Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu 2019

Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu 2019 Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu?

Rusların araç sayısıyılda birkaç bin artar. Bu nedenle, trafik sıkışıklıklarında her gün iyi bir zaman harcadığımız şaşırtıcı değildir. Karada sık sık tıkanıklık aynı yerde ve belirli saatlerde gerçekleşir. Bu bağlamda, bu tür alanlardaki yollarda geri döndürülebilir hareketli organize bantlar bulunmaktadır.

Tek başına ters, ters anlamına gelir. Karayolu trafiğinde - bir şahide iki yönde bir araç üzerinde hareket etme yeteneği.

geri dönüşümlü trafik ışık kuralları

Yani, önce akış bir yönde, daha sonra da sayaç taşır. Hareketin yapıldığı bant aynı kalır.

Ters ışıklı trafik ışıkları, ne oldu?

"Geri hareket" terimi herkes tarafından duyuldu.şoför. Bununla birlikte, hepsi onunla gerçekte yüzleşmedi. Ters hareket genellikle belirli bir zamanda kullanılır.

Bu gruplara duyulan ihtiyaç,trafik yoğunluğunun gün boyunca değiştiği yolların bölümleri. Örneğin, sabahları evlerin tamamı acele, akşam aksine akşamlar. Ve saatlerce tıkanıklık yaratmamak için özel gruplar tanıtıldı.

Hareketin düzenlenmesi,trafik ışıkları, yol devriyesi memuru veya yol çalışanları. Ters çevrilebilir trafik ışığı bulunduğu şerit boyunca hareketi kontrol eder.

trafik sinyali

Bazen bu trafik ışıkları tünellerde kullanılır. satırların üzerine kurulu, bunlar kısa bir zaman süre içinde trafik kazalarının kulvarında ya karayolunda üzerinde onarım çalışmaları sırasında trafik çözmek için olabilir.

Geri döndürülebilir şerit işaretleri

Herhangi bir sürücü suçlu olmak istemiyoryol kazası Bu nedenle, her otomobil sahibi trafik kurallarını hatırlamalı ve zaman zaman kuralları her yıl değiştirdiği için bunları tekrar etmelidir.

Yani, sürücünün dikkat etmesi gereken tersinir hareketin ana işaretleri:

 • Geri dönüşümlü trafik ışığı.
 • Geri dönüş hareketi ile bandın başında imzalayın.
 • Düzen, şeridin her iki tarafında bir çift aralıklı çizgi biçimindedir.

nişanlar

Ters hareket beyaz okla gösterilirmavi bir arka plan üzerinde yukarı ve aşağı iki ipuçları ile. Buna göre, aynı işaret, ancak kırmızı bir çizgi ile çarpı işareti, ters şeridin ucunu gösterir.

geri dönüşümlü trafik ışığı

Bu gruba yaklaşırkenmetre sayısını gösterir. Örneğin, beş yüz metre için tersinir bir sıra bulunur. Bu nedenle, beyaz bir iki taraflı ok ve 500 m'nin altında beyaz bir arka plan üzerinde bulunan işaret, şeridin başlangıcından yarım kilometrelik bir mesafede belirlenir.

İşaretin "tersine çevrilebilir hareket" inin hareket alanının kesişimleri içerebileceği belirtilmelidir. Hareketin bu tip yolun tamamlanması yalnızca işareti okur Açık "ters hareketini End".

işaretleme

Ters ve normal hareketi ayırt etmekbantlar her sürücüye yapabilmelidir. En azından ikincisi sadece bir yönde hareket etmenize izin verdiği için. Bir tersine hareket zamana göre değişir. Çizgileri, karayolunun ortasında bulunur. İşaretleme çift kesikli bir çizgi gibi görünüyor. Ve bir katı (beyaz) parçanın uzunluğu, aralarındaki üç boşluk aralığına eşittir.

geri dönüşümlü trafik ışığı ne olduğunu

Yolda markalamanın çeşitleri:

 • Yolun ortasında bir satır. Bu işaret, anayolun geri dönüşlü harekete sahip iki bant olduğunu gösterir. Çizginin her iki tarafında bulunurlar, yani sağ ve sol taraflarında.
 • Birkaç satır. Bu işaretleme yöntemi ile, her iki tarafta da çift kesikli çizgilerle sınırlanan işaret.

Yolun neden olduğu belli değilters şeritleri gösteren işaretler. Sonuçta, her zamanki gibi. Ters şeridi üzerinde hareketin olduğu yolu gösteren bir işaret vardır. Ama hangisi belirtilmemiş. Trafik ışığını tersine çevirmek - aynı zamanda bir grup arayışında asistan değil. Sonuçta, sadece onun boyunca hareketi düzenler, ama hiç bir anlamı yoktur. Bu şeridin nerede olduğunu belirlemek ve bir işaretleme var. Ve işte budala geliyor. Kuru havalarda, şeridin yerini bulmakta sorun olmaz. Ama hatları kaplayan kar veya çamur ile ne yapmalı? Sonuçta, herhangi bir işaretleme yoksa, geri dönüşümlü bantlar yoktur. Bu soruya şu ana kadar hiç kimse kesin bir cevap vermedi.

Ters ışık sinyallerinin önemi

Daha önce de belirtildiği gibi, şerit üzerindeki hareketters trafik ışığını düzenler. Yolculuk kuralları, sinyallerine göre, normal olanlara benzer. Ana fark, görünüştür. Normal trafik ışıklarında sinyal kırmızı, sarı veya yeşil renkli bir daire gibi görünüyorsa, ters yönde bu işaretlerdir.

semboller:

 • Kırmızı bir harf X şeklinde bir trafik lambasının sinyali - üzerine monte edildiği ters şerideki hareketi yasaklar, çünkü bu zamanda zıt yöne gitmeye başlar.
 • Eğimli bir ok gösteren bir işaret. Onun noktası sağa veya sola yönlendirilmiştir. Bir kimsenin izin verici bir sinyale erkeğini değiştirdiğini veya bunun tersini bildirir. Ve sürücü okun işaret ettiği şeridi yeniden düzenlemek zorundadır. Normal yuvarlak trafik lambasının sarı sinyali hareketi yasaklar, ters sinyal yoktur. Hareket etmeye başlamak için her şeye sahipsiniz ve kırmızıyı açmadan önce şeridi değiştirmeyin.
 • Yeşil bir ok şeklindeki trafik ışığı sinyali, üzerinde yüklü olduğu sıra boyunca araç üzerinde hareket etmenizi sağlar.

Trafik ışığının hareketi, sadece üzerinde bulunduğu ters şeridinde düzenlediğini unutmayın.

Ters tarafında hareket

Ters trafik ile yolda seyahatözel özenle yapılmalıdır. Kuralların koşulsuz yerine getirilmesini gerektirir. En ufak bir hata ya da yavaşlama, ve şimdi önünüzdeki şeritte, sadece birkaç saniyelik süre hepinizle aynı yönde hareket etmesine rağmen.

bantların hareket

Görünürlük bölgesinde yeniden inşakontrol edilebilir bir sinyal ile geri dönüşümlü yolda demektir. Hareket ederseniz ve bir yasaklama sinyali belirirse, eylemleriniz grubun erken çıkışında yoğunlaşmalıdır. Ayrıca, herhangi bir zamanda etkinleştirme sinyali ile bırakabilirsiniz.

Ters şerit boyunca hareket etmek, tamamlandığını gösteren işarete kadar mümkündür. Sürüşten sonra normal trafik kuralları tarafından düzenlenir.

Ters yollarda trafik kuralları birkaç noktada özetlenebilir:

 • Geri vites çubuğunun üzerindeki yeşil veya sarı trafik ışığı ile girişe izin verilir.
 • Trafik ışığı kapatıldığında veya kırmızı ışık açıldığında, aracınızı geri vites şeridine geçirmesi yasaktır.
 • Trafik lambasında kırmızı bir ışık yandığında veya çalışmayı durdurursa, SDA ters şerideden hemen çıkış yapılmasını gerektirir.

Ters ışıklı hareket kapalı

Ters trafik ışıkları söndüğünde veya kullanılamıyorsa, şeritlerde trafik yasaktır. Bir taraftaki işaretlerle işaretlendikleri veya hiç bir şekilde işaretlenmedikleri durum özeldir.

Her iki tarafta da çift şeritli bir çizgi ile gösterilen şeritlerde, bağlantısız veya eksik trafik ışıklarının çıkışları sırasında çıkış yapmak kesinlikle yasaktır.

Ters hareketin nüansları

Tersin sarı sinyali hakkında ilginç bir gerçektrafik ışığı: okun noktası herhangi bir komşu tarafa işaret edebilir. Prensipte sağ şeritte yeniden inşa etmek oldukça basittir. Ama sola gitmek ilginç bir manevradır. Sonuçta, okun yönü, kesinlikle belirtilen taraf üzerinde yeniden oluşturmanızı zorunlu kılmaz, ancak sadece bilgilendirir. Bundan sonra, sola döndüğünüzde, geçişine izin verilen trafik kurallarını ihlal etmeden sağ şeride ilerleyebilirsiniz.

Ters ışık sinyalleri

Çoğu zaman sürücüler yanlış çıkış için cezalandırılırgeri dönüşümlü yoldan her zamanki olana kadar. Bir para cezasına çarptırılmaması için, SDA puanlarından birini hatırlamak gerekir. Aracınız, sağa dönüş yolunun sağda tamamlandığı yolun kavşağında, en sağ sıraya yerleştirilmelidir. Daha sonra sola dönmeyi planlıyor olsanız bile.

Ters hareket ile geçiş yolları, sıradan kavşakların geçişi olarak bu kuralları dikkate alarak gerçekleştirilir. Bu her zaman hatırlanmalı ve hareket zor olmayacaktır.

Geri dönüşümlü trafik bulunan bir yolda durmak kesinlikle yasaktır.

Geçiş işaretlemesine yalnızca, göreceli olarak sağdaki konumunuz varsa izin verilir.

para cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması cezalandırmayı gerektirir. Yapmamanız için sizi tam olarak tehdit eden şey, elbette, ihlal ettiğiniz şeylere bağlıdır.

ters hareket

Örneğin,Geriye kalan şerit, beş yüz ruble ve üzeri para cezası alır. Ve ışıklar kapalı veya eksik olan çıkış için, penaltı iki kat daha büyüktür. Tüm kısıtlama önlemleri, SDA'da sıklıkla değişiklik yapıldığından, liste yapmak anlamsızdır. Asıl önemli olan, yolun kurallarını takip etmemenizin, gelecekte başka bir insanı mahrum edemeyeceğini hatırlamaktır.

Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu 2019

Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu 2019

Related news

 • Ebola ateşi nasıl bulaşır: ateş belirtileri ve tedavisi
 • Zararlı ne demektir Yıkıcı kişi, yıkıcı çatışma, yıkıcı kişiler arası etkileşim
 • Vücut Kitle Endeksi Hesaplama
 • Göz Renginize Göre Makyaj Seçiminiz
 • Yaz Şort Kombinleri 2019 – 2019

 • Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu


  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu

  Ters ışıklı trafik ışıkları - ne oldu