Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 2019

Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 2019
17.08.2019

Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 78

Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri

Plastik kutu siparişi verirken insanlar genellikle bilmezler.böyle bir çift camlı pencere ve ortak bir pencere ile karıştırmayın. İçine eklenecek olan şey için bir pencere profili seçerken herkes dikkat etmiyor. Bu yanlış. Çift camlı pencereler, pencere yapısının geniş bir alanını kaplar ve aralarında cam ve hava boşluğu oluşur, kapalı bir oda oluşturur. Sadece hava ile değil, başka bir gazla doldurulabilir. Doğru seçim yapmak, tasarımlardaki konfigürasyonu ve farklılıkları bilmenize yardımcı olacaktır. Tek odacıklı ve çift camlı pencereler arasındaki fark nedir? İçlerindeki fark önemli.

Tek odacıklı inşaat

Kelimenin yanlış bir yanı var"Tek odacık" bir cam anlamına gelir. Yukarıda belirtildiği gibi, kamera zaten iki gözlük. Bunlar arasında, nemi emen ve yoğunlaşmanın oluşmasına izin vermeyen özel bir madde tabakası yerleştirilir. Bu tasarım için başka bir isim bekar. İşlerinin ustaları genellikle "standart tek cam ünitesi" ifadesini kullanırlar.tek odacıklı ve çift camlı Bu sistemde iki bardak4 mm ve 16 mm arasında bir hava boşluğu. Toplam 24 mm'dir. Bu standarttan sapma gösteren tasarımlar vardır - 18 veya 36 mm. Tek odacıklı ve çift camlı pencereler arasındaki fark ağırlıktadır. Birincisi, ikincisinden çok daha küçüktür. Ama bu operasyonları nasıl etkiler? Pencerenin ağırlığı ne kadar küçükse, açıklığa daha güvenli ve iki gözlük sayesinde daha fazla güneş ışığı geçer.

Çift odacıklı

Üç cam ve ikiden oluşan çift camaralarındaki hava odaları, iki bölmeli veya çift olarak adlandırılır. Bu, en popüler pencere camı türüdür. Herhangi bir yerleşim yerinde kullanılır - daireler, evler, ofisler. Çift camlı pencereler için popüler bir seçenek 38 mm'lik bir kalınlıktır. 3 bardak 4 mm ve 14 ve 16 mm'lik iki oda içerir.

Tek odacıklı ve iki odacıklı arasındaki fark nedirçift ​​cam mı? Aralarındaki fark ışık ışınlarının iletilmesidir, ancak basit bir kişinin fark etmesi zordur. İki odacıklı cam ünitenin tek bir üniteden daha ağır olduğunu da dikkate almalı, bu nedenle kurulum sırasında açmanın veya balkonun böyle bir yüke dayanıp dayanmayacağını bilmek gerekir.

Üç odacıklı mekanizma

Bu tip çift camlı pencereler kuzeyde kullanılıyorBölgeler, düşük sıcaklıklarda en büyük ısı korumasını gösterir. Aralarında 4 pencere ve üç odadan oluşur. Tüm yalıtım camı ünitesinin kalınlığı 58-60 mm'dir.tek odacıklı ve çift camlı pencereler arasındaki fark Üçlü cam ısı kaybına karşı 50 koruryüzde iki kat daha fazla. Ancak, 40 derecenin altındaki sıcaklıklarda bu rakamın fark edilebilir olduğu, ancak sıcak havalarda ısının neredeyse hiç fark edilmediği bir rezervasyon var. Üç odalı tasarımlar ve dezavantajları vardır. Camın kalınlığı büyük olduğunda, ağırlık artar, sabitleme güvenilirliği azalır. Bu nedenle, geniş açıklıkların mümkün olduğunca güvenilir bir şekilde kurulabilmesi için birkaç bölüme ayrılması tavsiye edilir. Pencerenin dışında yoğun bir otoyol veya havalimanı yoksa ve kışın sıcaklık normal sınırlar içinde tutulursa, üçlü bir cam ünitesinin kurulumu kendiliğinden yapılmayacaktır.

Fiyat farkı

Tek odacıklı ve iki odacıklı arasındaki fark nedirçift ​​camlı pencereler? Her şeyden önce, tüketiciler kendilerini fiyattan soruyorlar. İki odalı veya tek odalı çift camlı bir pencere seçerken, maliyet farkı büyük bir rol oynayacak faktör olmayacaktır. Çift, bekârdan yaklaşık yüzde 25 daha fazladır. Ama eğer üç odalı çift camlı bir pencereden bahsedersek, o zaman maliyeti iki odacıklı olandan yüzde 50 daha yüksektir. Aynı zamanda, camın fiyatındaki farklılık profilin kalınlığında olduğu kadar önemli değildir. Sonuçta, çift camlı pencerelerin yapımını korumak için güçlü ve güvenilir olmalıdır.

enerji tasarrufu

İçinde sadece bir camlı pencere var.kamera, ama hava pompalanmış değil, ama özel bir gaz argon. Cam bir tarafta gümüş kaplama ile kaplanmıştır. Bu pakette enerji tasarrufu ve konvansiyonelden biraz daha pahalıdırlar.tek odacıklı ve çift camlı pencereler arasındaki fark nedirBu durumda, daha pahalı seçenekler var. Gümüş kaplama, güneş ışınlarının sıcak bir gününde yansıyan bir ayna görevi görür. Soğuk havalarda, odanın sıcaktan çıkmasına izin vermez. Bu seçenek ışığa ihtiyaç duyanlar için ideal, ancak çift camlı sıcak bir pencere. % 30 daha hafiftir ve ısı, tek odacıklı ve çift hazneli bir camdan çok daha iyidir. Fark, minuses ve artılar açıktır. Ancak bu tasarımın bir dezavantajı var - sadece 10-15 yıl olan servis ömrü. Bu sürenin sonunda gaz buharlaşır ve gümüş kaplama dağılır. Bu durumda, pencere sıradan, tek odacıklı hale gelir.

Tek odacıklı pencerelerin uygulanması

Bu çift camlı pencereler büyük bir termal korumaya sahip değildir, ancak bazen kurulumları uygun ve faydalıdır:

 • Sundurma veya balkon. Bir sundurmanın ısınmasına gerek olmadığında, yani ilave piller çıkarmak ve yalıtım yapmak gerektiğinde, tek bir cam ünite ile donatılabilir. Bu durumda, ana pencere ile sundurmanın penceresi arasında doğrudan bir alan olacak ve bu da ek bir kamera olacak. Böylece, balkon / balkon camının bir veya iki bölmede yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, sıcaklık aynı olacaktır.
 • Yazlık ev. Tek odacıklı ve çift camlı pencereler kullanır. Tatil evindeki kurulumdaki fark belirgin olacaktır. Plastik pencereler ahşap çerçevelerden daha yüksek olmayan bir fiyata ve bunları belirtilen boyutlara göre satın alabilirsiniz. Bu nedenle, ülke evleri için bu tür pencereler (tek odacıklı) - en uygun seçenek. Sonbaharda, cihaz ısıtma için devreye girdiğinde, ısıyı ahşap analoglardan daha kötü tutamayacaklar.

tek odacıklı ve çift camlı pencereler

 • Teras. Çoğu zaman böyle bir öncül, bir başkentte bile, yalıtılmış değildir ve ısıtmaya sahip değildir, bu nedenle çok katmanlı bir cam ünitesi çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda, plastik konstrüksiyonlar herhangi bir odanın görüntüsüne mükemmel uyum sağlar.
 • En zorlu kışlara en az 10 derece dona maruz kalan güney bölgelerde tek camlı bir ünite monte edilmelidir.

Cam kalınlığı

En az rol, kalınlığınBu standart 5 mm'dir, ancak en az 6 mm kalınlık seçmek daha iyidir. Daha sonra tek odacıklı cam ünite iki odalı üniteden çok daha verimli olacaktır. Aynı zamanda, önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz, çünkü hangi seçeneğin kullanılacağına bakılmaksızın, son seçenek her zaman daha pahalıya mal olacaktır. Tek odacıklı ve çift camlı pencereler arasındaki fark sadece fiyat değil, aynı zamanda enerji tasarrufunda da farklı kalınlıklara sahiptir.

tek odacıklı ve çift camlı pencereler

Dışını bastırmak için bir tasarım seçerkenGürültü, büyük bir değerin kalınlığı oynamaz, ama ısıyı korumak için, bu rakam önemlidir. Şehir için en iyi seçenek iki odacıklı bir mekanizmadır.

Tek odacıklı pencerenin artıları ve eksileri

Tek odacıklı ve iki odalı düşünelimçift ​​cam Bu tür tasarımların farkı, artıları ve eksileri ana özellikler temelinde hesaplanmaktadır. İlk tasarımın avantajı hafif ağırlık olarak kabul edilebilir. Logları, balkonları ve terasları daha ağır yapmadan düzenlemek için kullanılır. Finansal açıdan, bu da büyük bir artı. Kısıtlamalar arasında, iki odacıklı olanlar yerine küçük gürültü bastırma ve aynı zamanda ülkenin çoğunda iklim için yeterli olmayan ısı transferine karşı daha düşük direnç bulunmaktadır. Tek camlı çift camlı pencerelerin kullanımı çok sınırlı olabilir. Ama hepsi uygulanan enerji tasarrufu teknolojilerini değiştirdi.

Çift camlı pencerelerin avantajları ve dezavantajları

Bu tasarımın çeşidi, tek odalı bir meslektaşından çok daha güçlüdür. İki odacıklı bir pencerede gürültü ve ısı yalıtımı ana göstergeleri çok daha yüksektir, bu yüzden uygulama en yaygın olarak geliştirilmiştir.tek odacıklı ve çift odacıklı cam bölme farkı minusesÜç bardak ve iki hava yastığı var veProfilin kalınlığı, iki bardağın tasarımından çok daha büyük değildir. Bu, iyi bir gürültü bastırma ve ısı koruma ile sonuçlanır. Çift cam maliyeti, tek camlı bir ünitenin fiyatına yüzde 20-30'u aşmamaktadır. Bu nedenle tüketiciler arasında popülerlik kazanmıştır. Tek odacıklı ve çift camlı pencereler monte edilirken (yapılarımızdaki farklılık ve dezavantajları makalemizde sunulmaktadır) büyük dikkat ve doğruluk gerektirir. Bu nedenle, profesyonellerin hizmetlerine başvurmak daha iyidir.

Seçim için ipuçları

 • Torbadaki bardaklar arasındaki mesafe 20 mm'yi geçmemelidir. Aksi takdirde, gürültü ve ısı yalıtımının iyi özelliklerini karşılamayacaktır.
 • Çift camlı bir pencerenin boyutları 3,2 * 3 m'yi geçemez. Daha büyük bir değer, tek odacıklı ve çift odacıklı bir cam ünitenin operasyon sırasında deforme olabileceği veya tamamen bozulabileceği gerçeğine yol açacaktır. Burada fiyat farkı fark etmez.
 • Renkli cam sadece dışardan monte edilir ve dikkatli bir şekilde güçlendirilir.
 • Yalıtım camı ünitesinin montajı sadece en az -15 derecelik bir ortam sıcaklığında ve içte - +5 dereceden az olmamalıdır.

tek odacıklı ve çift camlı pencereler.

Çift camlı pencerelerin satın alınması yaklaşımıdikkatlice. Bir üretici seçerken profil ve aksesuar satın almanın yanı sıra, tasarruf etmemelisiniz, çünkü kaliteli camların servis ömrü birkaç düzine kadardır.

Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 2019

Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 2019

Related news

 • Türk dizilerinin en sevilen kötü kadın karakterleri
 • Mide Ağrısına iyi gelen Gıdalar
 • Gebelik sırasında boğazın tedavisi nasıl yapılır
 • Doğal ürünler - saç için en iyi vitaminler
 • Dibi Tutan Cezve Nasıl Temizlenir

 • Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 40

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri


  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 51

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 18

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 26

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 88

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 63

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 48

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 27

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 14

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 96

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 47

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 15

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 27

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 80

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 25

  Tek odacıklı ve çift camlı pencereler: her tipin farkı, artıları ve eksileri 4