Suç konusu

Suç konusu

İçeriğindeki suçun konusu, olarakkural gerçek ve maddi. Yasanın kompozisyonunda belirtildiği gibi, kesin belirlemeye tabidir. Eylemin niteliğinin yanlışlıklarından kaçınmak için, suç konusu kesin olarak tanımlanmalıdır. Örneğin, ne olduğu hakkında bir bilginiz yoksa, ticari markanın yasadışı kullanımı için sorumluluk temelinin doğru bir şekilde belirlenmesi zor olabilir.

Bu ya da bu suç konusu bunlara sahip veyadiğer özellikler. Bununla birlikte, farklılıkların kendileri de farkedilemeyebilir, ancak bunların hukuki sonuçları üzerinde bir etkisi vardır. Örneğin, balıkların denizinde yasadışı avlanma, ekolojik bir suçtur. Balıklar yasadışı bir şekilde özel bir havuzda yakalanırsa, mülkiyet hakları burada ihlal edilir. Balık, bir suç olarak, ilk durumda doğal bir nesnedir. İkinci durumda, özel mülkiyettir.

Bir suç eyleminin konusu, sadece yeterlilik üzerinde değil, aynı zamanda taahhüt edilen eylemin tehlikesinin derecesine de etki edebilir. Bu, cezanın bireyselleştirilmesinde dikkate alınır.

Arasındaki farkı anlamak için gereklidir.nesne, araç veya suç unsuru. Tabanca, nesne üzerindeki etkinin etkilendiği yerdir. Her zaman araç, eylemin bileşiminin bir işareti olarak belirtilir. Örneğin, bazen suç teşkil etmez - kasıtlı cinayet. Her ne kadar kural olarak, cinayet belli araçlarla destekleniyorsa da.

Böylece suç konusuBireysel bir sözcü olarak hareket eden ve bir ya da bir başka toplumsal değerin taşıyıcısı olan ve hareketin yönünü belirleyen maddi eğitim. Yasanın amacının yanı sıra özellikleri de, ortaya çıkarılan zararın niteliğine etki eder. Sonuç olarak, kural olarak, nesnenin doğasına ve suçun nesnesine bağlıdır. Dolayısıyla, örneğin, insan vücuduna maruz kaldığında, sağlığa, ölüme, acıya ve diğer benzer değişikliklere zarar verme hakkında konuşmak oldukça doğaldır.

Bir kişinin bir varlık olmaması göz önüne alındığındasadece fiziksel, ama aynı zamanda zihinsel, onun psişesi de bir suç konusu olarak hareket edebilir. Bu nedenle, bunun üzerindeki etki altında, akılda gönüllü işlevlerin bastırılması, herhangi bir eylemde bulunmaktan kaçınması ya da bundan kaçınması, vb. Gibi sonuçların olması muhtemeldir.

Nesnenin ve nesnenin içeriği belirlenebilirOnlarda meydana gelen değişiklikleri (nesne veya nesne) provoke edebilecek olan karakterin (kuvvet, araç veya yöntem) karakteri. Yani, örneğin, onu sokağın onu sürmesini umarak, yürümek için sokağa gönderirseniz, zihinsel olarak normal bir yetişkin birini öldürmek imkansızdır. Bu durumda, planın uygulanması olasılığının derecesi çok düşüktür. Aslında, sonuçlar herhangi bir kuvvetin veya ölenin eylemlerinin sonuçları olabilir. Durum değişebilir. Ölen kişinin akıl hastası olduğunu varsayarsa ve daha önce trafik görmezden gelme eğilimi varsa, olasılık derecesi artabilir.

Suç içinde, nesneler, fonlar veKonu olarak böyle bir şey dahil olmak üzere konular. Tüm bireysel özelliklerin yasal ve teorik yapılarda tam olarak yansıtılamayacağı belirtilmelidir. Bununla birlikte, hukuk teorisi çerçevesinde, bir suçlunun kişiliğinin en tipik özellikleri belirlenir - bir suç konusunun işaretleri. Bunların asgari toplamı onları sorumlu tutmak için gereklidir. Başka bir deyişle, eğer konudaki işaretlerden en az biri varsa, o zaman suç mevcut olmayacaktır.Related news

 • Kimchi Tarifi Videosu
 • Boncuk Papatyalı Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Pırasanın İnsan Sağlığına Faydaları
 • Tek Kullanımda Siyah Nokta Geçiren Peeling
 • Yabancı Okullarda Eğitim Sistemi Hayranlık Verici

 • Suç konusu

  Suç konusu


  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu

  Suç konusu