Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 2019

Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 2019

Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 35 03.02.2019, 09:40

Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif

Muhtemelen, Rusya'nın her sakini ve bitişikülkeler Belyashi'ye aşinadır. Bazı açılardan, ne yazık ki, onlar acelemiz ne yemek, fast-food haline gelmiş, bileşenleri ve yemiş ürünün kalitesinde çok ilgilenmiyor - sadece mideyi doldurmak ve açlık hissi kurtulmak. örneğin çevreden, Kraliyet Sarayı - Ve aynı zamanda bu tür çirkin börek prototip Tatar Belishev tarifi ancak, her zamanki çarşı ya talaş modern mobilya çok daha fazla tren istasyonu incarnations farklıydı.

Terminolojinin incelikleri

Hatalar adla başlar. Tanrı Tat ile, onu korusun: çanak (iki halk bu saygı ve avuç bölünmüş veya Başkurt) artık Tatar pişirmek isteyenler dikkatle Adını Belishev. Bu arada, ilkel telaffuza daha yakın "balya" olacak.

Aşağıdaki açıklama: hepimiz bilinen isimle, daha sık hala bir patty, yani testten kapalı bir ürün olduğunu anlıyoruz. Böyle bir beyazımsı değil: onun hazırlanması için reçete mutlaka yukarıdan bir deliğin varlığını ima eder. Üstelik, doğru yemeğin "ikameleri", en başta orijinal olarak taze olmasına rağmen, maya hamurundan hazırlanır.

kuşbakışı tarifi

Tatar çanak çeşitleri

Yine, büyüklük. Mevcut halk yemeklerinin sunduğu Belyashi, temelde yanlış olan standart bir pirozhka değerine sahiptir. Tatarlar ve Başkurtlar "Belishev" denilen çanak iki büyüklüktedir vardı: yemek tarifi, bu halklar arasında en popüler önek "SAM", yani "büyük" olduğunu vardı ve tam pasta oldu. İkinci alttürler "vak" ilavesi ile. Bu, sadece küçük bir çanak çömlek versiyonudur. Bu çeşidin tarifi bir maya hamurunun kullanılmasına izin verir, ancak yukarıdan bir delik bulunmalıdır.

Doğru hamur

Yani, kaynaklara geri dönün. İstenilen Tatar çanağı için mayalı hamurun uygun olmadığını zaten öğrendiğimiz için, her şeyi "akılda" yapacağız. Beyazların temelinde yarım bardak bir fincan gerekir. Onu satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz, pencere üzerindeki süt sütünü. Kefir yapacak. Yumurta sıvıya dökülür, her şey tuzlanır, bir bardak un verilir ve karıştırılır. Sadece bundan sonra eritilmiş margarini (katı halde 100 g), 2 su bardağı un ve yarım çay kaşığı sodayı (doğal olarak söndürün) ekleyin. Bütün bu bileşenlerden, hamur hamuruna benzer bir hamur karıştırılır. Ve sadece ondan gerçek bir ingiliz olacak. Tarif bazı açıklamalar (kefir - ekşi, tuz miktarı, belki de az miktarda şeker ekleyerek) sağlar, ancak temel oran korunmalıdır.

Tatar Belish tarifi

Daha az klasik dolgu yok

Popüler inancın aksine, bu şekilde doldurmaTurtalar sadece et olmamalıdır. Çoğu zaman, bu patates (ve bu bizim seçimdir!) Ile karışık, ama pirinç ve darı ile seçenekler vardır edilir. Ama eğer en geleneksel şekilde nasıl en iyi şekilde pişirileceğini düşünüyorsan, patateslerin yanında dur.

Hazırlık yöntemiyle "vacc" den beriTamamen sezgisel olarak yapılabilir, zurbelish'i tarifin mucitleri tarafından daha çok tercih edilir. 400 gramlık kuzu ya da dana eti için yarım kilo patates, büyük bir soğan ve tercihen yarım fincan et suyu (biber ve tuz) belirtilir.

Her şeyden önce yer yok! Çok ince kıyılmış olmalı. Patatesler etli bir boyutta kesilir. İnce doğranmış soğan, tuz, karabiber ve buzdolabında yarım saat ekleyin. Hamur ile kaplı bir tavada, doldurma suyuyla birlikte konur, üzerine konur Tatar pastası başka bir hamurla kaplanır. Meyve suyunu kaybetmemek için kenarları çok dikkatli bir şekilde koruyun. Merkezde geniş değil, çok dar bir delik yapılır. Hamur parçasından, deliğe sokulan bir "fiş" yapılır. Kabartma kabuğuna gelince, kontrol için dışarı alınır: eğer kurursa - et suyu eklenir.

Ve sonunda - çok az insanın bildiği bir sır. Fırından çıkarıldıktan sonra, belişte ısrar etmek gerekir; Tarif (çoğu yorumda) bunu belirtmez. Bununla birlikte, en az bir saat ayakta duran sarılı kek, dolgunluğun bütün lezzetini ve tadı ortaya çıkarır.

nasıl incir pişirilir

Yıllardır kendimizden mahrum bıraktığımızı anlamak için gerçek Tatar inancını denemeye, safça kızartılmış kekler için saf bir şekilde almaya değer.

Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 2019

Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 2019

Related news

 • Bir motivasyon mektubuna bir örnek. Derleme için ipuçları
 • Gelinen aşamada ABD ekonomisi ve Fed hedefleri açısından durum şöyle görünüyor
 • İşadamı Artem Zuev: biyografi, kişisel hayat ve ilginç bilgiler
 • Bebeklerin elleri neden soğuk olur
 • Svchost exe neden işlemciyi yükler

 • Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 39

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif


  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 86

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 65

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 46

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 38

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 44

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 30

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 64

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 8

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 76

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 67

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 36

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 67

  Tatar Belish: belaya ile karşılaştırılamaz bir tarif 27