Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

Figürler veya taş üzerine bir çeşit resimGüzel sanat insanlığın doğuşunda ortaya çıktı. İlkel insanlar, onları koruyacaklarına inanarak, gizemli hayvanların ya da doğal fenomenlerin taşlarına boyadılar. Böylece sanattaki ilk trendlerden biri ortaya çıktı. Gadget'ların ve World Wide Web'in en popüler eğlence türü olduğu modern bir toplumda, resim de dahil olmak üzere sanat, arka plana geri dönmüş gibi görünüyor. Fakat bu yaratıcı ve yetenekli insanlara rağmen, en güzel aktivitelerden birine, yani taşlara boyayarak ikinci bir hayat verdiler. Ve her geçen gün, insan yapımı yeteneklerin uzmanları arasında hızla popülerlik kazanıyor.

taş duvar resimleri

Taşlardaki resimler. Nasıl başlanır? Dersin yararlı özellikleri

Bu ders için öncelikle taşlara ihtiyacımız var.pürüzsüz yüzey. Sabunla iyice yıkanmalıdırlar. Bir sabun çözeltisinde, biraz soda ekleyebilirsiniz. Bu, boyayla "buluşma" için bir taş hazırlayacaktır. O zaman kurumasına izin vermelisin. Taşlar gözenekli olduğu için hazırlanmaları gerekiyor. Gözenekleri doldurmak için, normal PVA-tutkal veya sıvı astar en çok kullanılır.

Taş üzerindeki resimler, bir kişiyi çalışmaya itiyor, çiziminde yeteneklerini açıyor.

akrilik boya ile taş boyama

Bu ders hem bir yetişkin hem deve çocuklar. Çocuklar, taş üzerine çizim, hayal gücünü gösterir ve hayal güçlerini geliştirir. Ayrıca ellerin dokunma hissi ve motor fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı olacaktır. Taş resimleriPeyzaj tasarımı için mükemmeldir. Ama sadece onun için değil. Her yerde kullanılabilirler: bir banyo tasarımı veya güzel bir şömine mantığı üzerinde durulur.

Çizim yöntemleri

Kendi yarattıkları tüm yaratıklar gibi,Taşlar üzerindeki resimler uzun yıllar boyunca yazarlarını memnun edecektir. Çizimleri güzelleştirmek için boya uygulama tekniğini bilmelisiniz. Taşlarda resim yapmanıza izin veren çeşitli yöntemler vardır:

1) En yaygın seçeneklerden biriDekupajdır. Hatta bir fırça ve boya aldı hiç bir adamı alabilirsiniz bu yöntemi, şeklin en kaliteli ve güzellik kullanma. Dekuplajı gerçekleştirmek için adım adım talimat aşağıdaki gibidir: basılı bir desene sahip kağıt veya peçete alınır. Daha sonra sıcak bir ütü kullanarak peçetenin kıvrımları ütülenir. Selofanın yüzüne yerleştirilir (özel bir polietilen yüzey kullanabilirsiniz) ve soğuk su dökülür. Sadece resmi önceden hazırlanmış bir taşa yapıştırmak için kalıyor ve evde yaratılmış bir sanat eseri hazır! Sadece kenarları düzleştirmek ve dayanıklılık için vernik uygulamak için kalır.

2) Aşağıdaki yönteme çift teknik denirsmear. Bu yöntemin özü, fırçanın bir kerede iki renk yazmasıdır. Böylece, şekil bir "çift" etkisi fark edecek: kırmızı ve pembe veya yeşil ve sarı bir arada. Bu yöntem öncelikle yaprakları ve çiçekleri çizmek için daha uygundur. Ayrıca sonunda taşı vernikle kaplayabilirsiniz.

3) Üçüncü yöntem olarak kullanabilirsinizşablon. Burada, kesinlikle bir figür, bir çocuk boyama kitabından yapacağını söyler. Hayvanın ya da yazarın boyamayı planladığı konturlar basit bir kalemle uygulanır. Burada, suluboya veya guaj aerosol boya yerini alabilir. Taşlardaki resimlermuhteşem olacak ve "yaşayacak".

Akrilik boyalarla resim taşları

Taşları akrilik boyalarla boyamaya başlamak içinİlk olarak gelecekteki çizimin ana hatlarını çizin.

yeni başlayanlar için taşlar üzerine resim

Bu renkli kurşun kalem veya parlak yapılmalıdır.bir keçeli kalem. Dairesel taşın iç tarafında beyaz akrilik boya uygulanır. Bu beyaz yüzey üzerinde yeni bir yaratılış görünecektir. Bir şey çizebilirsin. Her şey ressamın hayal gücüne ve hayal gücüne dayanır. Ana özelliği dikkate almak gerekir:akrilik boya ile taş boyamaSanatçı sadece tatmaya ise, başlamak gerekli değildir.belirli renkler. Farklı dokuları birleştirmek çok önemlidir. Örneğin, önce taşa parlak mavi bir boya uygulanır ve üzerine ikinci bir kat koyu mavi bir renk uygulanır. Yani, çok katmanlı bir renk var.

Yeni başlayanlar için ipuçları

Herkes hayatında belirli bir andaBir tür sanat yapmayı denemek istiyor. Yeni başlayanlar için taşların üzerine resim yapmak işe yarayacak. Bu tür çizim, vb. Tekniklere sahip olmada büyük mali maliyetler ve özel beceri gerektirmez. Yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu her şey, zengin bir hayal gücü ve coşkudur. İlham kaynağı, ustaların sayısız eseri, kolayca bulunabilen bu güzel taşların fotoğrafları olacaktır. Amatör, oradan bir şeyler öğrenebilir, kendinden biraz eklemeyi unutmadan. Genellikle bu gibi durumlarda, hayvanlar, çiçekler, sebzeler, meyveler, manzara veya sadece doğal olaylar çekilir. Sarf Malzemenin yeni başlayan sanatçıya ihtiyacı olacak:

bahçe için taş boyama

1) taş (çakıl taşları);

2) bir çift fırça (kalınlığı çok önemli değil);

3) basit ve renkli kalemler;

4) astar;

5) boya - sulu boya veya guaş;

6) hata düzeltme için ortak çözücü;

7) vernik.

Bahçeyi dekorasyon

Bir ülke arsada veya her insanın bir kulübesindeOnun ortamı dekore etmek için çalışıyor. Boyalı bahçe taşları mükemmel yaz manzara tamamlar. Yaratıcı ve yaratıcı fikirler yüz banliyö alanın sadece bir çift tarafından düzenlenebilir. Burada, yaratıcısı eylem tam bir özgürlük verilir. kaya üzerine boyama tesislerinin doğal güzelliği vurgulamak olabilir, tasarımını tamamlayan Flowerbeds. Ayrıca, takı bu tip herhangi bir bahçe köşesi için uygundur. Berrak bir çözelti aşağıdaki seçeneğin yapılır .. Arılar, çiçekler, güneş, vb: Aynı zamanda taşın teması üzerinde çizim uygun olmalıdır Boyalı taşlar istisnasız bütün bitkilerin köklerini vermek.

Taş üzerine resim üzerine usta sınıfı

Çakıl taşları (taşlar) yıkandıktan sonra,Kıyafetleri boyamaya karşı korumalısınız: önceden hazırlanmış kıyafetler veya özel bir önlük içinde çizebilirsiniz. Taşın şekli, ne çizileceği sorusu için mükemmel bir ipucu olacaktır. İdeal bir şekle sahip taşlara bakmayın. Aksine, yanlış figürlü çakıllar resmin tümüne yaratıcılık verebilir. Küçük ayrıntıları çizmek için, ince fırçalar en uygunudur. Kalın - genel bir doku oluşturmak için.

taş ana sınıfı üzerine resim

Bir boya olarak sıradan ve ucuz bir suluboya ve guaj kullanılabilir. Fakat yazar çiziminin daha parlak olmasını istiyorsa, akrilik renkleri uygulayabilir.

taşları kendi elleriyle boyamak

Standart teknolojilere aşina olmakTaşlar üzerindeki resimler, paletle deneyler başlatabilirsiniz: kompozisyonun daha fazla doygunluğunu vermek için farklı renkleri karıştırmaya başlayın. Zaten bitmiş olan çizim vernikle kaplanmalıdır, eğer bu eşya doğrudan güneş ışığı ile temas ederse ve bir bütün olarak açık havada olacaksa. Yani, bahçeyi süslerseniz ya da bahçenizi taşa bırakırsanız. Bu sanatın tüm inceliklerini öğrenmenize izin veren bir ana sınıf, çizimdeki uzmanlar tarafından yapılabilir.

Taş boyama için sarf malzemeleri

Çizim için uygun taşlar bulunabilirDeniz kıyısında veya özel bir mağazada satın alabilirsiniz. Her şeyden önce, çapı 25 cm'den fazla olan bir shingle uygundur, sadece bir uzman daha küçük çaplı taşların üzerine boyayabilir. Bu tür meslekler için boyalar hemen hemen tüm ofis mağazalarında veya sanat salonlarında satın alınabilir. Özelliklerine göre akrilik boya en iyisi olarak kabul edilir. Suda hızla çözülür, kolayca karışır ve yüzeyde çizgiler olmaz. Sert değil ve parlak, zengin bir renk efekti veriyor. Bu boyamanın bir sonraki avantajı, çabuk kurur ve parlak bir parlaklık oluşturur.

Taş üzerine akrilikBu boya ile etkileşime girdiğinde kendini tahrip etmeyen sentetik fırçalar. Daha küçük detaylar için siyah bir jel kaleme veya kalın bir sapa sahip basit bir kaleme ihtiyacınız vardır. Bu yüzden, kendi elinizle taş boyama, yeni başlayan bir sanatçı veya çocuk için bile kullanılabilir.

taşların sanatsal resim

Bir taş üzerine çizmek ne

Taş üzerine resim yapmak için nesnelerin seçimi sınırsızdır. Kesinlikle bir şey çizebilirsin. Eğer usta bir çakıl taşını bir Paskalya yumurtasına çevirirse, çok orijinal bir taş sanatıdır. Çok akılda kalıcı bir armağan, bir doğum günü selamı veya bir taş üzerine çizilmiş bir aşk deklarasyonu olabilir. Sadece bir taş bulmak ve hayal gücünüzü havalandırmak için gereklidir. Sonuç akraba ve arkadaşlar için her zaman çok hoş olacaktır. Sonuçta, kendimiz tarafından yapılmış bir hediye, bizim durumumuzda - taş üzerine resim yapmak, mağazada satın alınandan sıradan ve her gün yapılanlardan milyon kat daha iyi olacaktır.Related news

 • Islak Kek
 • Tu-204 uçak: iç mekan düzeni
 • Kitap Nasıl Temizlenir
 • Bahçede çiçek dikim
 • Her zaman çok olacak balıkçılık ya da Bait için solucanlar cins nasıl

 • Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf


  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf

  Taş üzerindeki resimler: özellikler ve öneriler, ana sınıf