Teneke ve davul karpuz nasılTeneke ve davul karpuz nasıl
Teneke ve davul karpuz nasıl

Teneke ve davul karpuz nasıl

Kış için lezzetli ev yapımı müstahzarlar düşünülebilirçalışkan ve becerikli bir metresin bir ziyaret kartı. Gevrek lahana ve salatalık, turşusu domates ve mantar, turşu, reçel, komposto - tüm bu meyve ve sebze çeşitliliği masamızı son derece çekici ve iştah açıcı kılıyor. Doğal olarak, her zanaatkârın kendi gizli pişirme sırları vardır. Ama kimse denemeyi reddedemez, yeni tarifleri denemez. Dahası, hepsi kontrol edildi.

Yeşil, çizgili, tadı harika

teneke kutularda karpuz nasıl Karpuz - dut sadece lezzetli değil, aynı zamandaçok kullanışlı Çok sayıda biyolojik olarak aktif madde, fruktoz ve glikoz, pektin ve lif, magnezyum, demir ve vücudumuz için diğer önemli elementleri içerir. Mevsimde sadece dolumun karpuzlarını yemeyi değil, aynı zamanda gelecekteki kullanım için saklamayı da deneyimlememiz şaşırtıcı değil. Ürünü yaklaşık 2-3 ay taze formda saklayın. Onlara ve tüm sonbahar, kışa, bayramlara bayram mı istersin? O zaman kavanozlardaki karpuzları nasıl tuzlayacağınızı öğrenmelisiniz. Ve sadece tuz için değil, aynı zamanda turşu için! Bu meze, kavunların yaygın olarak büyüdüğü bölgelerde son derece popülerdir. Ancak güney güneşinden uzak bölgelerde, konserve meyveleri de ülke çapında sevgiye sahiptir. Çünkü her modern ev hanımı, teneke kutu ve varillerde karpuzları nasıl tuzlayacağını, turşusunu yapmasını ve genellikle gelecekteki kullanım için nasıl sağladığını iyi bilmelidir.

Hosteslere not

kavanozlarda karpuz toplama Tuzlu karpuz, tatlı ve ekşi bir tadı vardır. Konserve besinin kokusu, fermantasyon işlemine tabi tutulan ürünlerin aromasının karakteristik bir karışımı ile taze "karpuz" dır. Çilekler tuzlu ise, genellikle dolguya baharatlar eklenmez. Ve kutularda ve varillerde karpuzların nasıl tuzlanacağına dair bir başka açıklama: lahana, elma ekleyebilirler. Eğer kütük büyük miktarlarda girerse, o zaman genellikle 10 litrelik bir kıyılmış lahana şişesi, dilimler halinde kesilmiş 1 adet karpuz bulundurur. 100 litrelik bidonlarda ise 4 tane çilek gerekiyor. Şimdi konserve ürünün kalitesi ve boyutu hakkında. Tüm kurallara göre teneke kutuların nasıl tuzlanacağını öğrenmek istiyorsanız, meyveleri küçük, ince derileri, çatlakları ve diğer zararları, orta olgunluğu, sert eti ve çok tatlı olmayan meyveleri almalısınız. 3 litre teneke kutu hazırlayın, sterilize edin. Karpuz küçük üçgenler halinde kesilir, böylece dilimler serbestçe boyundan geçer. Her kavanozda, birkaç karabiber karabiber, 2-3 diş sarımsak karanfil ve 3 yemek kaşığı tuz dökün. Su ile doldurun, örtün ve ekşitirmek için birkaç gün bekletin. Daha sonra salamurayı boşaltın, kaynatın, kavanozlara geri dökün ve 20 dakika sterilize edin, ardından yuvarlayın. Sadece eti değil, aynı zamanda cildi de böyle bir atıştırmalık yiyebilirsiniz. Eğer bilenmişse, yanan biberin podunun yarısına bir kavanoz koy.

Karpuz, "hızlı bir şekilde"

kutu tarifi karpuz Ve şimdi kavanozlarda karpuzları topluyoruz. Bunu yapmak oldukça kolay. 1 karpuz konserve için, 3 yemek kaşığı şeker, 2 - tuz (ayrıca masa) ve sitrik asit, 1 çay kaşığı gerekir. Karpuz yıkama, dilimler halinde kesin, onları sterilize edilmiş kavanozlara koyun ve kaynar suyla doldurun. Kapaklarla örtün ve 15 dakika bekleyin. Bundan sonra, kavanozlardan su, bir tencerenin içine dökün şeker ve tuz, kaynatın. Asit dökün, karıştırın, dökün, ısıtmadan çıkarmadan marine edin. 15 dakika sterilize edin ve yuvarlayın.

Elma karpuz ile

kış için karpuz tuz nasıl Eski bir tarife göre, teneke kutuda karpuz turşusu yapıyoruz.elma dilimleri. Meze, baharatlı, lezzetli, haşlanmış patates, sıcak için mükemmel uygun çıkıyor. Dönüşlerin bir kısmı için küçük bir karpuz, yarım kilogram elma, bir litre su, 30 gr tuz, 20 gr sirke ve şeker gereklidir. Karpuz dilimler halinde kesilir. Elmalarda çekirdeği çıkarın ve dilimler halinde kesin. Meyveyi kutuların üzerine koyun. Su dökün, sterilize edilmiş kapaklarla kapatın, tenekeleri 10 dakika kaynatın. Daha sonra suyu boşaltın, sadece kaynayan suyu dökün ve 10 dakika daha bekletin. Tekrar süzün, kaynama dolgu ekleyin ve kapaklarla örtün. Bütün kış uzunluğundaki elma ve karpuzları korumak için tarifler aşağıdaki şekilde hazırlanır: suya tuz dökün, kaynatın, sirke dökün, şekeri koyun, tekrar kaynatın. İstenirse, bir tutam tatlı biber ekleyin.

Baharatlı karpuz

varillerde karpuz tuz nasıl Karpuzları tuzlamanın başka bir harika yolukış için baharatlı kokulu bir aperatif hayranı gibi. Dilimler halinde kesin. Kutularda yerleştirin. Dilimleri arasında sarımsak karanfil yerleştirin. Bir orta boy karpuz için, 6 sarımsak kafa gereklidir. Kutuyu ılık suyla doldurun ve yarım saat bekletin. Daha sonra, teneke kutularının içeriğini tamamen içermesi gereken dolguyu birleştirin ve doldurun. Malzemeler: 300 g şeker, 3 yemek kaşığı tuz. Suda, şekeri ve tuzu eritin, kaynatın. Salamura kavanozların üzerine döküldükten sonra, her birine sirke dökün. Kapaklarla kaplandıktan sonra, koruyarak 40 dakika kaynatın ve kapatın. Bankalar kapakları kapatır, paketler ve bir gün sonra onları serin bir yere taşırlar. Özel bir şey istiyorsanız, salamura sirke ilave edebilirsiniz: doldurulmuş kavanozların üzerine yayılmış 120 gram.

Karpuz fıçıları

Ve son olarak, varillerde karpuzların tuzlanması. Size aperatifler için çeşitli seçenekler sunuyoruz. Birincisi oldukça sıradışı. Karpuz içindeki bu karpuz karpuzları aynı hamurdan. İhtiyacınız olacak: Bütün meyveler - 10 kg, posa - 3 kg, tuz - 300 gram. İyice yıkanmış karpuzlar kalın bir çingene iğnesine batırılır. Bir varil koyun. Ezilmiş karpuz kütlesinde, tuzu dökün, karıştırın ve karpuzlara dökün. Temiz bir bezle örtün, kapağı bir kapakla kapatın ve baskı yapın. Tuzlanmış somonu serin bir yerde saklayın. Karpuzlar bir buçuk ay içinde hazır.

Lahana turşusu ile karpuz

İkinci seçenek de hayranlara hitap edecekekşi. Sonuçta, bu tarif size lahana turşusu ile size karpuz suyu öğretecek. Yani, 10 kg küçük karpuzlar, birkaç yerde yıkayın, kurulayın ve cildi delin. Lahana (ayrıca yaklaşık 10 kg) doğrayın, tuzla ezin (500 g). Altta bir varil içinde bir lahana tabakası, sonra bir karpuz yatıyordu. Sadece lahana ile doldurulan boşluklar arasında bırak. Namlu dolduğunda, gazlı bezle kaplayın ve birkaç kat halinde astarlayın. Serin bir yerde saklayınız.

Teneke ve davul karpuz nasılTeneke ve davul karpuz nasıl

Related news

 • İstediğin bir şeyin olması için okunacak dua ( 41 defa okuyunuz)
 • Yeşil gözlü güzellere makyaj önerileri
 • Arabanın Camındaki Buz Nasıl Temizlenir
 • Derya Baykal Bebek Yelegi Yakadan
 • Yün kazaklar nasıl yıkanır

 • Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl


  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl

  Teneke ve davul karpuz nasıl