Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 96 22.01.2019, 19:27

Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru?

Davacı, talebin feragat edilmesi için başvuruda bulunabilir.Mahkemede bir hukuk davası başlatıldıktan sonra ve bir karar verilinceye kadar. Bu, kişinin daha önce belirtilen şartları desteklemediği veya davada bir karar almak istemediği anlamına gelecektir. Mahkeme, diğer kişilerin çıkarlarını ihlal etmediği takdirde, kişinin kendisine bildirilen iddiaları reddetmesini sağlayabilir. Bu yazıda daha fazla ayrıntı ele alınacaktır.

Hangi durumlarda mümkündür?

Burada aşağıdakileri not etmek hemen gereklidir: İstem reddi çocuklar gibi başka kişilerin haklarını ihlal etmemelidir. Bir kadın aniden belirtilen gereklilikleri terk etmeye karar verdi o zaman eğitimde yardımcı olmuyor ve bebeğin hayatının katılmaz ve kocası yüzünden çocuk için nakit iyileşme bir açıklama, mahkemeye verdi nedenle, mahkeme o tür tatmin edememesi muhtemeldir uygulaması. Aksi takdirde, küçüklerin meşru çıkarları her iki ebeveyn arasında bakım almalarının gerektiğini ihlal ediliyor.deyim feragat iddialar

Bir feragat beyanıTaraflar arasındaki tüm mali ve tartışmalı konuların, hukuk davalarının başlamasından önce çözülmesi durumunda dosyalanacaktır. Örneğin, bir banka kredi için ödeme yapmayan bir borçlu için yargı makamından dava açtı, ancak ikincisi bundan haberdar olduktan sonra, tüm tutarı derhal faizle ödedi. Bu durumda, sorun davadan önce çözüldü. Dolayısıyla alacaklı, iddiaların reddine dair bir bildiri yazmıştır.

nedenleri

Farklı olabilirler. Ancak her şeyden önce, başvuruyu reddetme nedenleri, başvurucunun önceden duyurulan şartlarda gerekli ilgiyi kaybettiği gerekçesiyle haklıdır. Buna ek olarak, davalı kendi başlarına tüm borcunu ödemek, hem de davacı ile diğer anlaşmazlıkları çözmek olabilir. Bir sivil davanın düşündükten sonra mahkeme birkaç ay sürebilir. o zaten davalı ile tüm anlaşmazlıkları karar olsaydı Ve neden davacı, zamanını kaybetmeye gerekir? Bu nedenle, bu temelde, bir kişi, mahkemeye, iddianın reddi üzerine bir beyanat sunar.

başarısızlık nedenleri

Yine de, bir iddiayı reddetme nedenleri çok farklı olabilir:

 • Davacının mahkeme öncesi tüm taleplerinin tatmini;
 • Davalı, başvuranın çıkarlarını ihlal edecek eylemleri artık yerine getirmemektedir;
 • iki tarafın mutabakatı;
 • Davacının süreçteki zaferinde belirsizliği.

Sözlü ya da yazılı olarak mı?

Bu durumda, her iki seçenek de uygundur. Toplantının başlangıcından sonra talebinizi mahkemeye sözlü olarak bildirebilirsiniz. Bu durumda sekreter, davacının sözlerini süreç kaydına ekler. Mahkemeye, iddianın reddi için başvuruda bulunmak da mümkündür. Daha da iyi olacak çünkü her şeyi kağıda daha yetkin ve motive edebileceksiniz. Böyle bir ifadenin özel bir türü yoktur. Bu nedenle, serbest formda yapılabilir, ancak iş belgelerinin tescil edilmesi şartlarına uygun olarak yapılabilir. Dilekçeyi inceledikten sonra mahkeme kararını bildirecektir. Olumlu ise, işlem sona erdirilecektir. Aksi takdirde, bir karar alınana kadar devam eder.

medeni avukat

kayıt

Mevzuatta yer almayan taleplerin reddi için başvuru aşağıdaki şekilde düzenlenebilir:

_____________'de adli makamın adı

Davacı _______________ (soyadı ve baş harfleri, adres)

Başvuru formu

Davalıya (veri) __________ hak talebine dava açtım (neyi belirtmek gerekiyor).

_______________ (sebep) nedeniyle, belirtilen şartları terk etmeyi gerekli görüyorum.

Reddetme gönüllü olarak tarafımdan yazılmıştır, sonuçları bana bilinmektedir.

Medeni Usul Kanunu'nun 39. Maddesinin normlarını dikkate alarak,

LÜTFEN:

Belirtilen gereksinimleri reddetme kabul et.

Tarih ___________

İmza __________

Nitelikli yardım

Bu sebepten dolayı tüm vatandaşlarKendilerini bağımsız olarak mahkemede savunurlar, birçoğu profesyonel avukatlardan tavsiye alırlar. Dahası, bir iddiayı reddetmenin sonuçları her zaman açık değildir. Buna ek olarak, pratikte, bir yargıcın böyle bir dilekçeyi tatmin etmediği çeşitli durumlar vardır.

feragat beyanı

Özellikle bu durumlarda böyle olur,Kadınlar, çocukların bakımı için eski kocalardan para topladığını iddia ettikleri zaman, ancak daha sonra, açıklanamayan nedenlerden dolayı, taleplerini reddederler. Bu durumda, reşit olmayan vatandaşların çıkarları ihlal edilir ve bu nedenle mahkeme, bu ifadeleri tatmin edici bir şekilde yerine getirmeyi reddeder.

Bu gibi durumlar meydana gelmedi,hukuk davalarında profesyonel avukat durumla başa yardımcı ve sağ çıkış yolu bulacaktır. Buna ek olarak, o zaman ve sinirler kaydetmek için ikincisi yardımcı olmak mahkemede müvekkilinin çıkarlarını temsil etme hakkına sahiptir. hukuk davalarında yetkili avukat doğru bir hareket davalı bütün sorunları gideren eğer bir iddia inkar etmek, hem de başkalarının çıkarlarına gönüllü değil aksine yazılmış olduğunu mahkemeyi ikna etmek yapabilirsiniz.

etkileri

Davacı taleplerini reddederse, o zamanMahkeme işlemleri durduruyor. Ancak sadece başkalarının haklarını ve meşru çıkarlarını ihlal etmemesi durumunda. Bu Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanunu'nun 39 uncu maddesinde belirtilmiştir. Dava uygun bir kararın verilmesiyle sona ermektedir.

Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanunu Madde 39Usul belgesinde yargıç davacıya işaret eder.yine aynı kişiye ve aynı kişiye aynı bedene başvuramayacağı gerçeğine. Bunun anlamı, başvurucunun aniden fikrini değiştirmesi ve tekrar mahkemeye başvurması durumunda, belgelerin kendisi tarafından kabul edilmeyeceği anlamına gelir. Bu nedenle, davacı hak talebini terk etmeye karar vermeden önce, çok iyi düşünmeli ve ayrıca tüm artıları ve eksileri tartmalıdır.Related news

 • Sahra Işık Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Buzdolabındaki Antibiyotik Gıdalar
 • Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır Maydanoz Çayı Faydaları ve Zayıflama
 • Çok İzlenen Videolar
 • Kocaelide Suriyeli ailenin evinde yangın: 2 kardeş öldü, 3 yaralı
 • Mahkemeden Kılıçdaroğlu için yargılanmaya devam kararı

 • Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 77

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru


  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 60

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 19

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 82

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 6

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 65

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 75

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 32

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 79

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 17

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 58

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 99

  Taleplerden feragat beyanı. Sorun ne kadar doğru 80