Tahta mac nedir 2019

Tahta mac nedir 2019 Tahta mac nedir

Tahta mac nedir?

Makale, ahşap bir mackintosh'un, bu ifadenin nereden geldiğini, ne anlama geldiğini ve ne zaman uygulandığını tanımlar.

Phraseolojik birimler

Sürekli yaşayan herhangi bir dildeİnsanlar konuşur, yani aktif olarak kullanılır, er ya da geç birkaç anlam taşıyan ve yapay olarak ortaya çıkan özel ifadeler vardır. Bazıları, tabii ki, oldukça zor, ama bu normal ve bu tüm yaşayan dillerinde doğasında var. Makalede, Gaidai'nin daha az popüler olmayan komedi filmi sayesinde çok popüler hale gelen bu türden kuramsal birimlerden birini ele alacağız.

Ahşap mac

ahşap mac

İlk olarak, bir mackintosh'un ne olduğunu anlayacağız. XIX yüzyılın ortalarında özellikle moda olan yoğun, kauçuklu kumaşın bir pelerinidir. Şimdi bu giysi güçlü bir şekilde değişti, ama yine de insanlar arasında popülerliğe sahip. Mucit, İskoçya'dan bir kimyacı olan mucit Charles Mackintosh'un onuruna seçildi. Neredeyse kaza ile yarattı - ceketinin manşonunu sıvı bir kauçuk çözeltisiyle kirleten Mackintosh, daha sonra ıslanmadığını fark etti. Bu kumaş türünü hızlı bir şekilde patentledi ve kendi lastikleştirilmiş yağmurluklarını üretmeye başladı.

Yaratılışın tarihi ile anlaştık, ama ahşap bir mackintosh ve dünyaca ünlü Sovyet komedi filmi ile olan bağlantısı nedir?

Operasyon "Y"

bir mackintosh ifadesi

1965'te televizyon ekranlarında yeni bir film çıktıKendisini yetenekli bir yönetmen olarak tanıtan Gaidai, mükemmel ve komik komediler yarattı. Bu filmden sonra bu ifade çok popüler oldu. Ahşap bir mackintosh'un ne olduğunu anlayacağız. Setin fotoğrafları bile bir gülümseme neden olabilir. Ve bu arada, Gaidai'ye göre, bir dizi şaka, doğrudan sette sanatçılar tarafından icat edildi ve bu süreç sadece yönetmen tarafından teşvik edildi.

Bu popüler sevgili sahnelerin birinde olduFilmin kahramanlarından biri ve müzik çalmak için evinizin, ifade "Yakında size ahşap mac takacak çıkardı edildi. Ama bunu duymayacağım!". Filmin sonra bu ifade, popüler ve sıkıca Rus dili söylemi bir takım kurulmuş oldu filmin yayımlanmasından sonra 50 yıldan sonra, bu güne kadar kullanabilirsiniz.

tanım

ahşap mac fotoğrafı nedir

Aslında, her şey basit. Tahta mac bir tabut. Belki de bu açık değil, ama bu deyim demektir. Bunu kullanarak, kişinin ölmek ya da trajik bir ölümle ilgili olduğu bir joküler ya da ironik bir biçimde anlamasını sağlamakta, bunun sonucu olarak ahşaptan bir mackintosh, yani bir tabut onun üzerine konacaktır. Bu yüzden ifade, kara mizah hayranları tarafından özellikle beğendi.

kullanım

Çoğunlukla arkadaşça şakalar için kullanılırya da ölüm ve cenaze teması ironik veya alaycı bir karaktere sahip olduğunda. Sadece ciddi bir tehdit olarak ya da duygusal bir kavga sırasında, bu söz dizimi, oyun oynamasının izlerini taşıdığı için uygunsuzdur. Yani şimdi "ahşap mac" ifadesinin ne anlama geldiğini biliyoruz.

Herhangi bir dile doğru şekilde kazarsanız, o zaman doğrudan canlılığını ve gelişimini gösteren çok sayıda benzer kuramsal birim vardır.

Tahta mac nedir 2019

Tahta mac nedir 2019

Related news

 • Arabaya genel bakış Mitsubishi Dingo
 • Kadayıf Tatlısı Tarifi
 • Ata Efe Yeleği Modeli Yapılışı
 • Modern Salon Perde Modelleri
 • Saçı kazıtmak dökülmeyi önler mi

 • Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir


  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir

  Tahta mac nedir