Suçiçeği Varilrix den aşılama 2019

Suçiçeği Varilrix den aşılama 2019

Suçiçeği Varilrix den aşılama 30 03.02.2019, 18:25

Suçiçeği "Varilrix" 'den aşılama

su çiçeğiVaricella'ya karşı ilk aşı 1974'te Japonya'da üretildi ve onaylandı. Aşı üretimi, canlı zayıflatılmış bir suş kullanılarak yapılır.

Olumlu sonuçlar aldıktan sonraetkinlik ve güvenlikle ilgili olarak ve geliştirme maliyeti açısından yetişkinler ve çocuklar için su çiçeği hastalığına karşı aşılanma bazı sanayileşmiş ülkelerde aşılama programlarına dahil edilmiştir. Bugün, aşı büyük miktarda kullanımı oldukça yaygındır.

2008 yılında Rusya'da, su çiçeği kaynaklı ilk aşı kayıt edildi. Aşıya "Varilrix" adı verildi. 2009 yılından beri, bu aşı bölgesel bağışıklama programlarına dahil edilmiştir.

Suçiçeği aşısının bugün olduğu söylenebilirİngiltere, Kanada, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya da dahil olmak üzere dünya çapında 92'den fazla ülkede kullanılmaktadır. Aşı, bazı Baltık ülkelerinde kayıtlı. İlk kayıttan bu yana dünyada bugüne kadar on bir milyon kez su kenarı aşıları üretildi. "Varilrix" aşısının etkinliği ve güvenliği, dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen klinik çalışmalarda kanıtlanmıştır. Bu su çiçeği aşı DSÖ'nün tüm gereksinimlerini tam olarak karşılamaktadır.

su çiçeği aşılamasıAşılama yetişkin ve bir yıldan daha büyük çocuklarda kullanılmak üzere izin verilir. 2009 yılından bu yana, yıllık aşı Moskova'da salgın endikasyonları bağışıklama bölgesel takvimin parçasıdır.

İlk etapta unutulmamalıdır kiSuçiçesine karşı aşılanma risk altındaki insanlarda kullanılır. Bunlar arasında, özellikle ağır kronik hastalıklardan mustarip olanlar, lösemi hastaları, radyoterapi alan hastalar ve immünosupresanlar ile organ transplantasyonu planlananlar bulunur.

Şahıslara giren kişilerin aşılanmasınınrisk grubunda, hücresel bağışıklık yetersizliğine işaret eden ve klinik bir kan testi sonuçlarına uygun semptomların yokluğunda gerçekleştirilir.

Aşılamanın geçici kontrendikasyonları arasındaakut seyir dahil olmak üzere bulaşıcı patolojilerin yanı sıra kronik patolojilerin alevlenmesi belirtilmelidir. Bu gibi durumlarda, su çiçeği aşılaması, tamamen iyileşene kadar ertelenir veya tıbbi endikasyonlara göre alevlenmenin dışında gerçekleştirilir.

Bağışıklamaya karşı kontrendikasyonlar, lenfoma, lösemi, HIV enfeksiyonu, yüksek doz kortikosteroidlerin kullanımı ve immünosupressanların bir sonucu olarak gelişen şiddetli immün yetmezliği içerir.su çiçeği aşılaması

Aşılama, hamile kadınlar tarafından yapılmaz vehemşirelik. Suçiçeği "Varilriks" karşı aşı ilaca karşı alerjik reaksiyonlara eğilimli hastalara uygulanan ve bir önceki yönetimde bir alerjik reaksiyon kim değildir.

Gözlemlerin gösterdiği gibi, aşı yönetimi"Varilrix", kalıcı bağışıklığın geliştirilmesine katkıda bulunur. Oniki yaşına kadar olan çocuklarda aşılamanın etkinliği yaklaşık yüzde doksan yüzde sekizdir. On üç yıl içinde olan kişilerin antikorların koruyucu özellikleri neredeyse yüzde yüz olarak tahmin edilmektedir.

Suçiçeği Varilrix den aşılama 2019

Suçiçeği Varilrix den aşılama 2019

Related news

 • Perde Pilavı
 • Bademli Lif Yapılışı
 • Limon ile Zeytin İstanbul’da Çıktı
 • Aşçın temel iş tanımları
 • ERİKLİ AÇMA TARİFİ

 • Suçiçeği Varilrix den aşılama 92

  Suçiçeği Varilrix den aşılama


  Suçiçeği Varilrix den aşılama 100

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 77

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 60

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 16

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 43

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 65

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 72

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 56

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 17

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 49

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 74

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 31

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 95

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 10

  Suçiçeği Varilrix den aşılama 33