Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 2019

Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 2019
24.08.2019

Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 31

Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır?

Vajinanın duvarlarının inişi kadar böyle bir sapma.Çoğu kadın doğumdan sonra ortaya çıkar. Bunun nedeni yetersiz fiziksel gelişim olabilir. Vajina rahimle bağlantılıdır, bu nedenle vajinal eksiklik uygun bir muamele yapılmaksızın uterusun atlanmasını ve sarkmasını tetikleyebilir.

Vajinanın ve rahmin duvarlarının atlanması, pelvik tabanın kaslarının hafifletilmesidir ve bu da pelvik organların normal fizyolojik araya girmesine neden olur.

Bu hastalığa neden olan nedenlerBirkaç: büyük ağırlık, uzun süreli ya da tıkanmış işgücü, çoklu doğum, obezite, kronik bağ dokusu hastalıkları, solunum hastalıkları, vajinal kubbe tespit yokluğunda rahim çıkarılması çeşitli bir çocuk doğumu.

Vajinanın ön duvarının çıkarılması aşağıdaki semptomlara sahiptir:

- Alt karın ve sırtta donuk bir acı çekiyor;

- vajinada yabancı bir cisim varlığı hissi;

- idrara çıkma ile ilgili sorunlar;

- Dışkılamada güçlük (hastaların% 30'unda);

- cinsel ilişki sırasında, ağrı hissi;

kanlı akıntı.

Vajinanın ön duvarının ihmal edilmesitamamen boşaltılmış olamaz idrar yaparken böyle bir konumda mesane direkt prolapsus ile ilişkili bir nedenden dolayı tehlikeli bir hastalıktır. rezidüel idrar sistit gelişimine katkıda bulunabilir enfeksiyonlar gelişmekte.

Bu hastalığı tedavi etmek için tek bir evrensel yöntem yoktur. Bu ya da bu yöntemin seçimi hastanın yaşı, herhangi bir jinekolojik hastalığın varlığı, ihmal derecesi ile etkilenir.

Terapötik egzersizler vardır (Kegel egzersizleri),Kasları güçlendirmeye yardımcı olabilir. Vajinal açıklık pelvik organların düşmesine henüz eşlik etmediğinde, hastalığın ilk aşamalarında özellikle etkilidir. Avantajı, hemen hemen her yerde yapılabilir. Alıştırmalar üç aşamada yapılmalıdır. İlk aşamada, 5-20 saniye boyunca idrarı durdurmak için kasları zorlamanız gerekir. İkinci aşamada, mümkün olan en kısa sürede kasların gerilmesi ve rahatlatılması gereklidir. Üçüncü olarak - doğum sırasında olduğu gibi orta derecede kontrol etmek gereklidir.

Vajinanın ön duvarının çıkarılmasıkonservatif tedavi - peserler. Bir halka gibi görünen plastikten yapılmış bir cihazdır. Uterusu doğru yönde tutmak için vajinaya peserler sokulur. Cerrahi tedavide kontraendikasyon varlığında kullanılır. Onunla tüm manipülasyonlar ayaktan olarak gerçekleştirilir ve anestezi gerektirmez. Bu tedavi yöntemini uygularken, bir jinekologu düzenli olarak ziyaret etmelisiniz. Pessaryumun periyodik dezenfeksiyonu da gereklidir.

Vajinal duvar inişinin kardinal tedavisiplastiktir. Düzeltme iki şekilde mümkündür. İlki kendi bağ dokularınızı kullanıyor. Bununla birlikte, bu vajinal duvar bırakma tedavisinin yöntemiyle, kadınların% 40'ı beş yıl içinde nüksetmektedir. İkincisi, küçük pelvisin tüm organlarını destekleyen, pelvis düzleminde çekilmiş yumuşak sentetik örgü implantın kullanılmasıdır.

Ön duvarı önlemek içinvajina, sen doğum sonrası rehabilitasyon yürütmek için zamanında düzenli egzersiz meşgul, ağır nesneleri kaldırma önlemek (sigara gibi) kötü alışkanlıklar vermelidir.

Her türlü tedavi yönteminde size hatırlatılmalıdır.ne de, bir vajinanın duvarlarının bir parçasının semptomlarının ortaya çıkmasındaki en önemli şey - hemen doktor-jinekoloğa danışmak ve tedaviyi daha zor ve daha uzun bir süre geç aşamalara kadar bir hastalığa başlamamaktır.

Bu durumda, herhangi bir hastalık olduğu gibi, önleme cerrahi müdahale ve sonuçların uzun vadeli rehabilitasyon için beklemek yerine, tedaviden daha iyidir, ya da zaten erken tedavi.

Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 2019

Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 2019

Related news

 • Miss Defne Gelinlik Modelleri
 • Aşırı terlemenin sebepleri nelerdir Botoks tedavisi
 • Tüp bebek tarih mi oluyor
 • 2018in en trend saatleri
 • Rusyadaki en büyük dönme dolabın yüksekliği nedir

 • Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 100

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır


  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 38

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 61

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 26

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 19

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 52

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 36

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 67

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 26

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 16

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 85

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 11

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 16

  Tehlikeli olan ne vajinanın ön duvarının alçalmasıdır 100