Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldırTeosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır
Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

Teosyal dinamik dolgu maddesi nedir?

Özellikle kadınlar için, yıllar geçtikçe vücutta meydana gelen yaşlanma belirtilerinden yüzde meydana gelen belirtiler en çok şikayet edilen belirtilerdir. Zaman içerisinde cildin genç yapısını kaybetmesi, yaşlanma belirtilerinin yüz üzerinde kendini çok net bir şekilde belli etmeye başlaması gibi belirtiler cildin bu süreçler içerisinde incelmesine, kuru bir yapıya sahip olmasına ve daha da önemlisi esnekliğini yitirmesine neden olmaktadır.

Cildin kendi içeriğinde yer alan ve sıkı bir yapıda kalabilmesini sağlayan maddeler yaş ilerledikçe azalarak bir yandan da zararlı dış etkenlere maruz kalınmasıyla birlikte cilt hücrelerinin sayısında da ciddi bir azalma meydana gelmektedir. Yüzümüzde yer alan kaslar mimik yaptığımız an kasıldığında gerginleşme süreci çok etkili olmadığından gösterilen mimikler yetersiz yapıda kalabilmektedir.

Bununla birlikte sarkmaya ve ifadesel kırışıklara da sahip olmaya başlayan cilt yapısında, bu tip kırışıklıkları yok etmek bir hayli güç durumda olmaktadır. Cildin gerginliğini ve parlak yapısını kaybetmesiyle birlikte hem yorgun bir görünüme sahip olan bir cilt yapısı hem de donuk görünüme sahip bir cilt yapısı oluşmaktadır.

Cilt yapısında yıllar içerisinde meydana gelen, herhangi bir mimik ya da bilinçli bir yüz hareketi yapılmadan oluşan kırışıklıklara “statik kırışıklıklar” adı verilmektedir. Bunun dışındaki mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan kırışıklıklara da “dinamik kırışıklıklar” adı verilmektedir.

Bu kırışıklık türlerinden dinamik kırışıklık dediğimiz istenmeyen kırışıklara bir takım tedaviler uygulanabilmektedir. Bu tedavilerden en çok bilineni “teosyal dinamik dolgu” denilen dinamik kırışıklık dolgusudur. Yüzünüzdeki ifadesel kırışıklıkların önüne geçilebilmesi için iğneyle enjekte edilen teosyal isimli ürün, cilt yüzeyindeki kırışıklara nüfus ederek daha uzun süre kırışıklık direnci kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

Üstelik teosyal dinamik dolgu sayesinde yüzünüzde sadece çok belirgin olan sabit yapıdaki kırışıklıklara değil, aynı zamanda yaptığınız gülme mimiğinde, endişe mimiğinde, korku mimiğinde ya da sinirlilik mimiğinde ortaya çıkmakta olan daha küçük çaplı kırışıklıkların da görüntüsüne de müdahale etmek mümkün olmaktadır. Her şeyden önemlisi bu dolgu, cilt yapısının ilerleyen yaş dolayısıyla girdiği yaşlanma etkilerinden çıkmasını ve aksine yaşlanma belirtilerine mümkün oldukça uzun süre dayanabilmesini sağlayabilmektedir.

Teosyal dinamik dolgunun içeriği nedir?

Piyasada cilt üzerine uygulanan genel dolgular, cildin hareketlenmeden önceki düz halinde meydana çıkan statik kırışıklıkları gidermek amaçlı üretilmektedir. Ancak teosyal dinamik dolgular cilt durağan halinin dışında hareket ettiği süreçlerde de ortaya çıkan kırışıklıkları giderebilmektedir. Bu dolgu yüzdeki cildin yapısını canlandırarak hem daha canlı hem de daha yumuşak yapıda bir cilde sahip olunmasına yardımcı olmaktadır.

Özel olarak da sürekli aynı mimiğin kullanılmasından ötürü seneler içerisinde iyice yerleşmiş olan kırışıklıklara müdahale edebilen teosyal dinamik dolgu; yanak bölgesi, ağız çevresi bölgesi, dudaklar, alın bölgesi, nazobiyal kıvrım hatları ve kaz ayağı kırışıklıkları gibi pek çok kırışıklık sorununa kökten çözüm sağlayabilmektedir.

Teosyal dinamik dolgunun içerisinde malzeme olarak çapraz bağlı yapıda ve patentli olarak uygulanabilen “hyalüronik asit” içeriği bulunmaktadır. Bu içeriğe “resilient” adı da verilmekte ve aynı zamanda tam uygulanma esnasında cilde etki eden anestezik madde sayesinde de hastanın daha sorunsuz bir şekilde operasyon atlatabilmesi sağlanabilmektedir.

Teosyal dinamik dolgunun özelliği nedir?

Teosyal dinamik dolgunun kendi içerisindeki başlıca özelliği, maddenin içeriğinin vücutta doğal halde de bulunabilen doğal asitlerden esinlenerek üretilebilmesidir. İçeriğin doğallığı sayesinde de hiç bir bireyin uygulama sonrasında bir sağlık problemi yaşadığı görülmemiştir.

İçerikteki bu asitler, yaşlanma ve diğer etkenlerden ortaya çıkan çökmüş kırışıklıkların yarattıkları çizgi şeklindeki boşluklara enjekte edildiği zaman cilt yapısını eski kırışıksız haline dönüştürmek için çabalamaktadır.

Teosyal dinamik dolgunun farkı nedir?

Teosyal dinamik dolgu, diğer uygulamalara göre çok daha doğal ve yan etkisiz bir uygulamadır. Çünkü cilde uygulama esnasında enjekte edilen madde vücutta doğal halde de bulunan bir üründür. Uygulama sonrasında göz kenarlarında gülümsemekten kaynaklı kaz ayağı dediğimiz çizgilerde, alın bölgesindeki kırışıklıklarda, dudakların üst kısmında gülümsemeden oluşan çizgilerde, kaşların mimiklerle birlikte çatılmasından kaynaklı olarak oluşan kırışıklarda gözle görülür bir önlenme ortaya çıkartılabilmektedir.

Hem kaliteli ve etkili bir yöntem olmasıyla hem de kolay uygulanabilir bir müdahale yöntemi olmasıyla birlikte teosyal dinamik dolgu, cilt yapısını daha ışıltılı; daha taze görünümlü ve daha kaliteli bir yapıda olabilmesini sağlamaktadır.

Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır?

Teosyal dinamik dolgu operasyonunun cilde uygulanma süresi en fazla yarım saat sürmektedir. Bir seans uygulanan teosyal dinamik dolgunun kalıcılık süresi ise en az 1 yıl, en fazla 1,5 yıldır. Tabi bu veriler kişinin yaşına, yaşam koşullarına, cinsiyetine ve kalıtımsal faktörlerine göre de aşağı ya da yukarı derecede değişimler de gösterebilmektedir.

Bu uygulamanın yapıldığı kişilerde, özellikle ileri yaşlarda  bu uygulamayı yaptıran kişilerde ciddi anlamda bir cilt yenilenmesi gözlenebilmektedir. Yüz ifadelerinde gözle görülür bir değişiklik, mimiklerde hissedilir bir canlılık oluşmaktadır.

Bu estetik dolguyu yaptırabilmek adına sanılanın aksine bir yaş sınırlaması yoktur. Ancak tercih olarak 18 yaşı geçkin tüm erkek ve kadınlara uygulanması daha mantıklı gözükmektedir çünkü cilt yapısında kırışıklıklar genelde 18. yaştan sonra ortaya çıkmaktadır. Zaten uygulamanın yapıldığı yarım saat içerisinde hemen gözle görülür değişimler ortaya çıkmaktadır.

Bu uygulamayı yaptıran kişilerin iyileşme süreçleri ise bir kaç güne yayılabilmektedir. Çoğu bireyde gözle görülür rahatsız edici bir yan etki oluşmasa da bazı bireylerde de ufak tefek boyutlarda şişlikler ve hafif morarıklıklar olulabilmektedir.

Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldırTeosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

Related news

 • Eldiven Cepli Çocuk Hırka Modeli
 • Saatinize bakıp zamanı söyleyemiyorsanız dikkat
 • ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay uzatıldı
 • İnternet sağlayıcısı Akado: Nereye ödeme yapacaksınız
 • Çığlık atan kadından ilk açıklama geldi

 • Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır


  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır

  Teosyal dinamik dolgunun kalıcığı nasıldır