Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 2019

Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 2019
20.07.2019

Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 34

Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık

Bugün Size Tamara Hanum'un kim olduğunu söyleyeceğiz. Biyografi, akrabalar ve bu adamın yaratıcı yolunun özellikleri birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bunu daha ayrıntılı olarak tartışacağız. Özbek dili olarak, bu isim Tamaraxonim gibi geliyor; gerçek adı Tamara Petrosyan. Dans etti, şarkı söyledi, bir oyuncu ve koreografdı. 1941'de Stalin Ödülünün sahibi oldu ve 1956'da SSCB Halk Sanatçısı ünvanını aldı. Ermeni vatandaşlığı vardı.

biyografi

Tamara KhanumKısacası Tamara Khanum'un kim olduğunu söylemiştik. Biyografisi daha sonra ayrıntılı olarak incelenecektir. 16 Mart (29), 1906, Yeni Marghilan, Fergana bölgesi, Taşkent'te doğdu. 13 yaşından itibaren propaganda ekibinin konuşmalarına katıldı. Bir yıl sonra Taşkent kentinde Rus tiyatrosunun bir oyuncusu oldu. Yakında bale tiyatrosuna kayıt oldum ve semiprofessional dans gruplarında dans ettim. Bu gruplara doğrudan Özbekistan'ın ilk sanatçıları eşlik ediyordu.

Eğitim ve sanat etkinlikleri

tamara khanum biyografisiTamara Khanum, 20 yaşındayken CETETIS'den mezun oldu.Şimdi GITIS olarak anılan tiyatro teknik okulu. Bunu izleyen dört yıl boyunca konser ve müzik deney toplulukları grubuna katıldı. Samarkand, Kokand, Andijan'ın müzikal ve dramatik performanslarında nişanlıydı ve performans sergiledi.

Çalıştığı hayatının önümüzdeki birkaç yılıTaşkent şehri, müzik ve tiyatro tiyatrosunda. İşte o ulusal bale ve Özbekistan tiyatro uygulanmasını inceledi ve solist dans grubunun başkanı oldu. 1933 yılında, Tamara Hanım bale okulunda bale stüdyosu örgütün üyesi olduğunu, zamanımızda Ulusal Dans ve Koreografi Taşkent Devlet Lisesi denir.

34-35 yaşlarında bir tiyatro öğretmeni vardı;şimdi Urgenç şehrinde Agahi adını taşıyor, orada da dans ediyor ve bir koreograf olarak çalışıyordu. Hayatının bu döneminde "Ferenji" adlı balede oynuyordu, liderliği Yanovskiy Boris Karlovich idi. Sonra Tamara Khanum yaklaşık 5 yıl Devlet Özbek Opera ve Bale Tiyatrosunda koreografi solo ve öğretti. 1941'den beri, önümüzdeki 28 yıl boyunca Özbek Filarmoni topluluğunda bir solist olarak çalışıyor. Sanat yönetmeni ve organizatörüdür. Müslüman inancına sahip kadınları özgürleştirmek için propaganda ekiplerinde çalışan sanatçının etkinlikleriyle birlikte hareketlere katıldı. Savaş yıllarında çok sayıda konserde yer aldı ve Stalin Ödülünü alan yeni tank ve uçaklar için ödül aldığı fonları devretti. Hayatının yaklaşık 11 yılını Özbekistan Yüksek Kurulunun vekilliği yapıyordu. Hayatı 30 Haziran 1991'de sona erdi. Tamara Artemovna, Taşkent şehrine gömüldü.

oluşturma

tamara khanum biyografi akrabalarıKahramanımız, Özbek danslarına reformlar getirdi,kim onların türlerini oluşturmak, farklı dünya ulusları, onların şarkıları ve dans stilleri Folklorun çalışmada yer alan kadınlar gerçekleştirdi. Yaptığı programlar dünyanın yaklaşık 100 dilde yaklaşık 500 şarkı ve dans kompozisyonları, farklı uluslardan koreografi performansları içeriyordu. Kadın ifadeli yüz ifadeleri ve jestleri vardı, bu sözlerin mecazi anlamıyla şarkı söyleyen elleri vardı. Çeşitli halkların danslarına ek olarak kendi yarattığı oyunu da gerçekleştirdi.
Genellikle yurtdışında turneye çıktı, bu nedenle 1925'teFransa'yı 1935'te İngiltere'de, 57 ülkede Endonezya'da, 59'u Çekoslovakya'da, Almanya, İran, İtalya ve çok sayıda başka ülkede ziyaret etti. Özbekistan ve sanatını Paris'teki Dünya Sergisinde temsil etti.

aile

Tamara'nın ilk kocası Mukhitdin Kari-Yakubov'du.onun yaşam yılları - 1896-1957. Ayrıca tiyatrolarda çalıştı, bir şarkıcı ve Özbekistan Halk Sanatçısı olarak çalıştı. Bu evlilikten Tamara'nın tiyatro sanatçısı haline gelen Vanzette adlı bir kızı var. İkincisi, meslek sahibi bir besteci olan Pulat Rakhimov'du ve Lola'nın kızı ortak bir çocuktu. Tamara'nın beş torunu ve yedi büyük torunu vardı.

Ödüller ve başlıklar

tamara khanum biyografi çocukları2003 yılında Tamara Khanum'a Sipariş verildi.Ölümünden sonra "olağanüstü hizmet için" hayatı boyunca İş Beşli Emri'nin beş katı verildi. İşgücü farklılıkları, şehirlerin savunması, savaş sırasında Almanya'ya karşı zafer ve askeri operasyonlar sırasında dürüst çalışma için madalya kazandı.

Yukarıda belirtildiği üzere, yetenekleri 1941'de Stalin Ödülüne layık görüldü.
SSCB ve Sovyetler Birliği Halk Sanatçısı unvanını kazanmıştır, o da askeri İyi bir iş için Capital SA unvanını aldı - bu asker ve subayların ruhunu güçlendirmek olabilir.
Tamara Khanum Hakkında İki belgesel film çekildifilmi. Aktrisin evinde, yaşamı boyunca sahneleme sırasında kullandığı kostümler sergisi açıldı. Ve 8 yıl sonra bu büyük kadının müzesi açıldı. Özbekistan, 29 Mart 2006'da kahramanımızın doğum yıldönümünü kutladı - 100 yıl. Artık Tamara Khanum'un kim olduğunu biliyorsun. Biyografi, çocuklar ve sanatçının hayatı çok ayrıntılı olarak anlatıldı.

Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 2019

Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • Azaltılmış monositler hastalığın yaralayıcılarıdır
 • Havlu Kenarı Örnekleri: Resimli Havlu Kenarları Örnekleri ve Yapılışı – Harika Hobi Sitesi
 • Isıtma sistemini özel bir evde nasıl doldurursunuz: ipuçları ve püf noktaları
 • Beyaz Ceket ve Pembe Ayakkabılı Kombin
 • HDPli Besime Konca tekrar gözaltına alındı

 • Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 79

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık


  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 11

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 65

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 48

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 88

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 5

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 20

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 77

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 20

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 15

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 97

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 4

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 30

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 53

  Tamara Khanum: biyografi ve yaratıcılık 70