Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 2019

Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 2019
17.07.2019

Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 2

Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik

Arazimizde çok güzel kiliseler var. Mimarinin eşsiz anıtı, Yükseliş Katedrali'dir (Naberezhnye Chelny). Malzemede zor bir tarihe sahip bu muhteşem tapınağın fotoğrafları görülebilir.

Ereksiyon tarihi

Modern tapınak bölgedeXVIII yüzyılın başında ortaya çıkan eski Borovetskoe köyü. Ayaklanmalar sırasında yakılan ve artık restore edilmeyen bir adamın manastırı vardı. Daha sonra, 1829'da burada manevi hayatın merkezi haline gelen bir taş kilise inşa edildi. Dahası, tapınak okulun rolünü oynadı. Duvarları içinde köylüler okumayı ve yazmayı öğrendi.

Yükseliş KatedraliBu tarihten sonra neredeyse 50 yıl sonratarih Yükseliş Katedrali. Naberezhnye Chelny zaten oldukça yoğun bir bölge idi. Bu nedenle, varoşlarda başka bir tapınak inşa edilmesine karar verildi. 1872'de inşaat çalışmaları başladı. Eski taş kilisenin yerinde yeni bir tapınak inşa etmeye başladı. İnşaat 10 yıl devam etti. Bu proje, zamanın en ünlü yazarlarından biri olan Dmitry Staheev tarafından finanse edildi. Bu adam seyahat denemeleri türünde çalıştı ve saygın dergi ve gazetelerin editörü olarak çalıştı.

Bitkilerin karışımı

1882 yılında kompleksin ilk, sol kısmı açıldı. Selanik'teki doğru Demetrius adına kutsanmıştır. Antik çağlardan kalma bu aziz Slav halkının hamisi olarak görülüyordu. Daha sonra sağ yan şapeli tamamladı. Haç'ın yüceltilmesinden sonra seçildi.

Eserler sadece 1889'da bitti. Böylece Kutsal Yükseliş Katedrali'nin yoluna başladı. Naberezhnye Chelny artık başka bir tapınaktan gurur duyuyordu.

Tanrı'nın evi eklektik tarzda dekore edilmiştir. Bu tarz neo-Gotik, Neo-Rus ve neo-Moritanya stilleri dahil olmak üzere mimarinin en popüler alanlarını bir araya getiriyor. Yapının kendisi uzun ve oldukça büyüktü.

Devrim öncesi dönemlerin kayıtlarına göre, yaklaşık 2.000 kişi katedrale gitti. Onlar Borovetskoe köyü sakinleri ve üç çiftliği vardı.

Kutsal Yükseliş Katedrali

İnatçı insanlar

Sovyetlerin gücünün kurulmasından sonra,zulüm. Birçok dini nesne zorla kapatıldı. Yükseliş Katedrali'nin (Naberezhnye Chelny) hizmetinin sona ermesi durumunda kesin bilgi yoktur. Bu şehrin kiliseleri 1930'larda kilitlendi.

Köyün Borovetsky gücü kutsal alanı toplu çiftliğe verdi. Sunağın altına bir elektrik değirmeni yerleştirildi. Yapının çalışması ile bağlantılı olarak çok etkilenir. Oda gereksiz hale geldiğinde, terk edildi ve ayrı düşmeye başladı.

Perestroika döneminde dine karşı tutumdeğiştirin. 1980'de, bölge sakinleri yetkililerin tapınağı onlara geri vermelerini istedi, ancak sonra reddettiler. Ancak Ortodoks halkı pes etmedi ve farklı örneklere mektup gönderdi.

Çabalar başarı ile taçlandırıldı. 1989 yılında bu türbenin yeniden inşasıyla ilgili çalışmalar başladı. Bu, Kutsal Yükseliş Katedrali'ni (Naberezhnye Chelny) başlatan yeni bir tarih sayfasıydı.

Cumhuriyet dönemindeki bu mimari anıtın ortaya çıkışı 1990'larda ortaya çıkmıştır. Ne yazık ki, birincil stil yeniden üretilemedi.

Yükseliş Katedrali

Yeni nefes

Yapıcıların ilk görevi -çatıyı yeniden monte etti. Dahası - yeni kubbeler. Ayrıca çan kulesine merdivenler yaptılar ve Voronezh'den yeni çanlar getirdiler. Daha sonra üç daha fazla zil sesi eklendi. Aynı zamanda odaya bakacaklardı. Vakıflardan mozaik ve boyalı duvar resimleri koydular.

Yine Yükseliş Katedrali'nin (Naberezhnye Chelny) eşsiz bir mimari yapısı oldu.

Tapınağın restorasyonu için fonlar toplandıinsanlar. Onarımın eksik olduğu gerçeğine rağmen, insanlar, Ortodoks dünyasının - İsa'nın Doğuşu - hafif bir tatil için ilahi bir hizmette bulunmasını istediler. Bu olay 1990 yılında oldu.

1995 yazında, küçük bir vaftizPetersburg Xenia onuruna kutsanan bir tapınak. Yakında ekonomik binalar var. Başka bir vurgu ise işletim kütüphanesidir. Herkesin manevi edebiyatı, ikonları ve diğer dini şeyleri alabileceği bir kilise dükkanı da var.

Yükseliş Katedrali

Ek Bilgi

Aktif halk etkinlikleriYükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tapınağın telefonu: 8 (8552) 42-71-06. Ayrıca, bu türbeden işçiler ve öğretmenler, e-posta yoluyla mesele sorununu çözebilir.

Çevresindeki ziyaretçiler gibi çok fazla. Bahçeler iyi korunur. Sıcak mevsimde, bitkiler çiçeği. Genel olarak, arazi pahalı bir park gibidir. Ayrıca, bu tapınağı ziyaret edenler, yakınlarda, köyde bir baharın attığını ve suyun şifalı bir şekilde iyileştirildiğini bilmek ilginç olacaktır. Birçok hacı, bu yerin olağanüstü ışık enerjisi yaydığını iddia ediyor.

Bugün herkes ziyaret edebilirKutsal Yükseliş Katedrali. G. Naberezhnye Chelny, Borovetskoye köyü, Chulman Caddesi, 127 - kompleksin adresi. Tapınağa gidip taksiye binmek çok kolay. Kilise her gün çalışıyor. Saat 7'de açılır ve 19'da kapanır.

Manevi hayat

Ibadete ek olarak, halketkinlik tapınağı. Burada bir aydınlanma merkezi açıldı, amacı Mesih'in imanları ile insanları bilgilendirmektir. Catechism kursları da işe yarıyor. Misyonerler, manevi öğretmenler, mezmurlar ve şarkıcılar öğretiyorlar. Şimdi 16 mezun öğretmenlik yapıyor. Derslerin akşam olduğu, farklı yaş kategorilerindeki kişilerin de onları ziyaret edebileceği unutulmamalıdır.

Kutsal Yükseliş KatedraliPazar okulu Yükseliş Katedrali'ni açtı(Naberezhnye Chelny). Burada, Ortodoks dünyasını daha yakından tanımanıza izin veren derslere ek olarak, çocuklar servise gidip, yemekhanede yemek yiyor, koro şarkılarının sanatını inceliyorlar. Ayrıca, öğrenciler çeşitli yaratıcı ve sportif faaliyetlerde bulunurlar. Çoğu zaman, öğretmenler, okul çocukları ve ebeveynleri için tematik matinler ve konserler düzenler. Daha az önemli olan, çocukların yetimlerle konuşmasıdır. Bu nedenle, çocukluktan beri, Hıristiyan yasalarından birine şefkat gösterdiler.

Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 2019

Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 2019

Related news

 • Vera Wang Gelinlik 2012 Bahar 2012 Yaz
 • Üzüm Kardinal: cazip özellikler
 • Seks Hayatını Çikolata İle Canlandırma
 • Yüz için kil maskeler
 • Kim biyolog Bilim biyolojide ne çalışır

 • Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 14

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik


  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 68

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 7

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 84

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 98

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 79

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 43

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 94

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 27

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 29

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 24

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 99

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 28

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 87

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 88

  Türbenin Özellikleri: Yükseliş Katedrali (Naberezhnye Chelny). Tarih ve modernlik 70