Standart oyun kartı boyutu 2019

Standart oyun kartı boyutu 2019 Standart oyun kartı boyutu

Standart oyun kartı boyutu

Kartların ilk destesi Çin ve Hindistan'da görüldüonikinci yüzyılda. Çok farklı boyutlardalardı ve bu, her bir kart sahibinin, oluşturuldukları oranlar hakkında kendi fikirlerine sahip olmasından kaynaklanıyordu. Ve sadece on dokuzuncu yüzyılda oyun kartının boyutu genel olarak kabul edildi. Fakat zamanla, farklı oyunların kartlarının parametreleri kendi özelliklerini kazanmıştır.

Poker oynamak için kartlar

Bu kart oyunu yaklaşık 450 yıldırkombinasyonların uyumuna dayalı ve birçok çeşidi vardır. Avrupa'da doğdu ve yavaş yavaş tüm dünyada bilinir hale geldi. Bu süre zarfında, poker oyununun kuralları, oyun kartları gibi değişti. Kartların büyüklüğü yavaş yavaş genel standarda getirildi. Oyunun hızla popüler hale gelmesi ve çeşitli kart tedbirleri oyunculara büyük rahatsızlık getirdi ve bazen partiyi tamamen reddettiği gerçeğine katkıda bulundu.

Yani, tüm bunları önlemek için,88,9 mm uzunluğunda ve 63.5 mm genişliğinde, oyun kartının tek bir boyutu ile geldi. Bu format seçildi çünkü avucunun tamamen örtmesi gerektiğine inanılıyordu. Bu arada, bunu dikkate alarak, poker kartları ile farklı hileler ve püf noktaları göstermek en kolay.

Bir süre sonra poker milli olduABD'de bu oyunu almış, bu ülkede en büyük dağılımı. Ve şimdi yıllık uluslararası yarışmalar ve diğer birçok poker turnuvası var. Bu arada, bu oyun Rusya'da resmi bir spor olarak (2007'den 2009'a kadar) tanındı.

Yaklaşık yedi yıl önce Rusya'da en küçük kart destesi basıldı. Boyutu standarttan on kat daha küçüktür - sadece 6,3 mm genişliğinde ve 8,8 mm yüksekliğindedir.

Oyun boyutu

Köprü oynamak için kartlar

Aynı derecede popüler olan köprüdür. O bir entelektüel takım veya çift oyunudur. Uluslararası Olimpiyat Komitesi resmen sadece bu kart oyunu bir spor olarak tanıdı. Karmaşıklık ve heyecan ile, genellikle gitmek, dama, satranç vb.

Köprüde tam bir güverte oynamak, ama her oyuncuBeş kart değil, on üç veriyorlar. Oyunda herhangi bir sakınca olmadığından emin olmak için, pokerden biraz farklı olan köprü kartları oluşturulmuştur - bunlar daha dardır. Burada standart ölçü 57.15 mm genişlik ve 88.9 mm yüksekliktir, bu nedenle bu kartlar elinizde aynı anda çok sayıda tutmanız gereken oyunlar için uygundur.

Oyun kartı boyutu

Oyun tercihi

Oyun tercihinin ikinci adı - "bir rüşvet oyunu." Rusya'da 19. yüzyılın ortalarından beri çok popülerdi ve bazı çeşitleri Rus şehirlerinden (Peter, Sochi, Rostov) seçildi. Tercihen, oyuncunun yeteneği ve becerisi, kumarda olduğu gibi şansını değil, daha fazla takdir görmektedir. 1996 yılında Rusya, oyunun ana süreçlerini yöneten ve bu süreç boyunca davranış etiği konusunda tavsiyelerde bulunan bir dizi kural koymuştur.

Oyun Rusya’da çok popüler olmasına rağmenFransa'da ortaya çıktı. Ancak ülkemizde özellikle yaygındı. Eserlerinde Leo Tolstoy ve Dostoevsky tarafından anlatılmıştır. Tatiana Peltser, Olga Aroseva, Valentina Tokarskaya gibi ünlülerin düşkünüydü. Ve günümüzde A. Jigarkhanyan, L. Yakubovich, G. Arkanov ve diğerleri ile tercihlerini saklamıyorlar.

Köprü gibi isimlendirilen oyun, oyundan köstek olduğundan, oyun kartlarının büyüklüğü, köprü köprülerine benzemektedir - 5.7 cm genişliğinde ve 8.9 yüksekliğinde.

iskambil kartı boyutu

Tarot ve Dixit

Ve en büyük ve en resimli haritalarXV-XVI yüzyıl tarot kartlarıdır. Onların kullanımı uzun zamandır efsanelerde ve sırlarda örtülmüş, bu yüzden bu kartlar en çok falcılıkta kullanılıyor. Onlara ait resimler astrolojiden ve simyadan çok sayıda sembolü temsil ediyor ve birçoğu hala Tarot'un temeli olan ve geleceği tahmin eden bazı gizli işaretler arıyor.

Ancak bu kartların yardımıyla yapılan en az bir oyun var. Tarot güvertesi 78 karttan oluşmaktadır.Oyun kartı (cm) yanı sıra kehanet için kartların boyutu vardır7-8 cm genişliğinde ve 12 cm yüksekliğinde.

Modern dünyada benzer bir şey var - buoyun "Dixit". Tarot gibi, parlak görüntülere sahip haritalar içerir (bu resimlerde çok sayıda yetenekli sanatçı çalıştı). Dixit kartlarının formatının yanı sıra destedeki sayıları da tarot kartı formatı ile aynıdır.

Fakat bu benzerlikte, oyundan beri bitiyor"Dixit", daha doğrusu, bütün ailenin içinde yer alabileceği dernekte bir oyun. Ve çok büyüleyici, zaten 2008'de görünse de, şimdiden birçok ödül kazandı.

cm olarak iskambil boyutu

Oyun "7 Harikalar" ve "Nizam"

"7 Wonders" - en modern oyunlardan biri ileorijinal süreç Birkaç versiyonda sunulmuştur ve çok orijinal bir oyun kartı büyüklüğüne sahiptir. Bu aslında, bir kart stratejisi, ancak oyuncuların ana görevi aynı zamanda şehirlerin gelişimi, ekonomik bağlar, ticaret, vb.

Belçika'da kuruldu ve çoktan çevrildidilleri. "7 Wonders", "Yılın Oyunu" adaylığına birkaç galibiyet kazandı. İçinde kesinlikle standart formatta oyun kartları yok. 65 mm genişliğinde ve 100 mm yüksekliğinde olan büyük bir boyut, çok sayıda görüntüden ve eldeki yerleştirme rahatlığından kaynaklanıyor.

"Nizam" çok ünlü değil, aynı zamanda bir oyunOrijinal bir kart formatına sahip olmak. Kolaylık sağlamak için oyunun yaratıcıları onları kare yapmaya karar verdiler. Her kartta sadece bir değerli taş vardır. Oyun sırasında, katılımcılar bu taşları saflarda birleştirmelidir.

Gvint ve uno nedir

Gwint iki kişilik bir kart oyunuordularını kontrol etmek için kartları kullanan oyuncular. Bilgisayar oyunlarının hayranları için yaratıldı, çünkü bunlardan biriydi. Her kart, oyunda bu veya diğer ayrıcalıkları veren belirli kahramanları tasvir eder.

Gwynth kartların alışılmadık bir boyutuyla temsil edilir - 59 mm genişliğinde ve 115 yüksekliğinde, şık tasarımda ve aynı zamanda fantastik kahramanlarda. Bu format nedeniyle, haritalar için koruma bulmak neredeyse imkansızdır.

Ve Amerikan kart oyunu uno sürebilirsonsuzdur. Rusya'da "One One One" adlı ünlü oyuna benzer bir çok açıdan. Uno paketi, 9 cm yüksekliğinde ve 5.5 inç genişliğinde 108 karttan oluşmaktadır. Bir oyuncunun aynı anda çok sayıda kart bulundurması gereken durumlar olduğu için, kolaylık sağlamak için küçük boyutlu hale getirilir.

büyük boy oyun kartları

Uno çok basit tasarım ve yüksekrastgelelik seviyesi. Oyun 1971'de çıktı ve bugün bunun için birkaç çeşit kart var, bunlardan biri su geçirmez saydam kartlar.

Standart oyun kartı boyutu 2019

Standart oyun kartı boyutu 2019

Related news

 • Popüler tarayıcılarda ziyaret edilen sayfaların geçmişinin yanı sıra Skype ve ICQdaki mesajların geçmişini nasıl temizleyebilirim
 • Sezon Trendi İpekyol Elbise Modelleri 2019 – 2019
 • Bebek Bakım Urunlerı Orneklerı
 • Diferansiyel akım. Diferansiyel otomaton: özellikleri, amaç
 • Esenin şarkı sözlerinde aşk teması. Sergei Yeseninin eserlerinde sevişmek

 • Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu


  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu

  Standart oyun kartı boyutu