Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlarStreç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar


Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 64 09.02.2019, 19:50

Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar

Bugün, daha çok yaşam alanı dekorasyonundaKullanılan tavan tavanları - salon ve yatak odası, mutfak ve koridor için ve hatta banyo için. Bu tür malzemelerin birçok avantajı vardır: montajı basittir, tasarım çok seviyeli ve eğrisel olabilir.tavan aydınlatması

Ayrıca, tasarım yapmanın birçok yolu varBu tür kaplamalar: Yıldızlı gökyüzünün etkisi, renkli fotoğraf baskısı, çok renkli bir filmin kullanılması. Streç tavanlar dayanıklı ve estetik, oldukça dayanıklı ve su geçirmezdir. Tartışmasız avantajları ile, streç tavanın bazı dezavantajları vardır. Bu tür tasarım tasarımcılarının aydınlatması bunlardan birine işaret eder.

Bu tavanlar sadece monte edilebilirBazı tür lambalar. Güçleri 40 W'ı geçmemeli ve plafondları termal olarak yalıtılmalıdır. Ayrıca, gergin tavanlar "çökebilir": taslaklarda, film ana tavan kapağına çekilir. Bu durumda, kurulumun kalitesine çok bağlıdır.bir streç tavan için hangi armatürler daha iyidir

Bir streç tavan için ne tür armatürler daha iyidir?

Tavan yapılarının üretimi içinArmatürlerin teknik özellikleri ve monte edilme şekilleri konusunda özel taleplerde bulunan elastik malzemeler kullanılır. İnce tabakalar yüksek sıcaklıklara dayanmaz, bu nedenle belirli bir güce sahip bir lamba seçmeniz gerekir.

Önemli olan aydınlatma şeklidiröğeleri. Asma tavanlarda avize ve ışık fikstürleri açık bir plaka şeklinde olmamalı, yukarı doğru yöneltilmiş plafondları olmalıdır. Kural olarak, uzmanlar aşağıdaki seçenekleri belirlemenizi önerir:

 • spot aydınlatma;
 • havai ve asma avizeler;
 • kombine seçenekler;
 • ek aydınlatma.

Asma ışık fikstürleri

Salon için gerilim tavanları kullanmanıza izin verirtaban tavanın kancalarına takılan lambalar ve avizeler asılı. Tasarımın pek güzel bir kısmı tuvalin arkasına saklanmış değil. Plafondlar mutlaka aşağıya doğru yönlendirilmelidir. Bu, kumaşın aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olacak ve parlamada parlama oluşumunu ortadan kaldıracaktır. salon için streç tavanlar

Sarkık spot için belirli sunarGereksinimler tavan gerilir. Bu tür cihazların aydınlatılması, ancak gövdenin takılı olduğu çubuğun doğru uzunluğuna sahip olduğunda kullanılabilir. Çubuğun çoğunun interstisiyel boşlukta bulunduğunu unutmamalıyız, bu yüzden tuvalin hemen yakınında ışık kaynaklarının yeri riski vardır.

Bir avize nasıl seçilir?

Uzatılmış tavan için bir avizenin uzun ve yüksek kalitede hizmet vermesi için aşağıdaki kurallara uyulması gerekmektedir:

 • Mat bir kaplama için, ışığı duvarlara ve zemine yönlendirilen bir avize seçmelisiniz, bu durumda aydınlatma daha parlak olacaktır;
 • parlak kaplamalar, aydınlatmada biraz tasarruf edebilir: ışık akısının yansıması sayesinde oda parlak olacaktır;
 • Parlak tavanlara, tavan seviyesini azaltan avizelere uyacak, aydınlatma seviyesini azaltacak, daha kara ve dağınık hale getirecektir.

Bir avize ve spot ışıkları kullanılarak monte edilen salon için streç tavanlar. Bunları aşağıda açıklayacağız.Germe tavanlar için aydınlatma seçenekleri

Spot ışıkları

Ancak kurulumları çok daha zorsoru: "Gergi tavanı için ne tür fikstürler daha iyidir?" - uzmanlar bu seçeneğin optimal olduğunu söylüyor. Bu kapsamın avantajları şunlardır:

 1. Çeşitli türlerde lambalar.
 2. Herhangi bir şema ile bağlantılarının imkanı.
 3. Bu tür lambalar farklı şekillerde dahil edilebilir: satırlar halinde, ayrı gruplar halinde, hepsi bir kerede "çalışan ışıklar" ın etkisini yaratır.
 4. Germe tavanlar için aydınlatma seçenekleri, monte edildiği odanın özelliklerine ve içinde kullanılan cihazlardan aydınlatma şemalarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.
 5. Bu lambalar çok seviyeli yapıların montajı için çok uygundur.

Streç tavanlı mutfakta aydınlatma, spot ışığı olmadan yapamaz. Banyolar ve koridorlar hakkında da aynısı söylenebilir. Bu öncül için bu en iyi seçimdir. streç tavan ile mutfakta aydınlatma

Ve henüz, ne fikstür olmalıgerginlik tavanı? LED ışıkları ile odanın ortasına monte edilmiş avizeyi ustaca birleştirirseniz, bu tasarımın aydınlatması uyumlu olacaktır. Bunlar ayrı bölümlerde veya odanın çevresinde bulunur. Bu, kural olarak, odanın amacına ve boyutlarına bağlıdır. Örneğin, merkezi aydınlatma (avizeler) olmayan bir oturma odası eksik görünecektir ve yatak odasında spot ışıkları ve aydınlatma ile dağıtmak mümkündür. bir streç tavan üzerinde armatürlerin düzeni

LED Şerit Işığı

Diyotlu esnek tahta, tek başınaGerilim tavanı için armatürler. Bu sadece ek bir ışık kaynağıdır. Bu tür bir arka ışık, alçak gerilim tavanlı odalarda kullanılır, ki bu da gerilim plakalarını monte ederken daha da düşüktür. LED şerit, tavanın yüksekliğini görsel olarak artırır. Genellikle mutfaktaki çalışma alanını aydınlatmak için kullanılır.

Işığın parlaklığı, LED'lerin ne kadar sıkı olduğuna bağlıdır. Fakat her durumda, yüksek dereceli aydınlatma için toplam güç yeterli değildir.

Hangi ışıklar tavsiye edilmez?

Tesislerin güvenliğini sağlamak ve tavan kaplamasının bozulmasını önlemek için aşağıdakilerden kaçınmalısınız:

 • kumaşın yüzeyine yakın bulunan halojen lambalar ve akkor lambaları olan lambalar;
 • 40 watt'tan daha fazla güce sahip aydınlatma armatürleri;
 • Standart olmayan boyutlardaki kare lambalar: bu, kurulumu zorlaştırır.

Fikstürlerin yeri için öneriler

Lambalar nasıl ayarlanır? Bu soruya evrensel bir cevap yoktur. Her şeyden önce, odanın amacına bağlıdır. En popüler seçeneklerden bazılarını göz önünde bulundurmanızı öneririz.

avize

Merkezde yer almaktadır. Odanın ışık düzeyini ayarlamak edebilmek için, birden fazla anahtarlama modları sahip bir model satın almak tavsiye edilir. LED'li en sık kullanılan cihazların yana, bir avize seçmek için tavsiye edilir, ve bunların temelinde. Bu, odanın bile aydınlatmasını sağlayacaktır.tavan aydınlatması

LED Şeritler ve Spot Işıklar

Kural olarak, bunlar çevre üzerinde bulunur. Dahil olmaları için doğru düzeni seçerek (sektöre veya bir kereliğine), bölge boyunca alan ve tekdüze aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Aydınlatma düzenleri türleri

Armatürleri bir germe yapısında bulmak için iki ana yol vardır. Aşağıda tartışacağız.

Gergi tavanındaki armatürlerin klasik şeması

Bu durumda, bir dizi orta güçprojektörler. Hem tasarımcıların hem de ev sahiplerinin hayal gücü için alanı temsil ediyorlar. En karmaşık figürler biçimindedirler. Göreceli olarak uygun maliyetler (avizelere kıyasla) bu kapsama mali açıdan kârlı bir çözüm getirir.

Bu tür lambalar, gruplara ayrılabilir ve odanın imhasına izin veren farklı elektrik kaynaklarına bağlanabilir.

Kombine devre

Önceki itibaren bu düzeni çevre üzerinde veya köşelerinde bulunan aydınlatma, spot, ana kaynağıdır haline geliyor tavan, merkezinde bir avize ile karakterizedir, bunu tamamlayacak.

Şema seçimini etkileyen nedir?

Doğal aydınlatmayı hesaba katmak gerekir. lambalar arayla iki metrekarelik bir uzaklıkta yer alırdı böylece çok küçük banyolar, salonlarda, yılında 1.5 metrekare için bir ışık kaynağı 1 aydınlatma oranı ve bazen sayıları hesaplanır.

Mobilya Yerleri

Konuma özenli tutumKurulum aşamasında lambalar ve avizeler (bu çok yüksek değil tavanlı için özellikle önemlidir) yüksek mobilyalar gerektirir. mobilya mahsul yürütülen askıya konstrüksiyonların montajı olduğundan, onlar uzun boylu dolapları yerleştirileceği önceden belirlemek gerekir, bu yüzden ışık cihazları tıkamayın.

Rekreasyon alanlarının yeri

Bir streç tavan takıyorsanız, aydınlatmadinlenme ve çalışma bölgeleri (kanepeler, yataklar, yazı ve bilgisayar masaları) oldukça güçlü olmalıdır. Gerekli bölgeleri seçerken bu bölgeler dikkate alınmalıdır.

Şematik seçenekler

Germe tavana monte edilebilen fikstürlerin yerleştirilmesi için birçok seçenek vardır. En yaygın olanı veriyoruz.

Lambalar çevreyi aydınlatan bir oval oluştururtesislerinde. Odanın ortası yarı karanlıktır. Daha parlak hale getirmek için bir avize kullanmanız gerekecek. Bu durumda, odadaysa, istenirse, yoğun aydınlatmayı açabilir veya bir alacakaranlık yaratabilirsiniz.streç tavan ile mutfakta aydınlatma

Armatürler bir daire şeklinde düzenlendiğinde, merkez mümkün olduğunca aydınlatılır ve çevre üzerinde daha fazla boğuk olacaktır.

Odanın köşelerinde yer alan aydınlatma, belirli bir bölgeye vurgu yapmadan dağınık bir ışık oluşturacaktır.

Odanın bir bölümünde armatürlerin yeri odanın belirli bir bölümünü vurgulamaktadır. Örneğin, mutfak için yemek masası üzerinde bulunan bir avize ile uygun seçenek.

Uzak köşelerin aydınlatılması için iki yarım daire devresi kullanmak mümkündür. Bununla birlikte, bu seçenek merkezi bir avize bulunmasını gerektirir.

Bir haç şeklinde bulunan spot ışıklar, avize alternatif oluşturabilir. Ve mutfağın çevresi üzerinde bulunan odayı görsel olarak genişletiyorlar.

Şüphesiz, bu tüm konum seçenekleri değildir.bir streç tavan üzerinde fikstür. Dairenin sahibi konutunun özelliklerini karşılayan kendi şemasını oluşturabilir ve tecrübeli ustalar onun fikrini gerçekleştirir.

Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlarStreç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar

Related news

 • CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı
 • Pavel Petrovich Kirsanov: Karakterin karakteristikleri
 • Amigurumi Köpek Yapılışı
 • Appledan iOS 12 önemli özellik
 • Kalp hastaları oruç tutabilir mi

 • Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 65

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar


  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 35

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 42

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 48

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 9

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 54

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 83

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 40

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 21

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 75

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 39

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 43

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 52

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 97

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 84

  Streç tavan: aydınlatma. Germe tavanlarda avize ve demirbaşlar 6