Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 78 20.02.2019, 11:00

Terapötik krema "Elidel": kullanım ve kullanım talimatları

"Elidel" ilacı, topikal kullanıma yönelik anti-inflamatuvar ilaçları ifade eder. Ana aktif madde pimekrolimustur.

"Elidel" ilacının farmakolojik özellikleri

Eczacı eleştirileri ve talimatlarıilacın özellikleri hakkında bilgi. Pimekrolimus'un ana bileşeni askomisin makrolactam'ın bir türevidir. anti-enflamatuar özellikleri ile, madde, mast hücreleri ve T-lenfositleri aracıların ve sitokinlerin üretimini ve salgılanmasını inhibe eder. Pimekrolimus, fibroblastlar, keratinositler ve endotel hücrelerinin büyümesini etkilemez. "Elidel" ilacı yüksek anti-enflamatuar etkinliği ve bağışıklık sistemi tepkileri üzerinde zayıf bir etkiyi birleştirir.

Yerel kullanımda, pozitif olan "Elidel" merhemi, kandaki konsantrasyonu düşüktür, metabolizmanın özelliklerini belirlemek imkansızdır.

"Elidel" ilacının endikasyonu ve kullanımı

Doktorların yorumları,Herhangi bir egzamanın tedavisinde kullanılan ilaçlar (atopik dermatit). Tedavi süresi doktor tarafından belirlenir ve hastalığın ciddiyetine ve evresine bağlıdır.

Merhem günde 2 kez ince uygulanmalıdır.tabaka, egzama tarafından etkilenir ve ilaç tamamen emilir kadar hafifçe ovun. "Elidel" kreminin, yüz, baş, boyun ve bebek bezi döküntüleri gibi cilt bölgelerine uygulanmasına izin verilir.

Uzun süreli tedavi ilkEgzama belirtileri, hastalığın şiddetli bir şekilde yayılmasını ve daha da ilerlemesini önleyecektir. Tedavi için "Elidel" kremi kullanılır. İncelemeler, hastalığın semptomları kaybolana kadar günde iki kez kullanılmasını önermektedir. Egzamanın nüksetişinin ilk belirtisinde hemen tedaviye devam edilmelidir.

Merhem uygulandıktan sonra yumuşatıcı ilaç kullanmak gerekir. Ancak su prosedürlerinden sonra (duş, banyo), ilacı kullanmadan önce yumuşatıcı kremler uygulanır.

Pimekrolimusun önemsiz sistemik absorpsiyonuna bağlı olarak, tedavi süresi veya kullanılan krem ​​miktarında herhangi bir sınırlama yoktur.

Kontrendikasyonlar ve ilacın "Elidel" yan etkileri

Doktorların yorumları, pimekrolimus ve ilacın diğer bileşenlerine karşı aşırı duyarlılığı olan bir ilaç kullanılmasını önermemektedir. Üç aya kadar çocuklar için krem ​​(merhem) kullanmayın.

Yan etkiler krem, tahriş, kızarıklık, kızarıklık, folikülit uygulama alanında yanma hissi ile karakterizedir.

Nadir durumlarda, impetigo vardır,molluscum contagiosum, herpes simplex (herpes zoster). Uygulama yerlerinde ağrı, skar, parestezi, ödem, kuruluk, fraktür, papilloma oluşabilir. Şişlik, kaşıntı ve döküntüyü önlemek için ilaç zehirlenme durumunda kullanılmamalıdır.

İlaç "Elidel" kullanımı ile ilgili özel talimatlar

Yorumlar ve talimatlar, bir viral enfeksiyondan etkilenen cildin krem ​​üzerine uygulanmasını yasaklar. Fungal veya bakteriyel patolojilerle, ilaç sadece enfeksiyondan kurtulduktan sonra kullanılabilir.

Terapi sırasında, hastalar suni aydınlatmada veya güneşte kalmalıdır (tamamen bundan kaçınmak daha iyidir).

Merhem mukoza zarlarına uygulanmamalıdır, buralarda veya gözlerde ilaçların kazara yutulması, hemen su ile yıkanmalıdır.

İlacın hamile kadınlar üzerindeki etkisi ile ilgili çalışmalar veemziren kadınlar bulunmadığından, ilacı reçete ederken belirtilen süre boyunca dikkatli olunmalıdır. Meme bezlerinin bölgesine merhem sürmemesi tavsiye edilir.

Tüpü açtıktan sonra, krem ​​bir yıl içinde kullanılmalıdır.Related news

 • Ceyda Düvenciden eşine ilginç kutlama
 • Şifalı otlar. Johns wortun terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları
 • Lavrov: ABDnin İrana yaptırımları tamamen gayrimeşru

 • Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 62

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları


  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 67

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 83

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 11

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 97

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 3

  Terapötik krema Elidel: kullanım ve kullanım talimatları 25