapmanızı sağlar.
 6. Traktör 2 adet PTO şaftı vardır: Yan ve arka. Bunların her biri ya tek bir ya da senkronize bir sürücüden çalışabilir.
 7. Şanzıman, şaftların uzunlamasına değil, enine bir konumuna sahip değildir. Redüktör doğrudan kuplajın arkasında bulunur.
 8. Direksiyon hidrolik güçlendirici ile donatılmıştır.

traktör t 40 m teknik özellikleri

Motor T-40: özellikler

T-40 - oldukça güçlü ve aynı zamandayüksek hızlı model. Bu özellikler öncelikle tasarımının güvenilir bir motor kullanması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Önceden D-37 olarak işaretlenmiş ve 37 litre kapasiteye sahipti. a. Şimdi bu motor, OAO VMTZ tarafından D-144 olarak üretildi. T-40'da iki çeşitten biri monte edilebilir: 37 veya 50 litre. a. Bu motorun özellikleri aşağıdadır.

parametre

D-144 36,8 (50 hp)

D-144 27.23 (37 hp)

Dönme hızı (rpm)

1800

1500

Silindir sayısı

4

4

Silindir hacmi (L)

4.15

4.15

Ağırlık (kg)

375-390

375-390

boyutlar

919 x 741 x 848

919 x 741 x 848

Dört zamanlı T-40 motorudizel yakıtı. Hava soğutma sistemine sahiptir. Traktörü D-37 motorlu bir modelden D-144 ile ayırt etmek zor değildir. İlk başlık yuvarlanır, ikinci - dikdörtgen.

t 40 özellikleri yakıt tüketimi

Teknik Özellikler T-40

Böylece T-40, işlevsel ve neredeyse evrensel bir modeldir. Bu tekniğin hangi özellikleri farklıdır, tablodan öğrenebilirsiniz.

parametre

değer

Diş sayısı

7

Hız (km / h)

1,82-30

ters

Tüm programlar

Çekiş aralığı

675-1100

Agroteknik boşluk

ayarlanabilir

Parça (mm)

1800'e kadar

transmisyon

Mekanik, sekiz vitesli

Şanzıman yağı sınıfı

TE-15-EFO, MITU 38-1-264-68

Ağırlık (t)

2.3

Gördüğünüz gibi T-40 teknik traktörözellikleri mükemmel. Sovyet döneminin diğer traktörlerinden, bir ters iletim mevcudiyeti ile ayırt edilir. Bu, çeşitli ekleri kullanırken de dahil olmak üzere tersine çalışmasına izin verir. Bu durumda, tüm traktör hızları kullanılabilir.

boyutlar

Traktör T-40, 3660 x 1620 x 2530 mm boyutlarına sahiptir. T-40 A'nın modifikasyonu, tabandan biraz daha uzundur (neredeyse 200 mm). Aynı zamanda, dört tekerlekten çekiş T-40 A, T-40'dan daha fazla yaklaşık 300 kg - yaklaşık 2.5 ton ağırlığındadır.

Yakıt tüketimi

Çeşitli türlerde iş yaparken, bu göstergeT-40 traktöründe ve diğer herhangi bir teknikte değişiklik gösterebilir. Elbette, D-144 motorlarının yakıt tüketimi, değişikliklerine bağlıdır. Aşağıdaki formül tarafından kullanılan dizel miktarını hesaplayın:

 • P = 0,7 x R x N, burada R - özgül yakıt tüketimi, N - motor gücü, 0,7 - kW'den l'ye aktarım katsayısı. a.

Her durumda, ve bu açıdan iyiT-40 özellikleri. Sovyet zamanlarında baz modelin yakıt tüketimi sadece 7,2 kg / saat idi. Ancak, farklı uzmanlık çalışmalarını gerçekleştirirken, aynı zamanda artırabilir veya azaltabilir.

t 40 teknik şartnameler

Yorumlar ve fiyatlar

Çoğu zaman, bu markanın traktörleri küçük kazanıyorÇiftçiler ya da hatta sadece büyük arazileri olan köylüler ellerinde. T-40'ı genellikle tarlayı kaldırmak ve tarımsal ürünleri taşımak için kullanın. Bu modeller hakkında çiftçilerden gelen yorumlar çoğunlukla olumludur. Elbette, bazı parametrelere göre (makine operatörü, kapasite vb. Için konfor), bu traktörler modern modellerden daha düşüktür. Ancak, aynı zamanda daha ucuzdurlar. Onlar için fiyat, düğümlerin ve mekanizmaların bozulma derecesine bağlı olarak, 100-350 bin ruble arasında değişmektedir. İsterseniz, teknik özellikleri, 16'ya kadar olan pistlerde kullanılmasına izin veren T-40 AM traktörünü satın alabilirsiniz.yaklaşık, T-40 M, T-40 AN veya başka herhangi bir değişiklik. Bunların hepsi şu anda pazarda oldukça geniş bir şekilde temsil edilmektedir. T-40 traktörler ve gerekli ataşmanlar için satıldı.

Bu modeller de popülerdir çünkü bizim zamanımızda, onlar için gerekli olan tüm parçalar ve bileşenler kesinlikle üretilmekte ve satılmaktadır.

motor t 40 özellikleri

Gördüğünüz gibi T-40 teknik modeliözellikleri (operasyonel olanlar gibi) sadece mükemmel. Her durumda, fiyat / kalite oranı onun için çok iyidir. yeni bir modern traktör göze alamaz olanlar için, maliyeti nadiren az 400-500.000. Ruble, eski edinimi, ancak güvenilir Sovyet modeli kesinlikle düşünmelidir.

Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi 2019

Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi 2019

Related news

 • Asimetrik Etek Kombinleri
 • Quinta tonalities çemberi
 • Otlu Tava Böreği Yapılışı
 • İnternette ekleri olan ve olmayan para kazanma
 • Azinox ilacı: kullanım talimatları

 • Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi


  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi

  Traktör T-40: spesifikasyonlar, ebatlar, yakıt tüketimi