Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyelerSonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler


Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 8 13.02.2019, 19:11

Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler

Yaz aylarında bahçe çiçekler sayesinde hayat buluyor. Zenginlikleri ve çeşitliliği çiçek yatakları üzerinde en parlak ve beklenmedik kombinasyonları yaratmayı mümkün kılar. Klematiler çok güzel ve etkili, onları geride bırakmak yaz kadar önemli, bu nedenle dikkat etmesi gerekiyor. Kıvırma tesisi bir kemer veya gazebo tasarımı için uygundur. Büyük çiçekleri çeşitli renklere sahiptir: sarı, mor, beyaz, mavi, kiraz kırmızısı ve kıpkırmızı.

sonbaharda klematis bakımı

Ne yapacağınızı belirlemek içinsonbaharda klematis, sonbahar döneminin (erken ilkbahar gibi) çiçek dikmeye elverişli olduğunu bilmek önemlidir. Bu bitki çok basittir ve yetiştirmek için yeterince kolaydır. Bir dikim malzemesi satın alırken, kusurlar olmadan seçilmelidir. Fidelerin ıslak kökleri uyku tomurcuklarıyla, çürüme ve koyulaştırma içermemelidir. Çeşitli ile karıştırılmamak için, çiçeklerle fidan satın almak daha iyidir. Sert iklim için erken ve orta erken çiçek açan klemat çeşitleri uygundur: Cardinal Rouge, Andre Leroy, Biryuzinka, Hegli Hybrid.

meryemasması

Kullanıldığında kullanılan çoğaltma yöntemlerindenBu çiçek yetiştiriciliğinde, klematisin kök ve kesimlerinin bölünmesinden bahsedebiliriz. Sonbaharda kök sisteminin iyi geliştirildiği fideler seçilir. Bu çeşitler daha sonra çiçek açtığından Hollanda'dan ithal edilen dikim malzemesine en çok uyan.

Çiçekler için güneşli bir alan uygundur. Bu durumda, gövdenin alt kısmı ve kökleri mutlaka gölgede kalmalıdır. Çiçek dikmeden bir ay önce, çukur hazırlamanız gerekir. Toprak yerleşmek için zamanında olmalıdır. Toprak gevşek ve besleyici olmalıdır. Çiçek kazığı geniştir, boyutları 60 x 60 x 60 santimetre olabilir. Kök boynu, sekiz santimetreye kadar bir mesafeye yere gömülmelidir.

sonbaharda klematis ile ne yapılacağı

Klematis'i güvenli bir şekilde geliştirmek için, bakımsonbaharda doğru sulamayı içermelidir. Çiçekin ölümüne yol açabileceğinden, orta derecede yapılmalı, su durgunluğundan kaçının. Bitki kıvırcık olduğu için desteklenmeli ve rüzgardan korunmalıdır. Üçüncü veya beşinci yılda bolca çiçek açmaya başlar. Ağustos ayından bu yana azotlu gübre çalılarının altına girmeye başlayın. Eylül ayında fosfor ve potas gübrelemesi dönüşümü başlıyor.

Soğuk algınlığı klematisden korkmaz, sonbaharda bırakılmazDondurucuya karşı korunmaları dahildir. Budamak için dikkat etmelisin. Özellikle bu önlem, geçen yıl sürgünlerde çiçek çeşitleri için önerilir. İşlem, çalıları inceltmenize ve onları kışa hazırlamanıza izin verir. Cari yılda yetişen gövdelerde sadece çiçek açan türler kesilir: 1 veya 2 çift böbrek ile 20-30 cm yükseklikte filiz bırakın.

sonbaharda klematis kesimleri

Mevcut ve kök salmış bitkilergeçen yıl, çiçek açtıktan sonra iki kez budama yapılır. Bu durumda sürgünler üstleri üçte bir oranında kaldırıyor. Kalan kirpikler destekten düzgün şekilde çıkarılır ve kışın sığınak sağlar. Lapnik, talaş, kuru yaprakları kullanın. Bitkilerin üzerinde ahşap kutuların bir çerçevesi oluşturabilir ve turba veya toprakla doldurmak için bir film veya çatı malzemesi ile örtünebilirsiniz.

Clematis sonbahar ve ilkbaharda uygun seviyede bakım alırsa, 20 yıl boyunca sizi mutlu edecek geniş ve sağlam burçlar gelişecektir.

Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyelerSonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler

Related news

 • LEDleri sorunsuz şekilde açın: kapsam ve aygıt
 • VAZ-21103 - tüm tarihinde AvtoVAZın en popüler modellerinden birinin modifikasyonu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ceviz Soslu Hindi But Tarifi

 • Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 83

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler


  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 94

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 65

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 5

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 17

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 16

  Sonbaharda klematis bakımı gerektiren şey: yetiştiricilere tavsiyeler 13