Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 2019

Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 2019
21.08.2019

Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 6

Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar

Taishet alüminyum tesisi (RUSAL) - yapım aşamasındaIrkutsk bölgesinde metalurjik girişim. İş planına göre, işletmeye alındıktan sonra ülkede alüminyum eritme açısından üçüncü sırada olacak. Burada çevreye verilen zararı en aza indirecek yeni teknolojiler kullanılacaktır.

Taishet alüminyum tesisi

Yaratmanın önkoşulları

Güney Sibirya - tamamen zengin olmayan en zengin bölgegelişmiş doğal kaynaklar ve endüstriyel potansiyel. Sovyetler Birliği günlerinden bu yana güçlü madencilik, işleme ve üretim işletmeleri burada faaliyet gösteriyor. Bilimsel küme iyi gelişmiştir.

Uygulamada birikmiş deneyimi dikkate alarakbüyük ölçekli projeler, inşaat ve montaj şirketlerinin olanakları ve yüksek nitelikli personelin bulunması, şirketler grubu OK RUSAL, Taishet'te modern metalürjik bir tesis oluşturmaya karar verdi. Endüstrinin liderlerinden biri olmaya, yüksek üretim kültürüne sahip bir yüksek teknoloji kuruluşunun örneği olmaya çağırılıyor.

UC RUSAL

Enerji hayattır

Boguchanskaya'nın görevlendirilmesinden sonrabölgede hidroelektrik, üretim kapasitesi aşırı oldu. Buna göre, daha ucuz elektrik kullanımı ile projelerin uygulanması için elverişli koşullar yarattı. yerine elektrik kullanılan fosil yakıtlar, çalışan BoGES alüminyum eritme beri santral yakınında Taishet alüminyum fabrikasının yapımı için önemli bir ön koşul haline gelmiştir.

Ayrıca bir sitenin seçiminde önemli bir rolinşaat Asya ülkelerine yakınlık tarafından oynanır. Çin, Japonya, Kore, Güneydoğu Asya ülkeleri dünyanın en büyük alüminyum tüketicileridir. Gelişmiş taşımacılık ağı göz önüne alındığında, UC RUSAL, metal ve ürünlerin Pasifik bölgesine göre ihracatını önemli ölçüde artırabilecektir.

Projeden uygulamaya

Yakın bir alüminyum bitkinin inşaatı için fikirlerBoguchany HES Sovyet döneminde yükseldi. Bununla birlikte, nesnenin ereksiyonu gecikti. Büyük ölçekli projeyi sonuna kadar tamamlamak yaklaşık 40 yıl sürdü. Bu arada, 2012 yılında santralin tamamlanmasına ve piyasaya sürülmesine katılan RusHydro ile birlikte RUSAL oldu.

Taishet'in tasarım aşamasındaAlüminyum fabrikası, şirketin en gelişmiş teknolojik çözümleri üretime sokmaya kararlı bir şekilde karar verdi. Alt Angara bölgesinin kalkınma programına göre, işletme sadece nüfusa iş sağlamakla kalmayıp, vergi ile de bütçe sağlamalıdır. Önemli bir görev, en zengin doğal bölgenin kırılgan ekolojik dengesini kırmak değildir. Kullanılan teknolojiler, toksinlerin suya ve toprağa girmesini önlemek için birkaç kez zararlı maddelerin ve atmosfere zararlı emisyonların azaltılması için tasarlanmıştır.

RUS Taishet alüminyum tesisi

Sorunlar ve çözümler

Taishet alüminyum tesisi (TaAZ) - projemasraflı o milyarlarca dolar gerektiriyor uygulamaktır. İnşaat 2007 yılında başladı ve 2011 yılında zaten ilk metali almak üzere planlanmış. Ancak şirket faaliyetlerine devam özkaynakların eksikliği ile karşı karşıya geldi ve kompleksin inşaatı yavaşlattı.

Resmi verilere göre, inşa edilmiş ve60'tan fazla temel ve yardımcı üretim tesisi kurmaya devam ediyor. Mobil beton santrali var. İlk fırlatma kompleksi, şu anda ekipmanın teslimatı ve kurulumu için% 30 hazır. Finansmanı bulmak için RUSAL, özellikle de Çin Kalkınma Bankası'na yatırımcıları davet etti. Proje ve RusHydro ile ilgileniyor. Hesaplara göre, şirket 2016 yılına kadar kendi kaynaklarından yaklaşık 700 milyon dolar yatırım yaptı. İnşaatı tamamlamak için aynı miktarı gerektirir. Kuşkusuz, hem şirket hem de ülke ve tüketicinin çıkarına olduğu için, şirket inşa edilecektir.

Taishet alüminyum fabrikası kontakları

karakteristikleri

Taishet alüminyum döküm için tasarlanmıştıryıllık 750.000 ton değerli metal üretimi. Burada 3 binden fazla insan yeni iş bulacak. Başlangıçta, RUSAL'a ait şu anda faaliyet gösteren Krasnoyarsk, Sayan ve Bratsk fabrikalarının çalışanları işe alınacak. Gelecekte, ekibin çekirdeği Sibirya'daki teknik üniversitelerin en iyi mezunları olacak.

Başlangıçta, TaAZ dört ana çalıştaydan oluşacaktır:

 • elektroliz (4 olgu);
 • güç (1 bina);
 • Dökümhane (1 gövde);
 • anot (1 muhafaza).

Girişimin ve "lokomotif" inin en önemli özelliğiRA-400T modelinin eşsiz elektrolizörleri. Dünyanın en güçlü, ekolojik ve enerji tasarrufluları arasındalar. Bu türden bir tesis günde 3000 kg'a kadar alüminyum dökebilir. Bu arada, RA-400T RUSAL Mühendislik ve Teknoloji Merkezi'nin bir zihnidir.

Tesisi dikerken, yakından dikkat edilirekolojinin problemlerine verilir. Proje ilgili kuruluşlar tarafından iyice değerlendirilmiş ve çevre için yeterince güvenli kabul edilmiştir. 2008 yılında, Rusya Federasyonu'nun FGU Glavgosexpertiza inşaatı hakkında olumlu bir görüş yayınladı. TaAZ'da etkin kuru gaz temizleme sistemleri kurulacak, su arıtma tesisleri yapılacaktır. Buna ek olarak, elektroliz hücreleri sistemi, bir miktar mertebede zararlı emisyon miktarını azaltacak bir otomatik alumina kaynağı sistemi sağlar.

Önemli bir nokta gelecek için yaratılmasıdır.iyi sosyal ve yaşam koşulları çalışanları. Onlar bitki işçileri yaşayacak yeni mahalle, yakın Taishet ve aileleri inşa edilecek. Toplam konut alanı yaklaşık 150 000 m olacaktır.2. Evlere ek olarak, çeşitli kültürel ve sosyal tesisler inşa edilmesi planlanmaktadır.

İletişim: Taishet alüminyum tesisi, 665010, Irkutsk bölgesi, Taishet.

Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 2019

Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 2019

Related news

 • Türkan Dizisi izle
 • Kalay Nasıl Temizlenir
 • Dövmede gerçek yön steampunktir. Stil özellikleri
 • Parlayan bilezikler - parlak bir tatilin ayrılmaz bir parçasıdır
 • YALANCI PİRİNÇ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

 • Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 72

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar


  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 30

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 65

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 74

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 92

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 92

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 38

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 79

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 27

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 22

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 78

  Taishet alüminyum tesisi: inşaat, üretim, kontaklar 80