St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 2019

St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 2019

St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 93 24.02.2019, 05:24

St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar

St. Petersburg Troitskaya Meydanı (fotoğraf olabiliraşağıya bakın) - şehirdeki en eski. 1703'te şehir adasında göründü. Zamanla, City Island başka bir isim aldı - Petersburg ya da Petrograd tarafı ve kare uzun bir süre bir idari merkez kaldı. Burada hükümet binaları, liman ve gümrük, gıda pazarı, Gostiny Dvor, bir lokali bulunuyordu. O zamandan beri, karenin görünümü ve düzeni çok değişti.

Troitskaya Meydanı'nın ortaya çıkışı tarihi

Karenin görünümü inşaat ile bağlantılıKutsal Üçlü Katedrali Kilise, İsveçliler üzerindeki zaferi anmak için 1703'ten 1710'a kadar inşa edilmiş ve Kutsal Üçlü'den sonra ismini almış ve St. Petersburg'daki Trinity Meydanı katedralin adını almıştır.

St. Petersburg Troitskaya Meydanı

20 yıldan fazla süredir festivaller var.Kraliyet kararnamelerini duyurdu, gözden geçirmeler, geçitler, idamlar ve diğer etkinlikler. Meydandaki Petrus'un emriyle, Synod ve Senato'nun bulunduğu binalar inşa edilmiş, adanın güney kısmında bir liman ve gümrük inşa edilmiştir. Yanlarında Glutton pazarı vardı. Kuzey kesiminde Gostiny Dvor ve hanı inşa edildi.

1710 yılında bakkal pazarındaLimandaki gemilere yayılan büyük bir ateş. yangın etkilenen binaların birçoğu, daha sonra pazar ve gümrük başka bir konuma taşındı. İkinci yangın senato binasını ve Peter Polonyalı elçilerini aldığı oda hasarlı, 1718 yılında patlak verdi. yer hangi devlet daireleri vardı olsak da St. Petersburg Trinity Meydanı, tarih kent merkezi Vasilevsky Adası taşındı çünkü, önemini kaybetmeye başladığını göstermektedir oldu.

Trinity Köprüsü

1803'te, bir ihtiyaç vardıPetersburg tarafı ile Neva'nun sol yakası arasında yüzen bir köprünün inşası. Şehrin yüzüncü yılının onuruna Petersburg adını aldı. Bakıma muhtaç olduğu zaman, 1824-1827 yılları arasında bir pulluk kesişimi dikildi. Yeni köprü Suvorovsky seçildi. Ancak, St. Petersburg'daki Trinity Meydanı inşa edildiğinde, geçiş, binaların mimari tarzına uygun düşmüştü. Bu nedenle, XIX yüzyılın sonunda, onu değiştirmeye karar verildi. 1897'de Trinity Köprüsü'nün yapımı Fransız mimar Eyfel tarafından geliştirilen bir projede başladı. İşin seyri Rus şehir plancıları tarafından kontrol edildi.

Petersburg'daki Troitskaya Meydanı, fotoğraf

Köprünün büyük açılışında,1903 Mayısı ve şehrin 200. yıl dönümüne kadar süren imparator Nicholas II. Trinity Köprüsü, Neva'daki ilk boşanma yapılarından biri oldu. Uzunluğu 582 metredir ve figürlü raylar arasındaki genişlik 23.4 metre, ağırlığı 11 tondur. Köprü Art Nouveau tarzında dekore edilmiştir ve beş kemerli bir yapıdır. Geçitlerin süslenmesi açık bir korkuluk idi ve köprü boyunca kurulan zarif fenerler orantılılığını vurguladı.

Trinity Yaşam Verme Şapeli

St. Petersburg'daki Troitskaya Meydanı biliniyorduAnıtları ile biri Kutsal Üçleme Katedrali idi. Peter I. Petrus tarafından yaptırılan kentin ilk kilisesi oldu. Peter ve Paul Katedrali inşa edilene kadar kilise, başkentin ana sembollerinden biriydi ve kraliyet mahkemesine ibadet yeriydi.

Katedral yangın alevlerinden birçok kez acı çekti amaher zaman onu geri yükledi. Ekim Devrimi'nden sonra Troitskaya Meydanı Devrim Meydanı olarak biliniyordu. Yeni ideolojiye göre meydanda bu isimle yer yoktu, 1933'te yıkıldı, yerine iki ev inşa edildi ve kare yıkıldı.

St. Petersburg Trinity Kilisesi, açıklama

St. Petersburg'un 300. yıldönümünde, Katedral karar verdigeri yükleme. Ancak proje uygulanmadı çünkü kilisenin inşası için konut binalarının yıkımı imkânsızdı. Bu nedenle, yıkılan kilise yerine, Yaşam Verme Kutsal Üçlemesi adına bir şapel inşa etmeye karar verdiler. Onun konsey 2003 Mayıs ayında gerçekleşti. Şimdi şapel aktif.

Poltkatorzhan Evi ve Solovki Taşı

Petersburg'daki Troitskaya Meydanıturistler için ilgi. Diğer anıtlara ek olarak, Siyasi Memurlar Evi dikkat çekmektedir. 1933'te çeşitli siyasi partilerden çarlık bastırmalarının eski kurbanları için bir komün evi olarak inşa edildi. Proje, Leningrad mimarlar tarafından Politkoterzhan Derneği'nin inisiyatifiyle geliştirildi ve konstrüktivizm için bir anıt olarak kabul edildi. Altı katlı bina anıtsal bir görünüme sahiptir ve Petrovskaya setine bakmaktadır. Cephe teraslara ve şerit camına dönüşen balkonlarla bezenmiştir.

St. Petersburg Troitskaya Meydanı, tarih

Evin banyo ve sıcak ile 144 daire vardısu, ama mutfaksız. Bunun yerine ortak bir yemek odası açtılar. İlk iki katta bir dükkan, anaokulu, tıp merkezi, çamaşırhane, kütüphane vardı. Politkotorzhan toplumu 1935'te tasfiye edildi, temsilcileri yine kamplardaydı ve evde bir yeniden geliştirme yaptılar ve sıradan vatandaşlara yerleşmek için vazgeçtiler.

Ilgi çekenlere rağmenSt. Petersburg'daki Troitskaya Meydanı, zengin olup, Solovetsky taşından söz edilmeksizin açıklaması eksik olacaktır. Bu Stalin'in baskısının kurbanları için bir anıt. 1990 yılında taş Solovetsky kampından getirildi ve siyasi tutsakların Evi yakınında kuruldu. Trinity Meydanı'nın tarihi adı 1991'de geri döndü.

St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 2019

St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 2019

Related news

 • Oktay Kaynarca Biyografi
 • Andrei Ilyenko - Ukraynanın en ateşli milliyetçilerinden biri
 • İğne Oyası Yapraklı Gül Modeli Yapılışı Videolu
 • Profesyonel boks bölümünde ağırlık kategorileri: orta, ağır, ağır
 • Kalp Hastalığı - Anjina Belirtileri ve Tedavisi
 • Dana Blanket – Dana Blanquette

 • St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 23

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar


  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 69

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 25

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 100

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 65

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 58

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 15

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 44

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 75

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 64

  St. Petersburg Troitskaya Meydanı: Tarih ve Manzaralar 20