Tavuk Satsivi 2019

Tavuk Satsivi 2019 Tavuk Satsivi

Tavuk Satsivi

Geleneksel Gürcü satsivi Gürcistan'ın çok ötesinde bilinir. Bu yemeğin öne çıkan özelliği, otlar ile baharatlı bir cevizli sos.

Tavuklardan satsivi pişirmek için ihtiyacınız olacak 1tavuk, 450 gr soyulmuş ceviz, sarımsak başı, büyük soğan, yumurta, şerbetçiotu, büyük demet kişniş, çay kaşığı Imeretian safran tozu, kişniş, tavuk suyu, şarap sirkesi.

Tavuklardan Sausivi sosu her şey için affedilecekBir mutfak robotu veya bir karıştırıcı. Tavuk porsiyon halinde kesilmeli ve tuzlu suda kaynatılmalıdır. Büyük bir soğan ince kıyılmış ve altın kahverengi kadar küçük bir ateşte kızartılır. Kızartılmış soğan, sarımsak ve bir yumurta koymak için bir karıştırıcı kasede
homojen bir kütleye döver. Sonra tavuk suyu, kişniş, ceviz ekleyin
fındık, baharatlar. Tavuklardan Satsivi sosu, kabaca kalın bir krem ​​gibi oldukça sıvı kıvamında olmalıdır.

Tavuk geniş bir alana konulmalıdırtencere, küçük bir ateşe koymak, dövülmüş sosu dökün. Satsivi'yi tavuklardan kaynamaya getirin, sobadan çıkarın ve en az 3 saat bekletin. Bu sos daha koyu ve kalın hale gelir, zengin bir tadı alır. Çanak sıcak ve soğuk olarak servis edilir. Servis yaparken nar taneleri ve maydanozla serpebilirsiniz.

Satsivi'nin hazırlanması sadeceGeleneksel yemekler, aynı zamanda çok değişkenli. Bu tarif için tavuk drumsticks almalısınız - 6-7 adet, soğan, karanfil, kişniş, sarımsak ve bol miktarda yeşillik. Tavada, yağı dökün, soğanı kapatın, yarım halkalara kesin. Tavuk bagetleri, doğranmış yeşillikler, baharatlar, kıyılmış sarımsak ile. Söndürme modunda bir buçuk saat pişirin.

Bir multivarkta satsivi tavuktan yapılabilirgöğüsler. Bunu yapmak için, fileto büyük küpler halinde kesilmeli, 2 soğan ve birkaç diş sarımsak kesilmelidir. Multivark kabının dibine zeytinyağı dökün ve biraz krema ekleyin. Tavuk, sarımsak ve soğan küpleri ile. Pişirme modunda 45 dakika pişirin. Bir karıştırıcıda kişniş, kişniş, sarımsak ve soğanı doğrayın. Ezilmiş fındık, un, adjika ve kişniş ekleyin. Sosun tüm malzemelerini karıştırın ve ılık su ile seyreltin. Pişirme modunu bitirdikten sonra, sosu eklemeniz ve çoklayıcıyı söndürme moduna çevirmeniz gerekir. Tabağı bir saat pişiriniz, daha sonra satsivi soğutulmalı ve 10-12 saat buzdolabına konulmalıdır.

Satsivi sadece tavuktan değil,hindi, ördek ya da kaz. Bazı durumlarda, sığır eti veya sebze bile kullanılabilir, çünkü tabağın adı tam olarak somun sosu satsivi tarafından verilir. En önemli nokta, düzinelerce çeşidi olan sosu hazırlamaktır. Bir dizi ürün ve sosu hazırlamak için temel bir şema
daha fazla veya daha az sabit. Her durumda, et suyu üzerinde satsivi pişirilir,
bir kuş veya etten kaynatılır.

Sığır eti satsivi hazırlanması için gerekli0,5 kg et, bir bardak ceviz, önceden soyulmuş, soğan, mısır unu, sarımsak, nar suyu veya şarap sirkesi, kişniş, kereviz ve maydanoz alın. Yağsız sığır eti parçalar halinde kesilmeli ve kaynar su ile bir tavaya konulmalıdır. Sonra tüm ampulü, birkaç kereviz ve maydanoz dalını ekleyin. Tavada hazırlanmadan 15 dakika önce karabiber ve defne yaprağı bezelyesi koyulur. Sığır eti ve kıyılmış soğan kızartmasını, kaynatılmış et suyundan, kahverengi kabuğa kadar pişirin. Bir demet kişniş, ceviz ve sarımsaklı bir karıştırıcıda öğütülür. Mısır unu karışıma ekleyin, karıştırın ve ön filtreden geçirin. Bir tencerede kızartılmış soğan ile sığır eti katlayın, sazivi sos dökün ve 14-15 dakika pişirin. Çanak birkaç dakika önce nar suyu veya şarap sirkesi ile doldurmaya hazırdır. Aynı amaçlar için bektaşi üzümü suyu kullanabilirsiniz.

Satsivi sosu da balık ve sebzelerden yemek pişirmek için kullanılır, örneğin patlıcanlı satsivi çok yaygındır.

Tavuk Satsivi 2019

Tavuk Satsivi 2019

Related news

 • Diyette yapılan hatalar
 • Croutons ile bir salata hazırlayın. reçete
 • Oluklu PVC borular: açıklama ve amaç
 • Burçlara Göre İşe Yarayan Tavlama Yöntemleri
 • ITunes - Bu program nedir ITunes Kurma ve Kullanma

 • Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi


  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi

  Tavuk Satsivi